Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Dobrý den,
Dostal jsem jako služební noťas tento acer. Nainstaloval jsem tam Win 10 64bit a mám problém se zprovozněním zvuku. Automaticky si při instalaci ovladače nestáhl. A nebo stáhl a nepomohlo to. Já jsem tam nainstaloval ty ze stránek aceru, pak nejnovější od realtecu + ještě nějaké další. Update chipsetu atd. Ale reproduktor dole u hodin je pořád přeškrtlý a hlásí že HW není nainstalovaný. Už nevím, co s tím. Instalace ovladače proběhne, nabídne se restart, ale pak se to stejně tváří, jako by se nic nedělo. Setkali jste se s tím někdo?
Prý to nemusí být ani tou zvukovkou, ale prý si to nemusí rozumnět s něčím jiným (proto jsem udělal ten chipset) a to něco to blokuje. Ale nevím. Chytám se stébel
Díky
vrabcak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. zář 2017

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od vrabcak »

Mě se tohle jednou stalo na starém MSI. Pomohl až formát C: a potom postupná instalace všech ovladačů :angry2: :angry2:
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Já to samozřejmě instaloval taky na čistý disk, takže nevím. V pondělí v práci to zase zkusím a uvidím. Pokud by to ale mělo pomoct, tak si ale myslím, že by to chtělo, aby si widle nenainstalovaly vůbec žádné ovladače, abych tam mohl nasázet ty acerovské. To se dá nějak zajistit? Po standardní instalaci (i bez přístupu k netu) tam bude spousta HW nainstalovaného
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od orgasmic »

Co zkusit tovární nastavení? Jestli nefunguje zvuk po instalaci OS, se kterým byl notebook dodaný a nainstalování ovladačů ze stránek Aceru pro tvůj model a daný OS, tak reklamace.
Asus Rog Strix G18
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Tak jako napadlo mě, že bych tam dal i ty osmičky a zkusil to s nimi, ale když jsou k dispozici ovladače pro 10 tak proč? S něma to musí fungovat.
Spíš by mě zajímalo, jestli jste se s tím setkali ještě někdo, případně jaké jiné konflikty by to mohly způsobovat.
Naposledy upravil(a) abernas dne sob 16. zář 2017, 21:33, celkem upraveno 1 x.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od Shaquille »

koukni do biosu, jestli nemas zablokovanou zvukovku...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Kdyby byla zablokovaná, tak by ji vidle neměly vůbec vidět ne? Ale podívám se
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od orgasmic »

Ona hlavně zvukovka nepujde v BIOSu zablokovat...min na 99.9% :D

Jinak je normální při podobných problémech čistá instalace OS (tovární nastavení) a pak psát dotazy do poradny.
Asus Rog Strix G18
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Já nevím, ale asi mi někdo bude muset vysvětlit, co to u noťasu je to tovární nastavení. Jako ajťák mám asi dost velkou mezeru, takže prosím o doplnění mých neznalostí.
Jinak mně zase přijde normální, přečíst si důkladně příspěvek, za který pisatele kárám.

Hele, já vím, že to nějak nerozvádím, ale píšu přece, že jsem nainstaloval znovu systém. To v mém podání znamená, že jsem konsolidoval disk, odstranil nesmyslné sešny, a na čistý zformátovaný disk nainstaloval čistý systém a na ten se snažil nasadit ovladače od aceru. A to u zvukovky nejde. Toť vše.

Zítra ještě zkusím nedovolit instalování ovladačů při instalaci a začít tou zvukovkou. A nebo ty 8.1, ale do toho se mi moc nechce.
Uvidíme
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od orgasmic »

No právě, při podobných problémech se instaluje OS, se kterým byl notebook původně dodán.
Tím eliminuješ případné problémy s novějším OS.

Když to bude fungovat, tak zjistíš, že daný HW je funkční a pak si můžeš hrát s jiným OS a danými ovladači.

Jestli to dobře chápu, tak ovladač zvukovky ze stránek Aceru nejde na W10 nainstalovat?
Asus Rog Strix G18
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od orgasmic »

Ještě je možné, že W10 nainstalovaly na zvuk své generické ovladače.
Zkus je tedy odinstalovat a nainstalovat ty z webu Aceru 6.0.1.7564
Asus Rog Strix G18
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Ne ne, nainstalovat jde, ale po restartu se vůbec nic nezmění. Zvukovka je pořád neznámá.
Tak předpokládám, že s originální imidží systému by to fungovalo. Ale když na stránce výrobce najdu ovladače pro daný systém, tak to vždycky dělám stejně. Kompletní výmaz, čistý systém a ovladače.
Nepředpokládám, že by tyto ovladače podporovaný systém nefungovaly :-/

To jsem taky zkusil. Výsledek je 0
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od spajdr »

Hledal jsem ohledne tveho modelu neco na netu, ale ze by nekomu nesel vubec zvuk pod Windows 10, tak to jsem nic nenasel, snad jedine ze by Dolby sound nefungoval, takze to vidim na mrtvou zvukarnu.
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

To jsme na tom stejne. Taky jsem nic nenasel. Bud nekomu nejde dolby nebo tak neco ale uplne mrtvy zvuk jsem nenasel. Proto jsem tady
ECS L7VTA, Athlon XP 2000, 256 + 512 MB RAM DDR333, 80GB HDD Maxtor + 80GB HDD Samsung SP0812N, nVIDIA GEF 6600GT silent GB 128MB DDRIII,VIVO,TVout,AGP8x, SB Live!, WinXP Profi SP1
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od abernas »

Tak teď jsem to zkusil na 8.1 a chová se to úplně stejně. Začínám si myslet, že je ta zvukovka fakt v háji :-/
ECS L7VTA, Athlon XP 2000, 256 + 512 MB RAM DDR333, 80GB HDD Maxtor + 80GB HDD Samsung SP0812N, nVIDIA GEF 6600GT silent GB 128MB DDRIII,VIVO,TVout,AGP8x, SB Live!, WinXP Profi SP1
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Aspire Nitro VN7-591G nejde zvuk

Příspěvek od orgasmic »

Vyloučil jsi všechny možnosti, takže asi to bude opravdu HW problém.
V záruce už asi nebude, takže teď jedině zjistit, jestli je zvukovka připájena na desce.
Pokud ne, objednat z ebaye nebo použít externí USB zvukovku.

Kupovat základní desku se asi nevyplatí.

Ještě se zkus zeptat toho, kdo ten nb vlastnil před tebou, jestli měl stejný problém.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“