Chlazení Raspberry

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
j_stanek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2010
Bydliště: Písek / Plzeň

Chlazení Raspberry

Příspěvek od j_stanek »

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s chlazením Raspberry Pi 3? Je vůbec potřeba? Na netu jsem našel různá řešení, často s přidaným malým větráčkem, tak mi zajímá, jestli jste to někdo nezkoušel a jestli to má smysl. Nebude ten větráček spíš jenom dělat kravál?
gothay
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2016
Bydliště: Zlonín, Praha-Východ

Re: Chlazení Raspberry

Příspěvek od gothay »

No, osobně s Rpi zkoušenosti nemám.. ale řekl bych že záleží na tom jak ho budeš mít uložený, např. v krabičce / v krabičce vedle tv / nebo někde na cestách v kapse. Podle toho bych volil aktivní / pasivní chlazení.. (ale každopádně aspoň malinkej pasiv bych tam dal, tim nic nezkazíš)
j_stanek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2010
Bydliště: Písek / Plzeň

Re: Chlazení Raspberry

Příspěvek od j_stanek »

Zatím mi leží na stole, ale plán je strčit ho do krabičky a šoupnout někam stranou, kde nebude překážet. Ten pasiv zní jako rozumný začátek, třeba to i bude stačit.
j_stanek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2010
Bydliště: Písek / Plzeň

Re: Chlazení Raspberry

Příspěvek od j_stanek »

Trochu jsem pohledal na netu a našel jsem toto:

Obrázek

Zdroj: http://imgur.com/a/WqK2T

Takže jsem už asi trochu získal představu o tom, kde to topí a kam nalepit chladič.. :-D
Otázka je, co to udělá zavřené v krabičce.
charlieb
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení Raspberry

Příspěvek od charlieb »

Zrovna nedávno jsem všechny své Raspberry (celkem 3) vybavil pasivními chladiči.
Ale žádný moc velký vliv to nemělo. Pokud jsou uzavřeny v krabičkách tak nic moc.
Možná kdyby se teplota šplhala někam k 80+ stupňu.

Použití raspberry:
Webserver - běžná provozní teplota 50 stupňů s chladičem i bez. Umístění na zdi v místnosti.
Meteostanice - rozsah 50 - 70 stupňů podle toho kolik je na balkoně na jižní straně.
třetí raspberry zatím nemá účel ale teplotně je to stejné jako webserver.
Kája z Norska
https://charlieblog.eu
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Chlazení Raspberry

Příspěvek od Woyta »

Celkem normalni teplota Arm cipu. V telefonu mam taky behem par sekund 70st a drzi se to.
Nejakej pasiv rozhodne neuskodi. to co se prodava primo na raspi jsou vetsinou male zanedbatelne chladice. Ja jsem daval vetsi pasiv co se prodava na chlazeni ram na grafickych kartach.
Pokud te to ale stve, tak muzes za par korun postavit treba i mini vodni chlazeni.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“