brigáda - postav mi vodníka

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od MaWa »

Pro 100% pasivní provoz při office/net úlohách ti 240 mm radiátor opravdu stačit nebude. Pokud by ti nevadilo, že by dejme tomu 60% času to bylo pasivní a 40% času se fany točily na nějaké minimální otáčky, pak by se to udělat dalo. A jinak ten zadní radiátor by ti při pasivním provozu naprosto nijak nepomohl z jednoduchého důvodu - je svisle a teplo ze žeber by se nemělo jak dostat. Ten ti pomůže jen pro nižší maximální hlučnost při zátěži.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od Girmly »

Tak to je blbé. Větší radiator tam nedám a novou skříň se mi úplně kupovat nechce, nemám co s touhle.
Ten 240mm radiator je celkem tenký. Dá se velikost kompenzovat tloušťkou, resp dělá se tlustší?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od CageJ »

Ano robi.. toto je SLIM..

Ja mam napr. 2×240m SLIM a pod AVX to ledva pretocene 5820K uchladi.. ale je pravda, ze mam len pull ventilatory....
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od MaWa »

Girmly píše:Tak to je blbé. Větší radiator tam nedám a novou skříň se mi úplně kupovat nechce, nemám co s touhle.
Ten 240mm radiator je celkem tenký. Dá se velikost kompenzovat tloušťkou, resp dělá se tlustší?
Ne nedělá se tlustější :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od CageJ »

Sry ja som čítal tučnejší xd 8-)
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od Girmly »

Jak je toto možné s tak malým chladičem?
48°C @38 DBa v loadu se 120mm radiátorem při TDP 180W...
http://www.guru3d.com/articles_pages/ms ... iew,1.html
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od MaWa »

Tak za prvé 38 dB(A) bych teda nepovažoval za "ticho" a za druhé ta karta má o polovinu nižší TDP než ta tvoje...

Pokud ti stačí 38 dB(A) tak ti 2x 120 mm radiátor na tvoje komponenty stačí. Ale v tom případě si asi každý myslíme něco jiného o slově "tichý"...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od Girmly »

No, nevim jak to dělají, že mají I v idle 38 DBa. Já chci být v idle kompletně pasivní, a k tomu mi zjevně ani voda nepomůže. :(
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od MaWa »

Samozřejmě pomůže, ale nesměl by sis dávat nereálné podmínky :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od icebosss »

Stacilo by vzit nejakou normalni skrin treba Define S, nahoru hodis 360 rad, dopredu 280 rad a uchladis temer vse neslysne. Pokud vezmes kvalitni pumpu, nebudes o ni vedet v zavrene skrini. Ventilatory nastavis na cca 650 rpm max v loadu a v iddle aby se vyply nebo jely treba jen na tom 280 radu na cca 450 rpm a nebudes o kompu vedet. Ver mi, ze potom zase uslysis susteni a hrabani hdd v tom totalnim tichu. Mel jsem to same a musel jsem pak koupit Ssdcka i na data.

Ale kazdy si pod pojmem ticho predstavi neco jako Noctua na 1300 otacek, coz podle me ticho rozhodne neni.
Girmly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2014

Re: brigáda - postav mi vodníka

Příspěvek od Girmly »

Tak už jsem to vyřešil velmi dlouhodobým plánem...
Zvětšil jsem díru od UTP z kuchyně a lupnul PCčko tam.
Aktivní chlazení + hlučnost nula = Best of both worlds. 8)

Původně jsem chtěl pro část vodníka použít NZXT Kraken G10, teď jej nepoužitý nabízím dál: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=52&t=255833

Dík za rady a pomoc. :)
Girmly 8)
Odpovědět

Zpět na „Voda“