Vodní chlazení - vybíráme komplet

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

Ja jsem ted na 35kg. A to mam jen 360mm a 240mm rad.
OK ten ocelovej bigtower chieftec vazi 10kg prazdnej.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Durgroda »

Pokud není problém s penězi za vodní chlazení a je potřebná bedna, koukl bych se po caselabs, buďto sth10, nebo rovnou THW10 případně pedestal k tomu. Ale to je s poštovným už velká cena. DO takove skříně by už MaWa nějakou slušnou vodu nacpal :-)
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

Hodne jsem o tom premyslel a zacnu radeji necim mensim :-) Netreba mit velke oci a hlavne mi chybi zkusenosti s vodnikem. Takze k cemu se chci dopracovat v nove variante - 1x CPU, 2x GPU, rozumna hlucnost.

Z toho duvodu nebudu resit case na miru - nez bych to vse vymyslel, nakreslil, dal do CNC, pak elox... to by zabralo hodne casu. Hodne jsem googlil a poridil jsem case Dark Base PRO 900. Zaroven jsem z druhe ruky sehnal bloky na GPU.

Ted prave resim radiatory. Do skrine mohu dat 420 (3x140) na top, 420 front, 280 bottom a 140 back. Na pevno jsem rozhodnuty dat 420 top a 140 back. Jsem vsak zmaten z instalace front a bottom. Nechapu, jakou logiku ma nasat studeny vzduch z venku, pak ho ohrat na vstupe na radiatore, pak to teplo prehnat casem a pres dalsi radiator out. Muze mi to prosim nekdo vysvetlit?

Dale pak k top a back - tak nejak je muj favorit Aplhacool XT 45. Vejde se mi vsak i 60 nebo Monstra. Potrebuji uchladit 2x GPU + CPU => 2x300W + 200W= 800W a rad bych co nejmin hlucnosti. Co jsem cetl ruzne review, tak XT45 ma slusne vysledky s low rpm fan. Pri 60 nebo Monstra bych uz musel dat fan z obou stran. Co je lepsi? Z fyziky bych rekl co nejvetsi plocha a fany z oboou:), ale nevim co hlucnost...

Jake mate zkusenosti s D5? Nasel jsem, ze velice dobra je Swiftech MCP655 PWM Pump a pak jeste EK-SBAY DDC 3.2 PWM.

K fanum - vseobecne mam dobre zkusenosti s Noctua, u 140tek vsak moc prehled nemam. Ted mam na stole SILENT WINGS 3 od be quiet a nejsou spatne, ale na muj vkus jeste stale hlucne. Co jsem koukal, tak Noctua by na low rpm mela byt o neco tichsi s vetsim prutlakem. Mate neco vyzkousene prakticky, co by jste mohli doporucit?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

Nic moc bedna na vodu na 800W. Mal si vziat radsej enthoo primo.

420 top a 140 back na 800W je desna bieda. :)

Vsetky d5 su rovnake tak si vezmi bud pwm alebo s manualnym kolieskom na regulaciu otacok + k tomu top alebo expu s topom.

Vies o tom, ze swings sa daju regulovat? 140mm zacinaju na 338rpm a 4V alebo 230rpm 30% pwm. Noctuye tichsie nebudu.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

racecar píše:Nic moc bedna na vodu na 800W. Mal si vziat radsej enthoo primo.
Na enthoo primo jsem se koukal a nema nic lepsiho, naopak spoustu veci hur reseno, takze uz pri vyberu case byl vyloucen. Tu 900vku si videl? Davam foto do prilohy.
racecar píše:420 top a 140 back na 800W je desna bieda. :)
No to si myslim taky :) Proto se ptam na logiku radiatorov front a bottom.
racecar píše:Vsetky d5 su rovnake tak si vezmi bud pwm alebo s manualnym kolieskom na regulaciu otacok + k tomu top alebo expu s topom.
Dle x recenzi neni pravda, proto se ptam na konkretne typy. Anebo marketing a vsichni lzou :)
racecar píše:Vies o tom, ze swings sa daju regulovat? 140mm zacinaju na 338rpm a 4V alebo 230rpm 30% pwm. Noctuye tichsie nebudu.
Ano, vsak pisu, ze resim na low rpm. Noctua je prave lepsi o cca 1dB s vetsim prutlakem. Ono prave ten rozdil dela FDB vs magneticke.

Napriklad data ze silentpcreview:

silent wings 2
550 rpm, 11 dBA@1m, 230/280 FPM (in/out)

noctua nf-p14
550 rpm, 11 dBA@1m, 250/310 FPM (in/out)

Tady maji hlucnost stejnou i kdyz uvadi, ze Noctua se "lip" posloucha. Na jinem webu jsem zas videl, ze byla o 1dB lepsi. Jako obe jsou dobre, pro me je vsak vhodnejsi spis Noctua - budu prozovat na min a kdyz nahodou bude problem (moc tepla), tak dokaze udelat vesti pruvan nez wings. Puvodni dotaz byl vsak jinej - jestli nekdo nema dobre zkusenosti s nejakou jinou 140tkou. Nema smysl se zamerit na oblibence (Noctua) a to co bylo v case (Wings 3), kdyz muze byt jeste neco jineho lepsiho.... netreba si zbytecne davat klapky na oci :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

macher13 píše:Na enthoo primo jsem se koukal a nema nic lepsiho, naopak spoustu veci hur reseno, takze uz pri vyberu case byl vyloucen. Tu 900vku si videl? Davam foto do prilohy.
Videl. Preto pisem, ze enthoo by bola lepsia. Hore + dole 2x480 60mm rad v p/p konfiguracii a mas "to najlepsie" co sa bezne do bedne da napchat. Do tejto dark base nedas ani valcovu expu ak budes mat kose na HDD.
macher13 píše:No to si myslim taky :) Proto se ptam na logiku radiatorov front a bottom
Neviem aku logiku za tym hladas. Proste teplo z front radu bude vyfukovat top rad. Nic lepsie tu uz nevymyslis.
macher13 píše:Noctua je prave lepsi o cca 1dB s vetsim prutlakem.Puvodni dotaz byl vsak jinej - jestli nekdo nema dobre zkusenosti s nejakou jinou 140tkou.
Ta noctua co si vybral nieje nic extra. Odporucam si objednat tie fany a vyskusat si ich. Aby si potom nebol sklamany z toho lepsieho pocuvania oproti SW3. :wink: Stale si stojim za tym, ze SW3 su najlepsie low rpm fany na radiator. Lepsie nekupis. Noctuye / industrial maju horsi "zvuk" a Corsair ML pri low rpm maju ine muchy zas. A este ten ich maglev oyeb co vlastne nieje az take maglev. Ja coskoro uz vymenim zvysne noctuye za komplet wingy a budem mat uz 15 no. :lol:

A nejake namerane hodnoty z recky su jedna vec a real druha. Niekde vyjde dobre aj S12B ako radiatorovy fan no v skutocnosti s tym mozes fukat tak do... Rovnako ako radiatorove vardary ala lowend odpad.

Inac to chces tym pomerne drahym vodnikom chladit (EOL, mrtve, stare...) 290tky? :mrgreen: :roll:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

racecar píše:Videl. Preto pisem, ze enthoo by bola lepsia. Hore + dole 2x480 60mm rad v p/p konfiguracii a mas "to najlepsie" co sa bezne do bedne da napchat. Do tejto dark base nedas ani valcovu expu ak budes mat kose na HDD.
Problem bude v tom, ze sam vyrobce udava na svem webu podporu jenom 1x420, 1x280 a 1x140. Pak uz jsem to vice nezkoumal, ze tam v skutenocsti lze dat daleko vice radiatoru. Nemam zadne HDD, takze kose neresim.
racecar píše: Ta noctua co si vybral nieje nic extra. Odporucam si objednat tie fany a vyskusat si ich. Aby si potom nebol sklamany z toho lepsieho pocuvania oproti SW3. :wink: Stale si stojim za tym, ze SW3 su najlepsie low rpm fany na radiator. Lepsie nekupis. Noctuye / industrial maju horsi "zvuk" a Corsair ML pri low rpm maju ine muchy zas. A este ten ich maglev oyeb co vlastne nieje az take maglev. Ja coskoro uz vymenim zvysne noctuye za komplet wingy a budem mat uz 15 no. :lol:

A nejake namerane hodnoty z recky su jedna vec a real druha. Niekde vyjde dobre aj S12B ako radiatorovy fan no v skutocnosti s tym mozes fukat tak do... Rovnako ako radiatorove vardary ala lowend odpad.
No v patek jsem jednu 140tku Noctuu koupil. Je tissi a ma vetsi airflow (mereno SL100). Ve zvuku az tak velky rozdil neni, spis ten airlofw... ale v pripade konfigurace P/P je to asi zbytecne a je lepsi 2 stovky na kazdem kusu usetrit (hlavne pri tom pocte), takze ekonomika rika SW3 :-)

Mam vsak dotaz k radiatorum. Cetl jsem, ze udajne Monstra je naprosto nevhodna k low rpm provozu, ze i v pripade P/P to moc neprotlaci. Co je pro mne vhodnejsi? UT60? nebo XT45? Anebo neni pravda a klidne v P/P i Monstru? Dle toho tam mohu dat 2x420 + 1x140 anebo 1x420, 1x360/280, 1x140.

edit: A jeste jedna vec - Alphacool Eisblock XPX nebo Aquacomputer cuplex kryos NEXT?

edit2: Stale nechapu tu logiku davat radiator na front instalaci. Zrovna ted jsem cetl nejake testy a data - vzduch IN 25C, vzduch OUT 35C, teplota vody 38C. Takze studeny vzduch prezenu pres front, ohreju na 35C, pres case teply vzduch do top radiatoru z 35C, tak max na 36-37C a pryc? Vsak to nema selsky zaklad... To uz mi prijde lepsi jenom top instalace, at je ve skriny o 10C min.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Hele, nechceš si trochu ujasnit, co vlastně chceš ? Protože nejdřív požaduješ absolutní tichost a chceš čtyři karty chladit dvěma MORA radiátory a pak najednou na dvě karty ti má stačit 420 + 140 radiátor ? To nebude tiché ani omylem.

Za další, naprosto souhlasím s tím, že Be Quiet Dark Base 900 je na vodní chlazení naprosto na hovno case. Zrovna teď mám v dílně jednu rozdělanou sestavu za 200k, kde zákazník už měl předem nakoupenou právě be quiet 900 a naštěstí protože rozpočet je pro něj priorita nula, tak be quiet bedna letěla do koše (obrazně řečeno) a už to stavím právě do Enthoo Primo. Porovnávat chladící možnosti pro vodní chlazení Enthoo Primo versus Be Quiet Dark Base je opravdu nesmysl. Jak by řekl klasik, to není jiná liga, to je úplně jiný sport...

Dál bych chtěl vidět recenzi, kde se píše, že všechny D5 NEJSOU stejné ? Všechny Laing D5 vyrábí jedna firma - Xylem Inc. - majitel obchodní značky Laing, a jednotliví výrobci (Alphacool, EKWB, Koolance, XSPC a tak dále) si maximálně můžou upravit čím se ta pumpa napájí a jak se má regulovat (PWM, ptenciometrem, přes USB, ...). Jo a vlastně můžou si upravit to nejdůležitější - samolepku na samotné pumpě a obal :lol: Ale naprosto všechny ty pumpy budou na stejných otáčkách podávat naprosto stejný výkon a s naprosto stejnou hlučností.

Za další, to s těmi Noctua P14 je doufám překlep a takový fan by si nikdo soudný na radiátor nedal, ne ? Bavíme se v případě Noctua fanů doufám o řadě NF-A14 ?

Takže zkus si rozmyslet zadání - jestli opravdu to budeš stavět do Be Quiet bedny nebo do něčeho jiného - a pak se můžeme bavit o tom, jaká nejlepší radiátory tam dát.

a k těm editům:

ad edit1: Ani jeden. první je restriktivní jak...nevím co, druhý opravdu není žádný TOP porformance blok. Určitě ber EK-Supremacy EVO.

ad edit2: Samozřejmě je primárně lepší mít všechny radiátory OUT, ale pokud toho chladíš tolik, že ti OUT radiátory nestačí, tak pak už je přidat něco na IN dobrá volba, pokud se to udělá správně.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
nexro
Nováček
Nováček
Registrován: 12. úno 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od nexro »

Zajímalo by mě co si myslíte o tomto - https://www.ekfluidgaming.com/ek-kit-a240g.
Viděl jsem pár recenzí, ale porovnávali to s AiO jen na procesor nebo proti vzduchu - kde to s přehledem vyhrálo. Zajímalo by mě jak by to dopadlo proti full custom loopu se stejným 240mm radiatorem akorát v mědi i s blokama.
Zajímá mě to protože je to za "málo" peněz a později prý budou mít i 360 rad, atp..., takže by šlo udělat třeba 360+240 combo.
Navíc bloky z hliníku jen na grafiku by byli určitě levnější na upgradování každý rok.
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

MaWa píše:Hele, nechceš si trochu ujasnit, co vlastně chceš ? Protože nejdřív požaduješ absolutní tichost a chceš čtyři karty chladit dvěma MORA radiátory a pak najednou na dvě karty ti má stačit 420 + 140 radiátor ? To nebude tiché ani omylem.
Psal jsem o par prispevku vyse "Hodne jsem o tom premyslel a zacnu radeji necim mensim :-) Netreba mit velke oci a hlavne mi chybi zkusenosti s vodnikem. Takze k cemu se chci dopracovat v nove variante - 1x CPU, 2x GPU, rozumna hlucnost."
MaWa píše:Za další, naprosto souhlasím s tím, že Be Quiet Dark Base 900 je na vodní chlazení naprosto na hovno case. Zrovna teď mám v dílně jednu rozdělanou sestavu za 200k, kde zákazník už měl předem nakoupenou právě be quiet 900 a naštěstí protože rozpočet je pro něj priorita nula, tak be quiet bedna letěla do koše (obrazně řečeno) a už to stavím právě do Enthoo Primo. Porovnávat chladící možnosti pro vodní chlazení Enthoo Primo versus Be Quiet Dark Base je opravdu nesmysl. Jak by řekl klasik, to není jiná liga, to je úplně jiný sport...
No, pro tento projekt jiz zustane 900vka. Na dalsi uz vim, ze zkusim Primo nebo CNC...
MaWa píše:Dál bych chtěl vidět recenzi, kde se píše, že všechny D5 NEJSOU stejné ? Všechny Laing D5 vyrábí jedna firma - Xylem Inc. - majitel obchodní značky Laing, a jednotliví výrobci (Alphacool, EKWB, Koolance, XSPC a tak dále) si maximálně můžou upravit čím se ta pumpa napájí a jak se má regulovat (PWM, ptenciometrem, přes USB, ...). Jo a vlastně můžou si upravit to nejdůležitější - samolepku na samotné pumpě a obal :lol: Ale naprosto všechny ty pumpy budou na stejných otáčkách podávat naprosto stejný výkon a s naprosto stejnou hlučností.
https://martinsliquidlab.wordpress.com/ ... g-round-1/

http://www.silentpcreview.com/article1437-page4.html
MaWa píše:Za další, to s těmi Noctua P14 je doufám překlep a takový fan by si nikdo soudný na radiátor nedal, ne ? Bavíme se v případě Noctua fanů doufám o řadě NF-A14 ?
NOCTUA NF-A14 PWM
MaWa píše:Takže zkus si rozmyslet zadání - jestli opravdu to budeš stavět do Be Quiet bedny nebo do něčeho jiného - a pak se můžeme bavit o tom, jaká nejlepší radiátory tam dát.
U tohoto systemu zustanu u be quiet bedny.
MaWa píše: a k těm editům:

ad edit1: Ani jeden. první je restriktivní jak...nevím co, druhý opravdu není žádný TOP porformance blok. Určitě ber EK-Supremacy EVO.
Vychazel jsem z http://www.xtremerigs.net/2017/02/09/al ... er-review/ a http://www.xtremerigs.net/2016/12/22/aq ... ck-review/ . Ok, takze EK-Supremacy EVO
MaWa píše: ad edit2: Samozřejmě je primárně lepší mít všechny radiátory OUT, ale pokud toho chladíš tolik, že ti OUT radiátory nestačí, tak pak už je přidat něco na IN dobrá volba, pokud se to udělá správně.
Muzes mi prosim poradit? Resil jsem Monstru, UT60 a XT45. Dival jsem se i na Hardware Labs SR2, ale na eshope si prestal tohoto vyrobce prodavat, takze predpokladam, ze nejake spatne zkusenosti? Predpokladam, ze do bedny dat tech radiatoru co nejvic... ale nevim co s frontem (dat/nedat).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

nexro píše:Zajímalo by mě co si myslíte o tomto - https://www.ekfluidgaming.com/ek-kit-a240g.
Viděl jsem pár recenzí, ale porovnávali to s AiO jen na procesor nebo proti vzduchu - kde to s přehledem vyhrálo. Zajímalo by mě jak by to dopadlo proti full custom loopu se stejným 240mm radiatorem akorát v mědi i s blokama.
Zajímá mě to protože je to za "málo" peněz a později prý budou mít i 360 rad, atp..., takže by šlo udělat třeba 360+240 combo.
Navíc bloky z hliníku jen na grafiku by byli určitě levnější na upgradování každý rok.
Podle mě je to totální blbost a proto to ani nenabízejí resellerům, prodávají to jen napřímo. Netušil jsem, že po 10 letech od krachu Innovateku, který si na hliníku postavil business, se někdo odváží tuhle blbost opakovat. Ono tak jak to je, tedy totálně bez mědi v okruhu, to bude fungovat, a může to i dobře fungovat dlouho, ale ve chvíli, kdy "neznalý uživatel" do toho přidá cokoliv s mědí, to bude do roka mrtvé. Tudíž možnosti rozšíření kromě speciálních dílů přímo od EKWB opět z hliníku jsou nulové. Což by ještě jakž takž překousnout šlo, holt by se musely kupovat další díly jen od EKWB a jen určené pro tyhle sety, tudíž zase z hliníku. Akorát je problém v tom, že věřit EKWB, že tuhle řadu bude dlouhodobě rozvíjet je asi stejné, jako věřit Trumpovi, že zítra přestane nenávidět imigranty. X let zpátky s velkou pompou uvedli svůj "slavný" CSQ design s tím, že ho budou podporovat "od teď forever" a nakonec to dopadlo tak, že to po necelých třech letech ukončili a zákazníci co to tenkrát nakoupili si teď rvou vlasy. To samé před třemi lety uvedli XLC Predator s tím, že "nafurt" budou dělat upgrade kity s QDC fitinkami pro rozšiřování okruhu a dopadlo to tak, že ten produkt je už 3/4 roku EOL a upgrade kity nové nikde...takže fakt jim chceš věřit, že "od teď napořád" budou nabízet hliníkové bloky, radiátory a další rozšíření pro ty jejich Fluid Gaming sety ? Já teda fakt ne :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

macher13 píše: Psal jsem o par prispevku vyse "Hodne jsem o tom premyslel a zacnu radeji necim mensim :-) Netreba mit velke oci a hlavne mi chybi zkusenosti s vodnikem. Takze k cemu se chci dopracovat v nove variante - 1x CPU, 2x GPU, rozumna hlucnost."

https://martinsliquidlab.wordpress.com/ ... g-round-1/

http://www.silentpcreview.com/article1437-page4.html

U tohoto systemu zustanu u be quiet bedny.
MaWa píše: a k těm editům:

ad edit1: Ani jeden. první je restriktivní jak...nevím co, druhý opravdu není žádný TOP porformance blok. Určitě ber EK-Supremacy EVO.
Vychazel jsem z http://www.xtremerigs.net/2017/02/09/al ... er-review/ a http://www.xtremerigs.net/2016/12/22/aq ... ck-review/ . Ok, takze EK-Supremacy EVO
MaWa píše: ad edit2: Samozřejmě je primárně lepší mít všechny radiátory OUT, ale pokud toho chladíš tolik, že ti OUT radiátory nestačí, tak pak už je přidat něco na IN dobrá volba, pokud se to udělá správně.
Muzes mi prosim poradit? Resil jsem Monstru, UT60 a XT45. Dival jsem se i na Hardware Labs SR2, ale na eshope si prestal tohoto vyrobce prodavat, takze predpokladam, ze nejake spatne zkusenosti? Predpokladam, ze do bedny dat tech radiatoru co nejvic... ale nevim co s frontem (dat/nedat).
Definuj "rozumná hlučnost". Tedy jaké jsou požadované otáčky v idle a s jakým ventilátorem a jaké jsou požadované otáčky ve 100% load všeho a s jakým ventilátorem. Pak ti umím poradit vhodný setup radiátorů do té BQT 900 PRO bedny.

CO se týká odkazů - pleteš tři věci dohromady...

1) Pleteš D5 a DDC. To, co jsem psal, platí o D5, o které jsem předpokládal, že se tady celou dobu bavíme. D5 je jedna verze a platí to, co jsem psal. DDC je jiná písnička - tam samotný Xylem dělá asi 6 různých revizí, které se logicky liší výkonem hlučností, konektory a já nevím čím vším ještě...viz ten tvůj první odkaz, kde je tuším 6 pump, ale jen jedna D5, protože jsou všechny stejné a nemá smysl testovat je od více výrobců. DDC se tam testuje pět, protože každá je trochu jiná.
2) Pleteš výkon s factory TOPem a s aftermarket TOPem. Samozřejmě, že D5 s EKWB TOPem bude mít trochu jiný výkon než D5 s Alphacool TOPem. To ale nebyl smysl mého sdělení. Pointa je, že D5ka se samolepkou od jakéhokoliv výrobce bude mít se stejným TOPem stále stejný výkon na stejných otáčkách a se stejnou hlučností. Tedy například D5ka od EKWB s Alphacool TOPem bude naprosto stejná jako D5ka od Alphacool s Alphacool TOPem...
3) Ten druhý odkaz - oni trochu zaměňují slovo "pump" se slovem "pump + reservoir combo". Protože to, o čem tam oni tvrdí, že je to nejtišší D5 pumpa na trhu (o čemž mám silné pochybnosti, slyšel jsem to a nic extra mi to nepřijde) je nejtišší proto, že je odvibrované v 5.25" pozici a "obalená" acetalovou expanzkou. Kdyby jsi tu pumpu z té expanzky vyndal a dal jí do jiného TOPu, už by určitě podle nich nejtišší nebyla :lol: a stejně tak, pokud by do té expanzky dali třeba EKWB D5 pumpu, najednou by tvrdili, že je nejtišší ta EKWB D5 PWM :roll:
Pokud chceš co nejtišší D5 pumpu, vezmi nějakou PWM verzi od kteréhokoliv výrobce, dej na ní TOP, buď EKWB nebo Alphacool, a uchyť jí přes Shoggy pěnu na dno case, nebo druhá varianta, kup k ní válcovou expanzku. Tak jednoduché to je :idea:

Co se týká těch bloků - v tom odkaze se potvrzuje to, co jsem říkal. Restriktivita NEXT i XPX je naprosto mimo a výkon vyjde nejlepší z jednoho jednoduchého důvodu - všimnul sis, že tam nějak "chybí" (asi chudák recenzent zapomněl... :roll: ) výkon EKWB Supremacy při klasickém otočení a s normální tryskou, ne o 90 stupňů blbě a s pro ten socket nevhodnou tryskou ? A hádej proč tam tahle kombinace chybí ? No protože kdyby tam výkon toho bloku takto otočeného byl, tak by ten blok výkonově vyhrál, což rozhodně nebylo zadání toho testu že jo, zadání toho testu bylo zcela určitě to, že ten XPX/NEXT je sice restriktivní jako prase, ale je nejvýkonnější. Chce se mi blejt. To je přesně důvod, proč mě naprosto nezajímají jakékoliv recenze na cokoliv na netu. 90% z nich není jaký ten produkt je, ale je to o tom, jaký ten produkt má být dle zadání výrobce. Fujtajbl...a prostě laický uživatel na to viditelně skočí, protože si toho nevšimne. To je hnus.

A co se týká radiátorů - napiš mi, co je rozumná hlučnost a pak můžeme něco vybrat.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

MaWa píše: A co se týká radiátorů - napiš mi, co je rozumná hlučnost a pak můžeme něco vybrat.
Puvodne jsem tam chtel dat SW3 a provozovat od minima az po 1000rpm. Nasledne jsem pochopil, ze vykon vs pocet radiatoru na to ideal nebude, takze jsem si myslel, ze teda SW3 a konstant na 1000rpm. Ted as budu rad, kdyz tam dam tu Noctuu, v bezne praci 1000rpm a pri zatezi 1500rpm. Anebo ani treti varianta na to nebude stacit?
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Nepamatuji si teď jaká tloušťka 420 mm radiátoru se tam nahoru maximálně vejde, ale pokud budu uvažovat tvůj původní návrh UT60 420 nahoru a UT60 140 dozadu a na to Noctuu A14 nebo SW3, tak počítej, že v idle by jsi měl otáčky kolem 400 rpm a v zátěži všeho kolem 1000 - 1100 rpm při teplotě VGA maximálně 45 - 55 stupňů (takový rozsah píšu proto, že každý chip je jiný a má jiné teploty). Pokud by ti nevadilo víc, tak se to pak samozřejmě může více zpomalit.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

MaWa píše:Nepamatuji si teď jaká tloušťka 420 mm radiátoru se tam nahoru maximálně vejde, ale pokud budu uvažovat tvůj původní návrh UT60 420 nahoru a UT60 140 dozadu a na to Noctuu A14 nebo SW3, tak počítej, že v idle by jsi měl otáčky kolem 400 rpm a v zátěži všeho kolem 1000 - 1100 rpm při teplotě VGA maximálně 45 - 55 stupňů (takový rozsah píšu proto, že každý chip je jiný a má jiné teploty). Pokud by ti nevadilo víc, tak se to pak samozřejmě může více zpomalit.
A mam pocitat fany z obou stran radiatoru anebo staci z jedne? Pro jistotu to jeste vse zmerim. Ma smysl davat neco na front? Napriklad 280 (namisto 420) a hore nechat mezeru pro privod vzduchu..? Pripadne mohu dat jeste neco i na spodek (sice je tam 280, ale kdyz posunu zdroj, tak uz jenom 140).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Fany z obou stran víceméně nemá smysl, tedy pokud nemáš neomezený rozpočet a neřešíš každý decibel hluku. Samozřejmě je to tak lepší pro výkon i ticho, ale cena kvalitních ventilátorů navíc podle mě nevyváží ten přínos, který to udělá. Pokud někam chceš dát další radiátor tak bych ho dal dopředu. Akorát pokud vím, tak se do té bedny 420 nahoru a zároveň 420 dopředu nevejde, takže bych tam dal asi 280...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

V pripade DDC jsou jeste na trhu kousky s upravenou elektronikou, pripadne samotne desky.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

MaWa píše:Fany z obou stran víceméně nemá smysl, tedy pokud nemáš neomezený rozpočet a neřešíš každý decibel hluku. Samozřejmě je to tak lepší pro výkon i ticho, ale cena kvalitních ventilátorů navíc podle mě nevyváží ten přínos, který to udělá. Pokud někam chceš dát další radiátor tak bych ho dal dopředu. Akorát pokud vím, tak se do té bedny 420 nahoru a zároveň 420 dopředu nevejde, takže bych tam dal asi 280...

Vcera vecer ve 4 rano jsem meril a kreslil :) Predbezne nakupni kosik http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... QxODAxOjJ8

A nekolik dotazu - vzadu mohu dat i 140 Monstru. Ma to smysl? Anebo staci UT60?

Pumpa - ma smysl Aqua Computer Aqualis PRO 880ml + EK Water Blocks EK-D5 G2 PWM Motor 12V PWM anebo staci EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. sleeved pump) a vetsi objem vody je zbytecnost?

V cem jsou lepsi fitinky BitsPower oproti EKWB? Neresim pozlatko, funkcnost.

Predny front mohu dat 280 anebo 360, ale stale nejak mi je proti srsti davat teply vzduch dovnitr, takze nejdriv zkusim jenom dva radiatory.

Nezapomnel jsem neco co mi bude pri stavbe chybet? :)

edit: rychlospojky - ano nebo ne?
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Leon_ »

vidím tam supremacy evo, ale spomínal si 4 grafiky (potom už len 2), čiže nejaká workstation tipujem? potom zober EVO x99 blok. je lepší. ale u Mawy ho nevidím.

v tej expe už D5 pumpa je, druhú kupovať nemusíš :p

... grafiky chladiť nebudeš ? ja len, že tu spomíname hlavne ticho od kedy si začal skladať vondníka :P
.
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

Leon_ píše:vidím tam supremacy evo, ale spomínal si 4 grafiky (potom už len 2), čiže nejaká workstation tipujem? potom zober EVO x99 blok. je lepší. ale u Mawy ho nevidím.
nad tim jsem premyslel, ale z hlediska nasledneho prodeje (cpu, desky a pod jsou spotrebak i kdyz to nekdo nerad slysi :-) mi prislo lepsi univerzalnejsi blok... ono zas 2011 a 2066 tolik lidi nema.
Leon_ píše:v tej expe už D5 pumpa je, druhú kupovať nemusíš :p
resim dve moznosti, proto jsou v odkaze obe varianty. viz prispevek up.
Leon_ píše:... grafiky chladiť nebudeš ? ja len, že tu spomíname hlavne ticho od kedy si začal skladať vondníka :P
gpu je jiz poresene.
Odpovědět

Zpět na „Voda“