Vodní chlazení - vybíráme komplet

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

macher13 píše:A nekolik dotazu - vzadu mohu dat i 140 Monstru. Ma to smysl? Anebo staci UT60?

Pumpa - ma smysl Aqua Computer Aqualis PRO 880ml + EK Water Blocks EK-D5 G2 PWM Motor 12V PWM anebo staci EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. sleeved pump) a vetsi objem vody je zbytecnost?

V cem jsou lepsi fitinky BitsPower oproti EKWB? Neresim pozlatko, funkcnost.

Predny front mohu dat 280 anebo 360, ale stale nejak mi je proti srsti davat teply vzduch dovnitr, takze nejdriv zkusim jenom dva radiatory.

Nezapomnel jsem neco co mi bude pri stavbe chybet? :)

edit: rychlospojky - ano nebo ne?
Monstu len tak neprefuknes. "Iba" 60 staci. Ja mam radsej ale 60 v P/P. Ale tak dvojnasobna cena za fany.

Mas v kosiku expu s pumpou a expu + pumpu = nepouzitelne spolu. Chyba ti TOP. Ak chces kvalitnu expu tak Heatkiller D5 tube mozem odporucit. Masivna expa s 0,5cm sklom. Ziaden shitty plast co prikrutis a praskne. :) Je trochu drahsia + treba ti este kupit drziak lebo nieje v baleni. http://shop.watercool.de/HEATKILLER-Tube-200-D5/en

Tygon hadice? Chces mat na nich napisky?

BP oproti EK? Kvalita, vzhlad a lahsie nasuvanie hadic. BP kolena su uplne ina liga a niesu take rozlingane ako EKWB. Cena ale odpoveda. Ber 16/11 hadice (aj fitingy) nie tie hrube neohybne ozruty.

Rychlospojky urcite ano. Ak mas neobmedzeny budget. 20 eur kus male + 20 eur female. Dva krat. Ak to nebudes nejak casto rozoberat tak sa to az tak neoplati. Stoji to znacne. Ak teda chces nieco normalne (koolance, bitsp alebo alphacool).

Co ti moze chybat? Plug na zapojenie zdroja bez zapnutia pocitaca, tester na pretekanie okruhu - stoji to za kazde euro (poskladas, napumpujes, pockas, nesfukne tak lejes vodu), splitter na fany, filling bottle, kohut na vypustanie okruhu, senzor na teplotu vody.

A v kosiku ti chyba kvapalina. MaWa ti urcite odporuci aquacomputer, ja som spokojny s mayhems x1 premix.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

racecar píše: Monstu len tak neprefuknes. "Iba" 60 staci. Ja mam radsej ale 60 v P/P. Ale tak dvojnasobna cena za fany.
Ok, takze radiatory uz nebudu resit :) Dekuji.
racecar píše:Mas v kosiku expu s pumpou a expu + pumpu = nepouzitelne spolu. Chyba ti TOP. Ak chces kvalitnu expu tak Heatkiller D5 tube mozem odporucit. Masivna expa s 0,5cm sklom. Ziaden shitty plast co prikrutis a praskne. :) Je trochu drahsia + treba ti este kupit drziak lebo nieje v baleni. http://shop.watercool.de/HEATKILLER-Tube-200-D5/en
Aaaa, jsem si nevsim, ze ten Aqua Computer neni top... Ten Heatkiller je presne, co jsem chtel. Borosilikatove sklo, zadne plasty :) Dekuji.
racecar píše:Tygon hadice? Chces mat na nich napisky?
Po pravde napisky mi vubec nevadi. Tygony mam prakticky osahane z labaku a proc menit neco co je dobre a funguje...
racecar píše:BP oproti EK? Kvalita, vzhlad a lahsie nasuvanie hadic. BP kolena su uplne ina liga a niesu take rozlingane ako EKWB. Cena ale odpoveda. Ber 16/11 hadice (aj fitingy) nie tie hrube neohybne ozruty.
Ok, necham si poradit. Rovno se divat jenom na BP anebo i jine je dobre? Proc 16/11? Neni lepsi mit vetsi prurez? Nekde jsem prave cetl, ze cim vetsi, tim lip... proto jsem vybral dany rozmer.
racecar píše:Rychlospojky urcite ano. Ak mas neobmedzeny budget. 20 eur kus male + 20 eur female. Dva krat. Ak to nebudes nejak casto rozoberat tak sa to az tak neoplati. Stoji to znacne. Ak teda chces nieco normalne (koolance, bitsp alebo alphacool).
Nemam problem to zaplatit... spis prakticky to resim. Nevim jak casto je nutno do toho zasahovat z hlediska provozu. Jestli jednou za rok to cele vypustim a znovu napustim, tak to nejak postrada smysl. Naopak, kdyz prax ukaze, ze je nutno se v tom furt vrtat, tak mi to prijde jako zaklad :)
racecar píše:Co ti moze chybat? Plug na zapojenie zdroja bez zapnutia pocitaca, tester na pretekanie okruhu - stoji to za kazde euro (poskladas, napumpujes, pockas, nesfukne tak lejes vodu), splitter na fany, filling bottle, kohut na vypustanie okruhu, senzor na teplotu vody.
Plug na zapojenia zdroja je zbytecnost... mame prece 2.5 :) Ten tester na okruh ma smysl, super. Filling bottle poresim jinak. Kohut - tady nevim. MaWa nekde psal, ze to neni zapotrebi a jednou za rok na vymenu okruhu mi to prijde jako zbytecnost. Kdyz tak se to dela pres nejake Tcko na spodku case? Senzor teploty ano, zkusim nejaky pohledat co se hodi k tomu Dr. Drop.
racecar píše:A v kosiku ti chyba kvapalina. MaWa ti urcite odporuci aquacomputer, ja som spokojny s mayhems x1 premix.
Pocitam s destilkou, mam toho na hektolitre... Anebo ma to nejake jine plus krome barvicky?
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Leon_ »

on myslel čistý X1. destilku ani náhodou. Predpripravené zmesi už v sebe majú antikorózne látky a látky zamedzujúce vzniku rias.
.
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

Leon_ píše:on myslel čistý X1. destilku ani náhodou. Predpripravené zmesi už v sebe majú antikorózne látky a látky zamedzujúce vzniku rias.
Chapu. Kdyz se divam na cenu, tak ani koncentrat moc smysl brat nema (krome prepravy:-). Pri rychlem porovnani Aqua Computer vs Mayhems mi prijde lepsi Mayhems -> udavana zivotnost 3 roky vs 1 rok u Aqua.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Trochu se v tom začínám ztrácet...

- monstu neber, nemá smysl. jedině pak dát fany z obou stran.
- objem vody je irelevantní pro chlazení. Má smysl jen proto, abys nemusel tak často dolévat kapalinu.
- jak už se tady psalo, k té Aqualis potřebuješ TOP.
- BitsPower je lepší "v ruce" a na vzdálenost pár desítek centimetrů. Přes zavřenou průhlednou bočnici nepoznáš, jestli tam máš Bitspower nebo EKWB. Osobně bych se na BitsPower vykašlal.
- rychlospojky na co ?
- EVO X99 bych nebral. V čem má být lepší ?
- cokoliv od WaterCool nedoporučuji. Posledního půl roku mají nejen nehorázné problémy s dostupností čehokoliv, ale hlavně nehorázné problémy s kvalitou čehokoliv. Balení LED pásku bez LED pásku uvnitř, radiátor s křivě udělanými závity, poškrábané VGA bloky...prostě sorry, ale aktuálně bych se na to vykašlal ať nemáš starosti s tím, to reklamovat.
- na Tygon hadicích není nic špatného - BTW ty nápisy z nich jdou setřít rukou :roll: Ale vzal bych něco odolnějšího - Primochill.
- hadice a fitinky určitě 16/11 mm. 19/13 mm je už extrémně těžké na ohýbání a na práci s tím. A rozdíl ve výkonu je nula nula nic.
- kapalinu Mayhems fakt ne. Ber cokoliv jiného...Aqua Computer, EKWB, pokud chceš Pastel tak Thermaltake C1000...
- destilku určitě ne.
- tester na okruh za 30 eur nebo kolik to stojí na to bych se fakt vysral :roll: buď si věříš, že to složíš správně, nebo si nevěříš a nedělej to.

Jestli jsem něco vynechal tak se zeptej znova :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

macher13 píše:
Leon_ píše:on myslel čistý X1. destilku ani náhodou. Predpripravené zmesi už v sebe majú antikorózne látky a látky zamedzujúce vzniku rias.
Chapu. Kdyz se divam na cenu, tak ani koncentrat moc smysl brat nema (krome prepravy:-). Pri rychlem porovnani Aqua Computer vs Mayhems mi prijde lepsi Mayhems -> udavana zivotnost 3 roky vs 1 rok u Aqua.
Hele, ty fakt věříš tomu, co jakýkoliv výrobce napíše o jakémkoliv produktu ? Tím spíš výrobce, který nedávno měl tak velký průser s kapalinami, že málem zkrachoval ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
macher13
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od macher13 »

MaWa píše: Hele, ty fakt věříš tomu, co jakýkoliv výrobce napíše o jakémkoliv produktu ? Tím spíš výrobce, který nedávno měl tak velký průser s kapalinami, že málem zkrachoval ?
Vychazel jsem z popisu z Tveho webu ;-)

Jdu to vse prelouskat a pak poslu kosik k nahledu. Dekuji vsem za pripominky :-)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Já občas bohužel musím mít na webu "reklamštinu" jednotlivých výrobců. Ovšem žádný výrobce mi nemůže zakazovat říkat mimo web to, co si myslím... :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

MaWa píše:- tester na okruh za 30 eur nebo kolik to stojí na to bych se fakt vysral :roll: buď si věříš, že to složíš správně, nebo si nevěříš a nedělej to.
V pohode. Uz sa mi parkrat stalo, ze sa pocas skladania nejaka fitinka povolila tym, ze sa pootocila hadica a pod. Pri 18tich kusoch + kolienka je tam ista sanca. Nemusis pod to potom pchat kotuce servitiek a robit leak testy a cakat so stiahnutym zadkom. A v pripade nedotiahnutej fitinky niekde na doske zmyvat vodu. Jasne, stoji to 30 eur ale mas to navzdy. Pri vodnikovy za 400 eur je to dost, pri 2k je to nic.

X1 sa odporuca menit za 9-12 mesiacov. Moje poniklovane plexi bloky to obmyva bezproblemov a ani plexi blok na doske to nezafarbilo ako som predpokladal. Ale niesom nejaky lobista, daj tam co chces. Vsetky stoja cca rovnako, funguju rovnako.

Kohut nieje nutny, no je to viac pohodlne ako vytahovat hadicu a podkladat misku.

Moje veci z HK boli ok, aj led. Len maju problem s kusmi skladom a retardovanou logistikou, ale ako som pisal, ja som s nou spokojny a oproti EK-RES X4 250 co som mal predtym je to nebe a dudy. Ak by som ju ale nekupil, tak druhy kandidat bol Aqualis s tou "fontankou". :)

Ek fitingy su v pohode. Z metra ich ani nerozoznas od BP alebo v bedni bez nejakeho svetla. Ucel splnia rovnako, niesu najskaredsie a stoja 1/2.

A co sa tyka primochillu tak priesvitne niesu uplne vsade v EU dostupne.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ahojte.

Mam v pc tento set.

https://www.nikktech.com/main/articles/ ... kit-review

Fany som vymenil za industrial noctuy 3000RPM.

Rozmyslam nad novou vykonnejsou pumpou. Premyslam nad tymto riesenim.

http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013010008

Je aj nieco vykonnejsie? Co sa tyka spolahlivosti a kvality je to ok? Je to kompatibilne predpokladam?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Shaquille »

Bude stacit na udrzeni 360/480 radiatoru? Mam uzky Swiftech MCR320-QP (34mm), zadny XL.
XSPC 120mm Universal Radstand
MaWo pripadne dostupnost (Kód: N230844)? Potreboval bych 2 pary (na 2 radiatory)
Obrázek
http://www.jscomputers.cz/produkt/XSPC_ ... 1053001002
Diky
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Fungovat to bude, je to docela masivní ocel, ale samozřejmě "odcamcaď pocamcaď". Akorát ta dostupnost je teď dost špatná, dříve než za 3 - 4 týdny nebudou. Jestli potřebuješ něco rychleji tak http://www.jscomputers.cz/produkt/Alpha ... Black.html - je to dražší ale ta pevnost je samozřejmě o dost vyšší...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Shaquille »

Vubec nespecham... zeptam se jeste znameho, jestli by mi neco podobneho neudelal v praci a kdyz ne, tak u tebe 2ks objednam. Ta druha varianta je uz prilis draha.
Diky
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

Obyčejný L ze železářství nepostaci ?
Případně držáky policek.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Shaquille »

Nejsem prilis technicky typ... kamarad mi doporucuje to same, Bauhaus/Baumax apod. Uvidim, snad tam neco sezenu. Diky za tip.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

Cougar Panzer Max je doma.
Jen me teda zklamalo, ze pri rozmerech podobnych jako ma muj chieftec, nemuzu dat na cumak 360mm rad a pouzit 5,25" pozice.
Plastovy kryt zdroje by si taky zaslouzil prepracovat.
Plech ramu a bocnic ma dobrou tuhost. Asi diky tvarovabi a vyztuzeni plasty. Mobo tray uz teda nic moc. Krouti se docela dost A to ma na sobe jeste dva plastove kose na 3,5" disky.
Holt jsem asi zmlsanej poctivym ocelovym Chieftecem, kde po vyriznuti nekolika velkych der a odstraneni nekolika vyztuh nepoznam rozdil.

Nicmene maji dobre vymyslene protiprachove filtry, takze bude radost skrin cistit.

Prijde mi, ze optimalni konfigurace pro tuhle skrin bude 280mm rad vpredu, 360mm rad na strope a cerpadlo pod krytem u zdroje.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

Tak jsem zkusil namontovat 360mm rad na vrsek Cougara. Bohuzel musim schledat skrin jako nevhodnou pro vodni chlazeni.
Nedostatek mista zvrchu znamená nutnost montáze radu z vnitrni strany. Jenze pak se vystupy dostanou do prostoru IO schieldu. Otocit to dopredu znamena pripravit se minimalne o jednu 5,25" pozici.
Otocit vystupy nahoru nejde. Vyrez pro ne neni dostatecne velky. Nejvetsi sranda je, ze horni kryt vetraku je rozdelen na dve casti. Zadni derovana a predni plna. Ta predni cast temer zakryje cely vetrak a ten tak nema kam vyfukovat. Ten kryt na nem prakticky sedi. A kdyz pouziju horni 5,25 pozici tak je 1/3 chladice zcela zakryta.

Tohle me uz docela vytaci.

Koupil jsem novou 360 na cumak a chtel jsem ji vymenit za 280, s tim, ze stara 360 bude na vrsku. Takhle bych ale musel vzit dve nove 280 a to uz me moc nelaka. Jsem na vazkach jestli ji nezabalit a neposlat zpet.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Hele, a která bedna na trhu v podobné cenové relaci ti umožní dát nahoru i dopředu tlustý 360 mm radiátor a zároveň nepřijít o žádné 5.25" pozice ? Já teda o žádné nevím, protože taková bedna by musela být skoro 70 centimetrů dlouhá (pár centimetrů vzadu, pak radiátor přes 40 cm, pak nějaké místo, pak 15 centimetrů na 5.25" mechaniky) nebo naopak by musely být 5.25" pozice a MB tray celý posunut dolu, aby se to tam nahoru vešlo. A ano, takové bedny existují, ale v "trochu" jiné cenové kategorii...takže možná bych zkusil trochu upravit svoje požadavky nebo dost přidat na rozpočtu :idea:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Woyta »

Kdyz bych riznul do meho Chiefteca A dal nahoru a vpred 360mm tak mi porad zbydou 3 plne vyuzite pozice 5,25" + rezerva.
Ted mam nahore 360mm, vpredu 240 a 6 pozic 5,25".
Cougar je na vysku mensi jen asi o 3cm. Cekal jsem tedy pouzitelnost tech dvou pozic.

Tohle nepochopim. Jak nekdo muze tohle poslat ven. (Ano sedi to prilepene primo na vetraku.)
Obrázek

Co si ted hraju se sablonama a premyslim, jak z toho ven, tak mi vychazi , ze skrin je navrzena na 2x 280mm tloustky 20mm. Tlustsi radiator tam nedostanes. A vetsi 360 je fakt z nouze ctnost.

Jo jsem z te skrine nazivo rozcarovanej. Bigtower a stezi s do nej vejdu s potrebnym HW a to za predpokladu, ze koupim 2 nove rady 280 misto planovane druhe 360.

Dva disky v boxech pod kryt dostanu za predpokladu, ze vyhodim plast co zene vzduch za desku. Snad se pak i vejdu vedle desky s cerpadlem. (D5 s topem a expou)
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Ale bez řezání do Chiefteca nedostaneš vůbec žádný radiátor :idea: Když řízneš do tohodle a odstraníš ten plech na fotce (oni ho tam dali pro zvýšení pevnosti kostry no...) tak máš nahoře 360 vepředu 280 a to vše za podobnou cenu jako kdysi stály Chieftecy (spíš ještě menší) a přitom s mnoha věcma navíc, o čem si ten Chieftec mohl nechat jen zdát...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“