Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od CageJ »

MaWa píše:Co přesně je Eiswind ? Neznám a ani google nepomohl :?
https://www.youtube.com/watch?v=W6naVhYjWF4
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

To je nějaký prototyp ? Protože koupit se to nedá...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od CageJ »

Skus pozriet aquatuning.de..
Nie je, osadzuju ich do AiO setov. Mozem ti zistit, ci sa predavaju aj samostatne, ale su to nove fany, tusim v predaji od jula...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
JI Gorkij
Nováček
Nováček
Registrován: 23. lis 2016

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od JI Gorkij »

Vodnik bezi.. ten kdo mi tu tvrdil, ze to vpohode uchladi mel vice jak pravdu... na Metru 2033 to melo do 41C°, D3 38C°, Crysis jsem netestoval, ale Skyrim na 43C°. Ventilator jede na plno a je razantneji tizsi nez ta puvodni turbina o trech lopatkach. Jako ventilator jsem koupil Artic Cooling, max rpm je 2200.
Jen mam docela stazenou p..el :(( Protoze moje hadicky (vnitrni 6mm a vnejsi 8mm) jsou atypem a na nejmensi fitinky 1/4" 8/10mm ani zaboha nenasunu, ale pomerne ztuha sli zasunout dovnitr fitinky, a tak jsem pres ni a hadicku dal tepelne stahovaci buzirku (tzv. stahovacku), kvuli o trosku vetsi jistote....
Problem byl v tomhle.... kdyz koupim novou hadici tak vyresim problem, ale... nevyresim problem na napojeni do ex. vodniho boxu, a kdyz uz ano, tak na radiatoru to bude akorat plavat kvuli sve vetsi velikosti.
To je ma otazka na Vas... Jako chladici kapalinu pouzivam DP Ultra, a pokud se neco stane a zacne z tech fitinek odkapavat (v mem pripade rovnou na grafiku)... je takova chladici kapalina vodiva ??
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

8/6 mm fitinky normálně jsou http://www.jscomputers.cz/Produkty/Vodn ... 03007.html

Kapalina vodivá není ale grafiku ti to usmaží na 100% i tak ;-)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
JI Gorkij
Nováček
Nováček
Registrován: 23. lis 2016

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od JI Gorkij »

Tomu nerozumim... jak mi to grafiku usmazi ?
Teplota v kapaliny co jsem se snazil zatizit cpu je do 35C°, jde o to, ze kdyby to zacalo odkapavat zda grafiku zkratuje nebo primo MB, zalezi jak by ta kapka stekala... Ja vim, ze je to opicarna, a je mi jasne,
ze to co jsem udelal je max na nejake testy a nemuzu to brat jako hotovou vec, ale mne zahadnym zpusobem se mi skutecne nedarilo najit spravnou fitinky, po tom co mi domu prisly dve ruzne velikosti a ta nejmensi mela 8/ 10mm. Ze by se mi ty hadicky "vytahly" z tech fitinek o tom pochybuji, drzi je tam ta tepelne stahujici se buzirka, jedine to ceho se bojim, ze nez budu mit dostatecnou castku a rekonstrukci Pc / vodnika tak hadicka zmensi svuj vnejsi prumer a vznikne mezera, kterou tlak bude chtit vyhanet ven z fitinky.... ale zatim za 7h provoz s obalenym papirem na fitinkach to tesni dobre. Jen se obavam, ze privolavam zapojovanim vodnika problemy... jako kdysi v minulosti (u jineho vodnika).. OS se chova podivne :(( On totiz uzasny vyrobce Raijintek mi sice dal blok na AM3+, ale zapomnel na to, ze i on obcas neumi vrat diry. A tak pri dosazovani samotneho bloku, dirky na delku byly delsi o 2mm tak jsem ty srouby muse jakoby roztahnout od sebe, aby mi to do te otvoru vlezlo... takze tvarove jsem ten blok utahl na misto obdelniku, kosodelnik :(( A ackoliv 2mm neni moc, dokazu si predstavit jakou ma MB radost, kdyz uprostred ni je mensi vypouklina :((
JI Gorkij
Nováček
Nováček
Registrován: 23. lis 2016

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od JI Gorkij »

Dekuji za ten tip ohledne Fitinek, fakt nechapu jak jsem to mohl prehlednout :((
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Mayki »

Tichá pumpa s TOPem, víte o něčem levném (levnějším)?
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Magicool DCP450 nebo EKWB SPC-60.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Valen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Valen »

1. Chcem sa opýtať či ma niekto skúsenosti
Watercool MO-RA3 360 PRO
http://www.tichepc.sk/Watercool-MO-RA3- ... 1013004025
2.Chcel by som ho pripojiť k setu 1x360 XSPC Triple Fan Radiator AX360 + 1x240 XSPC Crossflow Radiator EX240 mam tam pumpu XSPC Ion All In One Pump Reservoir http://www.tichepc.sk/XSPC-Ion-All-In-O ... =001013010 tymto sa chcem opytat či bude stačit tato pumpa lebo ma prietok cca 450l/h alebo ju nahradit Laing D5 s 1200l/h napriklad od EK alebo XSPC
dakujem
CPU - Ryzen 5950X/ MB - Gigabyte GA-X570 AORUS ELITE/ RAM - G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z Neo AMD / GPU - Gigabyte Aorus RX 5700XT/ HDD - Gigabyte M.2 512GB SSD, Western Digital Purple 6TB, Power Supply Seasonic Prime Gold 1300W
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

Ahoj! Chci se zeptat když chci koupit EKWB EK-Supremacy EVO tak jestli je byť alespoň 1°C rozdíl mezi plně měděnou poniklovanou verzí vs. Acetalový/plastový top. Díky!
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Ahoj, je. "Plastovy" by som nebral ak nechces nutne setrit.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

OK tak tim padem rozhodnuto. Full Nickel hladký :) a pastu Grizzly :) Snad to pomůže a díky za bleskovou odpověď :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

racecar píše:Ahoj, je. "Plastovy" by som nebral ak nechces nutne setrit.
Eh co ? Asi jsi špatně přečetl co psal za otázku, neptal se jestli je rozdíl alespoň 0.1 desetina stupně ale ptal se jestli je rozdíl alespoň 1 stupeň. A jeden stupeň ten rozdíl opravdu není ani omylem. Když to hodně přeženu tak je rozdíl půl stupně. Obvykle spíše ještě tak polovina, v podstatě na hranici chyby měření :idea:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Rozdiel tam je min. pol stupna - vid. prvy test co som nasiel v google.

Dal by som ale ruku do ohna za to, ze minule si pisal nieco ine ako dnes. Nemam teraz cas to hladat.

Nic to nemeni na tom, ze by som ho nebral. Utiahnes viac fitingu - popraska, casom zltne, das farebnu kvapalinu a uz mas farebny blok.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Woyta »

Co je to půl stupně? Absolutně nic. To ti udělá jen to jak se ti povedlo nanést pastu.

Teoreticky size získáš trochu větší chladící plochu ale nezapomeň, že je od základny oddělená vzduchovou mezerou, případně je kontakt velmi nedokonalý. Prakticky to je tak akorát velmi špatný pasivní chladič vody.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Miluju dnešní dobu, kdy jakmile se něco píše na internetu tak je to automaticky pravda. Víc asi nemám co bych k tomu, že v prvním testu na googlu píšou něco jiného, dodal.

A ten druhý řádek...to je asi jako kdybych napsal, že bych ruku do ohně za to, že jseš idiot, ale nemám teď čas pro to hledat důkazy :roll: Buď pokud něco tvrdíš tak si umíš obhájit proč nebo raději mlč, ok ?

A k tomu poslednímu. On se ale neptal jestli se obarví, nebo jestli může prasknout, nebo kdesi cosi. On se zeptal na jednoduchou otázku a ty jsi mu odpověděl špatně.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

MaWa píše:Miluju dnešní dobu, kdy jakmile se něco píše na internetu tak je to automaticky pravda.
Vzhladom na to, ze to pisal grega tak to asi pravda bude. Miluj si co chces.
Neviem co si taky podrazdeny, a toho idota si nechaj pre pripadnych zakaznikov ci blizkych, ok ?

Jo takze som to napisal špatně a rozdiel bude 0,5C. Urcite ale nie 0,1. Sorry za mystifikaciu.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Však já nepsal, že rozdíl bude 0.1 stupně Celsia. Zkus pochopit psaný text. Psal jsem jen, že pokud by se ptal na 0.1 desetiny stupně Celsia tak by to bylo pravdě blíže než 1 stupeň Celsia. A jsem velmi rád, že jsi to ve svém posledním příspěvku uznal :)

edit: alespoň tedy doufám, že se shodneme, že 0.1 a 0.5 je k sobě blíže než 0.5 a 1 :?

A o tom, jestli je to půl stupně (co píšou někde na internetu) nebo tři desetiny (což tvrdím já) bych řekl, že tento problém není...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Leon_ »

Tak niekto môže byť háklivý aj 0.4 stupňa, že :P Preto si niekto kúpi lepšiu pasu, robí delid, máme tu fany, kvapalinu, lepšie rady :P
.
Odpovědět

Zpět na „Voda“