Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

Panove klid. Stejně jsem vzdal s kompletně poniklovanou upravou verzi ;-) bude to vypadat lépe. Spíš se hadejte okolik by měl tenhl Blok chladit lepe oproti staršímu Alphacool NexXxoS XP³ Light bloku. jinak komponenty viz popis.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Dithius »

tak se vracím s dalším dotrazem. Blok na CPU nainstalovan ale stejně nestíhá :D prostě AMD FX s malym vid na 1,56V s LCC nejde uchladit.

ale co chci probrat je vodní blok na Grafiku.
našel jsem video na RX 480 a vodní blok kryographics RX 480:
https://www.youtube.com/watch?v=ov2RTBpzYak

co mě zaujalo, že na vram je dána pasta a ne pad, tohle se mi líbí více, protože tenčí vrstva určitě schladí pamětí lépe než pady (pls vim že GDDR5 netopí ale když je tu možnost je vic chladit tak proč ne). problem je že se mi ale strašně líbí designově tenhle blok:

http://www.jscomputers.cz/produkt/Water ... 3007000015

ale tam už jsou pady a moje otazka zní, jestli by jse i na tenhle blok nedalo nanest pasta na paměti tak, aby byly paměti v přimem kontaktu s vrstvou pasty. Nevím totiž Offset bločku na tomhle bloku použitý pro pad.

jako pasta na samotne jadro by byl užit grizzly conductonaut a na paměti grizzly Kryonaut.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od 3tp2 »

Pořídil jsem vodní komplet přesně tenhle https://www.alza.cz/magicool-diy-liquid ... d=18842845 a k tomu blok na grafiku https://www.mironet.cz/ekwb-ekfc1080-gt ... +dp290970/ a bohužel mi ten okruh neutáhne obojí - pokud jede jen CPU max load v aida extreme /5Ghz 1.38v/ je teplota cpu max 75st to je ok, ale jakmile k tomu pustím i GPU /100% load/ s teplotou max 48st tak mi cpu leze přes 90st. Co s tím? Pomůžu tomu když dokoupím ještě jeden radiátor npř. 2x140mm? Utáhne to ta pumpa? Nebo by bylo lepší koupit ještě jednu pumpu a radiátor a provozovat to odděleně?
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od CageJ »

Dithius píše:Panove klid. Stejně jsem vzdal s kompletně poniklovanou upravou verzi ;-) bude to vypadat lépe. Spíš se hadejte okolik by měl tenhl Blok chladit lepe oproti staršímu Alphacool NexXxoS XP³ Light bloku. jinak komponenty viz popis.

No daj
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Magnetko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2012
Bydliště: Prievidza, Slovenská republika

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Magnetko »

Zdravim, rád by som sa poradil ohladne stavby custom vodnika. Presiel som si zopar clankov, precital aj tu na fóre + nejake videa atd. Pre zaciatok by som chcel kupit takto http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MjE5Nj ... NTA6MXw%3d

Prvá otázka, bude stacit pre zaciatok tento radiator k danemu CPU viz. podpis ?
Casom by som to doplnil o 360mm radiator Alphacool ST30 + vodný blok na VGA. Zatial som ziadneho vodníka nestaval tak ocením nejake rady/napady co zmenit alebo pridat/vylepsit.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od icebosss »

tu pumpu bych ti zatím asi vymluvil, spíš vem normální D5 či tu s PWM. Tuhle 755 mám pár měsíců a dřív byla tichá i na 3tí stupen, úplně tichá na druhý, ale časem se začala ozývat a dělá divné pazvuky jak na dvojku, tak na trojku. Jedu tedy na první rychlost. Pokud to zadáš do googlu, tak s tímhle má hodně lidí problém, asi blbý návrh pumpy, což je škoda protože by jinak měla být výkonnější a tišší než D5.

Já tu svou asi budu reklamovat, protože takhle mám nic moc průtok na těch 1600 rpm.

Pokud máš místo tak XT45. Blok bych vzal normální, časem budeš měnit desku nebo něco a ten blok ti tam nebude pasovat, na Z270 fakt mosfety chladit nemusíš kor když koukám v podpisu s 1.32v, to musí být kaskáda studená.
Magnetko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2012
Bydliště: Prievidza, Slovenská republika

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Magnetko »

Jasne pozeral som uz par threadov s tymto problemom, tym padom asi pojdem k povodnej VPP655 alebo ako alternativu vidim este http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013010008

Co sa tyka toho bloku na cpu(mb) viem ze urcite nejaky cast to menit nebudem takze preto som zvolil takuto cestu, ale necham si to prejst este hlavou ked tak. Ten XT45 by som rad ale budem ho upevnovat na vrch skrine a to by uz s ventilatormi vcelku zasahovalo do MB, navyse potom ked tam budem mat este jeden 360mm v predu si myslim ze chladiaci vykon pre GPU+CPU bude dostatocny alebo nie ?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od CageJ »

Pumpy mam obe, ale priznam sa VP755 som este ani nespustil xD... Plus je tam to, ze mozes menit otacky priamo cez PWM...

U týchto pump si musis dat akurát pozor pri napustani, nesmu ist totiz na prazdno.. zaciatocnicka chyba, cize spinat zdroj a dolievat priebezne..
360mm mi staci na Ryzen + GTX 1080 FE..

Takze jo 240+360 je az az
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od icebosss »

vejde se ti třeba 280 rad + 360?

Radiátorů není nikdy dost, když se třeba chystáš chladit jen s fany do 500-600rpm přetaktovaný systém
Magnetko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2012
Bydliště: Prievidza, Slovenská republika

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Magnetko »

Veru nie na vrch skrinky mozem maximalne 240mm a do prednej casti bud 280mm alebo 360mm
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

1. Pumpu radsej VPP755 v2. Par ludom na internete vydava zvuky ale boh vie co s tym robili a ci im nesla bez vody alebo ju neuvarili. A ja mam radsej manualne prepinatko a nie pwm regulaciu. Nastavis si 1-3 a neriesis viac.

2. Vezmi ten monoblok. Ak to nekupujes na rok a nepotrebujes nutne setrit tak ti potom bude luto, ze si ho nevzal. A naviac je pekny. :)

3. Radov nieje nikdy dost. Ja mam 2x480 na cpu + mb + gpu. Cim viac, tym lepsie. Mensie teploty, mensie otacky fanov... hlavne este ked su iba tenucke /30mm/.

4. Expanzku by som kupoval s pumpou a nie oddelene pumpa + top. Zabera to miesto, potrebujes naviac 2 fitingy (+10-20 eur). A je to menej uhladne.

just my 50 cent.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Magnetko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2012
Bydliště: Prievidza, Slovenská republika

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Magnetko »

No keby chcem viacej radiatorov alebo resp vecsie tak by som musel menit skrinku, takze by som volil Fractal Define S urcite :) . PC rozhodne menit nebudem najblizsie 3 roky co sa tyka CPU a dosky nakolko vidim ako postupuje narast vykonu u CPU.
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Neviem ake teploty by ste chceli mat ale ja osobne mam 1x360mm rad na cpu a gpu... a myslim ze teploty mam ddobre...nemyslin si ze dalsi rad to nejako razantne zmeni
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od icebosss »

jak říkám té 755 se vyhni, ani MaWa ji nedoporučuje, mně začala rachtat na ten druhý a třetí stupeň a rozhodně jsem ji bez vody nepouštěl, vždy s plnou expou, zapnout a vypnout a dolívat vodu. Začala to dělat až časem, co už byl okruh dávno zavodněný. Takže pro jistotu vem nějakou D5, která je léty prověřená.

Jinak většinu komponent samozřejmě utáhneš i na 240 radiátoru, když to budeš ofukovat 3000+ rpm fanama.

Ten rad toho změní dost, protože můžeš snížit otáčky ventilátorů, že komp ani v loadu neuslyšíš nebo jen
bude potichu ševelit.

Ale samozřejmě jsou lidi, co tvrdí, že noctua na 1300rpm je potichá.

mně osobně vadí i ventilátory přes 650 rpm, ty nejlepší na trhu co jdou sehnat. Je to individuální, jak je kdo hluchej :)
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Mal som kraken x 61 a x52...fany na 1450rmp a nemal som pocit ze to je hlucne..teraz mam vodu velku a fany na 800rmp a mam pocit ze to huci :D
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od icebosss »

asi přechodná hluchota
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Mozno ano....ale fakt mi nevadili tie otacky...viacej mi vadil corsair na 1200rmp ako spodne fany krakena na 1450rmp
Magnetko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. zář 2012
Bydliště: Prievidza, Slovenská republika

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Magnetko »

Takze zatial to vyzera tak ze CPU block nakoniec bude https://www.alphacool.com/shop/cpu-cool ... deep-black
pumpa nakoniec bude VPP655 single + reservoar v jednom a radiatory zrejme budu 2x 360 ale to len v pripade ak sa mi podari vymenit skrinku za Fractal Define S.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od icebosss »

Proc tenhle blok kdyz Ek supremacy je lepsi?

Btw ve fractal S jsou spis dobre 1x280 dopredu a 360 nahoru, jinak to budes mit hodne natesno a fakt blbe se s tim manipuluje
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od CageJ »

Práveže ani nie, identické bloky, niekde dokonca vyhráva..
S je mala skrinka, podporuje vodné chladenie ale je malá
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Odpovědět

Zpět na „Voda“