2 grafiky na jedné základovce.

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
petrkiller
Nováček
Nováček
Registrován: 19. dub 2015

2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od petrkiller »

Ahoj Prosím vás mám grafiku ATI RADEON HD 7850 od sapphire a msi základní desku ve které jsou dva pci-e sloty. Bylo by možne v ni mít dvě grafiky souběžne pustene? Zvedne se mě grafický výkon? A jakou grafiku mě doporučíte? Jestli se to teda vyplatí. Zdroj mam 550w. Dekuju
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od Krteq »

Ahoj,

tvoje otázka není zrovna šťastně položena.

Máš dvě identické karty od Sapphire a desku od MSI která má 2 PCI-Express sloty nebo máš jednu kartu od Sapphire a druhou kartu od MSI?

Karty se samozřejmě propojit dají, záleží na tom jakou máš přesně desku a jestli máš CrossFire můstek (bývá přibalený u karet).

Jinak tohle řešení bych nedoporučoval, je s tím víc problémů než užitku.
petrkiller
Nováček
Nováček
Registrován: 19. dub 2015

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od petrkiller »

Já chci koupit další kartu a rad bych si zachoval i současnou a propojil s novou. Základovou desku mam msi a jsou na ni dva sloty pci-e tak bych je rad využil. A grafika je sapphire
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od Sobo »

Vykašli se na to, prodej současnou kartu a kup si novou s větším výkonem. CrossFire (dvě propojené karty od AMD) funguje tak maximálně v top 10 hrách za sezónu, nikde jinde. Když budeš hrát nějakou jen trochu méně známou/vyhypovanou hru - zapomeň. Nové hry - zapomeň, můžeš na CF profil čekat i měsíce, ta podpora je fakt katastrofální. Pak jsou tady věci jako micro-stuttering, který zjednodušeně způsobuje to, že 30FPS na jedné kartě je ve skutečnosti plynulejší než 40FPS na dvou kartách. Dvě karty mají taky zvýšené nároky na chlazení a hlavně napájení (nepíše typ zdroje, watáž je celkem na nic).

Nemá to vůbec smysl. Jak říká Krteq, budeš s tím mít nesrovnatelně více problémů než užitku. 7850 už je starší kousek a často se ti stane, že třeba dojedeš na VRAM, i kdyby výkon stačil. Multi-GPU konfigurace používají nadšenci se špičkovým hardwarem, kde jim jednak jedna karta opravdu nestačí, ale hlavně vědí, co dělají, a umí se o to starat (a používají NV, AMD je fakt jen pro magory, vlastní zkušenost). Příkladem může být třeba 2x GeForce GTX Titan X pro 4K monitor. Ale ty jsi v trochu jiné situaci.

Ale nejdříve jsme asi měli začít otázkou: jaké hry hraješ, v jakém nastavení, a v jakém ohledu ti HD 7850 nestačí?
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od Krteq »

SLi je naprosto to samé jako CFX a to včetně podpory. Dost SLi profilů se musí dodatečně upravovat v nVinspecoru aby to vůbec fungovalo, ale o tom tohle není.

Jak už psal Sobo, lepší tuhle kartu prodat a koupit výkonnější jednočipovou kartu než zapojovat další do Multi-GPU konfigurace.
petrkiller
Nováček
Nováček
Registrován: 19. dub 2015

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od petrkiller »

Ok dekuju. Nejsem žádný odborník takže ani nevím co je SLI :) ale nebudu tedy do toho rýpat. Novou za 6000 kupovat zatím nechci. Grafika mě přestala stíhat na 1920x1080 gta v při ultra detailech. Hold musím si zvykat ze budu snižovat detaily :) dekuju za rady.
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od komancero »

cfx je spojeni dvou(a vice) grafik amd ,sli je spojeni dvou(a vice) grafik od nvidia
spojenim neziskas dvojnasobek vykonu jak by ses mohl domnivat ,ale nekdy jen trhani a problemy ,pokud te to opravdu zajima tak si to nastuduj ,pokud se o tom neminis nic dozvedet a neco z toho ziskat ,tak te tahle moznost upgradu nemusi vubec zajimat
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: 2 grafiky na jedné základovce.

Příspěvek od asessino »

Mel jsem stejnou situaci (7850 doma a chtel jsem upgrade)
Prodej ji a kup bazar r9 280x nebo 290, vyjde te to na priplatek 3-4k, vykon dvojnasobny a neresis nic..
Pak je otazka jaky mas zbytek PC?
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“