Nízky výkon HD 7970

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Ahoj
Moje sestava
Deska od gigabyte ma790x ds4
Phenom x6 1055t 2,8@3,5 Ghz. Turbo off.
12Gb DDR2
HD 7970 3gb Ghz Direct cuII top s flashnutym biosem na 1100/6300.
Teď přesně nevím co za typ zdroje to je ale je od enermaxu 500W.

Můj Pc má dle mého nižší výkon než by měl mit a už si nevím rady čím to může být. Porovnával jsem výkon s kamarádem co má A10 7850K 3,6 Ghz, 8Gb DDR3 a Sapphire HD 7870 2gb Ghz.
Jako Přiklad v BF1 singl. Já mám 30-50 FPS při high nastavení 1600x1200 bez AA. Na ultra jsou nízky minimální fps. Pro mě nehratelné. On jede na ultra pri 1080p. FPS neměřil ale krásně plynulé. A takto je to s každou hrou.
Třeba deus ex mankind divided je pro mě nehratelný. Ve městě jdu pod 25fps při low nastavení.
Win7 a ovladače by měly být aktuální.
Napadá někoho čím by to mohlo být? Podle benchmarků po netu by ta GK měla dávat vyšší FPS.
Nevím kam přesně mám tento dotaz zařadit. Kdyžtak prosím téma přesunout.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Dithius »

měl jsem HD 7970 na 1250 / 7000 (GPU/Mem) na Phenomu II X6 4200 MHz core a 3150 MHz NB.

Takhle brutalně OCly X6 mě brzdil o 25% v Heavenu. Pokud jsem k tomu dodal AMD FX 8320E což je šit na hry tak najednou bottlenek zmizel i na neoclem kusu a v Benchmarku prostě zmizela score bariera.

Ten CPU je prostě starej a to že je to 6jadro ti jen tak nepomuže. Musíš ho Ocnout na krev, a nebo sahnout po upgradu.

EDIT. tak tvoje deska je ještě ktomu s DDR2kama a na OC se nehodi protože je slabší. Prostě škoda že nemáš silnější desku s DDR3kama tam bych ještě uvažoval o nějakem OC nad 4 GHz ale tohle prostě vyměň za nějaký nový ZEN co vyjde a budeš jinde.

Nebo nejlepe s ohledem na peníze najdi nějakou P67/Z77 desku na OC bazaroveho i7 2600K
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od HunterGtNet »

jo to cpu to nedava a je slabé
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od pilarius »

Jestli GK jede naplno si ověř grafem vytížení v MSI Afterburneru. Pokud naplno nejede, mrkni ve stejném programu na grafy vytížení CPU a jeho jednotlivých jader.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Zrovna v BF1 jela Gk na nějakých 50-60% ale CPU byl kolem 60-70 %. Jely všechny jádra. Ne jen 4.
Já si právě původně myslel, že uz se ten phenom tězce nechytá, ale on by měl být výkonější než ten 7850k nebo se pletu?
Já celou dobu byl smířenej s nějakým bottleneckem do té doby než jsem se bavil s tím kámošem. Kdy mě jeho 7870 dává na frak.

Ano deska má jen 4+1 napájení proto jedu na max. stabilním OC při zachování napětí. Byl bych nerad kdyby to kondíky nedaly než přijde Zen.
Takže to vypadá, že s tím nic nenadělám a musím čekat na ten zen? Teď už jít do Am3+ asi fakt nemá smysl.

Edit: Koukal jsem na tu i7, ale pořad se pohybuje na bazaru kolem 5K + deska + ram. To bude asi lepší fakt čekat.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Dithius »

1) co mě napadá
tak se koukni na MSconfig a v menu se podivat jestli windows nemá omezený nějake thready

Msconfig - spuštění počitače - upřesnit možnosti a nikde by nem,ělo byt nic zaškrkle. Taky ve spravci uloh když svičneš na graf CPUa daš zobrazit všechny logicke vlakna tak bys měl vidět 6x graf

Sorry za takovej blbej dotaz ale stava se celkem často že v MS configu byvaj po upgradu CPU prostě jadra zamknuté

2) CPU možna throtluje. Máš chlazenou kaskádu ? heatsing tam je ale měl by byt chlazený
3) v Biosu zruš Cool and Quit C1E a další nesmysly pro usporu. Možna ti CPU throtluje

Možna bych i skusil reinstal windows. jako zase mit pod 25 FPS na městě při low a nemit vytiženy CPU na 100 je zas hoodně divny. Možna i windows 10 by pomohl. Čista instalace
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Ta deska pamatuje ještě prvního phenoma, pak phenoma II x4 a teď tento. Po každé změně procesoru jsem dělal reinstal winu. Bios desky je nejnovější. Správce ukazuje všech 6 jader.
V Msconfigu nic zafajfkovanýho neni.
CaQ je vyplej. C1E položku tam nemám ani v pokročilým nastavení biosu.(ctrl + f1)
CPU v OCCT jede na max 52C frekvence pořád 3500 Mhz. Na kaskádě mám přidělané pasivy a na NB malej větráček.
Jak moc velkej vliv má frekvence NB na výkon? Mám jen 2000. Když jdu výš je problém se zamrzáním. Už jen kvůli té X6 jsem musel vyndat jeden 4gb modul(teď mám 3x4gb) a zvětsovat latenci RAM abych udržel frekvenci přes 700Mhz. Jinak BSOD nebo PC vůbec nenaběhl. Napětí CPU-NB nemám možnost měnit. Pouze napětí NB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud grafika nejela na 99+% tak je tam CPU vbottleneck, jak už padlo, tahle tvá platfroma už viděla lepší časy. To jestli CPU throttlí si ověř mimo hry, easy, prostě pusť prime95 a zároveň s tim hlídej teploty v coretempu a takty v CPU-Z, ale i kdyby nethrotlil tak bude ve spoustě her těžkym limitem jak tu už padlo. 7970 stárla velice dobře a díky GCN se stále drží, to samé se však nedá říci o PhenomuII, vše se dnes optimalizuje pro Architekturu Nehalemu a cokoliv staršího odpadá.
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Nethrottlí na to jsem koukal.
Ok nezbude nic jinýho než upgrade. Hrajem teď s klukama GTA 5 přes mp a je to fakt limit a to čekání na zen mě už nebaví. Těd jsem koukal pro zajímavost na Intel Pentium G4560 a to vypadá jako super kauf s tím, že na něm bych mohl postavit platformu a časem přikoupit nějakou tu i5. Tak se ptám má cenu do něho jít? Podle recenzí vypadá že si dost pomůžu. Nebo mám raději počkat a našetřit rovnou na tu i5?
Pc je pouze pro zábavu. Žádná práce. Tudíš hry, filmy, internet. Např BF4 mp, GTA 5 mp, Fallout 4. Sem tam nějaká ta strategie.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od spajdr »

Na tu grafickou kartu bude G4560 urcite stacit, za ty penize co stoji neni co resit.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od DOC_ZENITH »

G4560 má ze všech CPU teď nej poměr cena/výkon, ale je to spíš taková brána k upgradu, tzn do budoucna jej vyměnit za I7, protože ač je to dobré CPU, 2 jádro už taky má své limity. V průměru si ale v hrách pomůžeš o hodně.
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Jak řikám. Postavit platformu na začátek s tím G4560 a časem přikoupím nějakou I5. Je mi jasný, že třeba příští generaci grafik by už asi nenakrmil. Pro mě si myslím bude i7 zbytečná. Koupím nějakou levnější i5. To nataktuju a zas pár let budu mít pokoj. Nepotřebuju hrát na plný.
Tím pádem co byste mi doporučily za desku k tomu G4560 s přihlídnutím k budoucímu upgradu na nějakou tu i5?
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od icebosss »

Nevyplati se ti uz tu chvilku pockat na zen? Zrovna u gta byva limit i treba i5 4460.

A platforma na amd by ti do budoucna mela vydrzet dele, menit budes jen procaky. Intel meni patice jak ponozky
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od ArgCZ »

jenže u AMD se bude na CPU za nižší ceny čekat minimálně 3 měsíce protože 4c/8t budou nejspíše mít základ v APU což je 2H/2017
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od killerek »

To si nemyslim, dle me APU bude samostatne a 4C take.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, ale to nic nemění na tom že 4 a 6 jádra budou mít měsíce spoždění. I tak budou ale spíš na drelací toho pentia. To pentium je tak cheap že to ani neni ZEN terget. Příchod zemu a jeho úspěch může srazit ceny I5 a I7 (kor second-hand) takže jeho upgrade pak bude citelně levnější.
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

Pravě. Ja čekal na nějakej zen 4/4 nebo 4/8 a to je ještě hudba budoucnosti. A když jsem teď koukal na doporučený ceny, tak to bude stejně na úrovni nějaké I5. R3 1200X má odhad 4 390 Kč a pochybuju, že se ze začátku bude prodávat za doporučenou cenu. Spíš tam bude ještě nějaká přirážka. No a jen za cenu toho ryzena můžu mít ten G4560 + desku + 8GB DDR4. Potom jak se ceny ustálý se dá očekávat, že I5 půjde cenou dolů. I7 je pro mě zbytečně drahý. Výkonem budou si myslím +- stejný, takže oba dva by mě ještě na pár let stačili.
Já nemusím hrát na plný. Jde mě jen o plynulost coš už můj Phenom II X6 nedokáže v nějakých hrách zaručit.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od -Vladimir- »

ArgCZ píše:jenže u AMD se bude na CPU za nižší ceny čekat minimálně 3 měsíce protože 4c/8t budou nejspíše mít základ v APU což je 2H/2017
to bych asi neřekl, 4C/8T jsou Ryzeny ještě R5 (1300 a 1400X), až R3 co budou vydány někde mezi 1.7. a 31.12.2017 jsou jen 4C/4T...

Stali: SC i QC výkon všech Ryzenů vyjma 4C/4T je dle UserBenchmarku (dá-li se brát seriózně, pokud ne tak kde se dá nejlíp porovnat) prý kolem i5-7500...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Stali
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2014

Re: Nízky výkon HD 7970

Příspěvek od Stali »

-Vladimir-: Ta i5-7500 je přesně tam kam bych směřoval upgrade z toho G4560. Takže opravdu asi nemám co řešit. Na tu i5 budu přecházet až s novou grafikou. Coš bude NEJDŘÍV řada "rx 500" popřípadě GTX 2000. Za tu dobu bude asi ještě pěknej posun cen. Teď mě ještě spoustu peněz sežere renovace mé 4. kolové lásky co mám na víkendy a do léta bych ji rád vytáhl z garáže.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“