Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od Stano K. »

Práve že cena je dvojnásobná hlave u CPU:
i7-860 - 6.230Kč
i7-920 - 6.230Kč
i7-870 - 11.990Kč
i7-950 - 12.015Kč
mariho
Nováček
Nováček
Registrován: 27. srp 2008

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od mariho »

jakou základku by jste v dnešní době doporučili?
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od Stano K. »

Tak moje požiadavky by plne splňovala napr: Gigabyte GA-EX58-UD3R či Asus P6T.
yNo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2008
Bydliště: Blizko BA-svätý jur
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od yNo »

Ahojte, rad by som sa spytal, ktoru dosku vybrat.Bude urcena aj na rychle a stabilne male OC. Vyberam medzi: Gigabyte X58-UD7A alebo Asus Rampage II Extreme. Pripadne doporucte inu :)
Nothin´
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od Maddogg »

Ani s jednou neuděláš problém. Jinak tvé požadavky by myslím splnila i levnější P6T.
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
yNo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2008
Bydliště: Blizko BA-svätý jur
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od yNo »

No zhanam nieco na gulftowna, teda chcem nieco poriadne aj. A nevies mi prosim poradit ktoru z nich? Vo finale sa mi stretli tieto dve a neviem si vybrat :) Pre rampage mi hraje jednoduche OC cez par klikov a pre GB USB 3 a SATA3
Nothin´
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od Dithius »

Ahoj.... otvíram tohle téma protože aktualně potřebuju poradit s vyběrem desky pro tuhle postarší ale stale velmi výkonou platformu....

Aktualně sem zvolil že se bude asi jednat o ASUS ale nebojim se i jinym výrobcům

Přemíšlím hlavně nad:

ASUS P6X58D-E:
http://www.tweaktown.com/reviews/3490/a ... ndex2.html

a jako druha:
ASUS P6T6 WS Revolution:
http://www.tweaktown.com/reviews/2745/a ... ndex3.html

Libi se mi masivni napajení a u druhe jmenovane velký počet PCI-Ex slotů což by se mohlo hodit na rozšiřujici karty v podobě USB 3.1; m2.0 adapteru a případně zvukovky.....

První jmenovana má ale výhodu že je vydana později a má i o dost čerstvější bios a neumím se teda rozhodnout kterou zvolit....

Ale uplně nejpodstatnější je OVerclocking...
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Overclocking bude stejnej. Já bych vzal P6X58D-E. Proč? Protože ta druhá používá PLX či jiné můstky a tomu se vždy (hlavně pro spolehlivost/poruchovost takovejch řešení) snažim vyhnout.
Mapik
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2011

Re: Výběr desky pro socket B (patice LGA 1366)

Příspěvek od Mapik »

V současnosti výhodne koupit socket 1366 desku není vůbec snadný. Kromě nejprodávanějších typů se většinou nedá koupit konkrétní typ desky. A navíc jsou nechutně drahý. Takže je podle mě nejlepší si vytvořit nějaký okruh přijatelných základních desek a až bude nějaká z nich k dispozici za přijatelnou cenu tak koupit.
Všechny socket 1366 desky mají +- overclocking stejný.
Jako důležitou věc při výběru desky bych viděl podporu šestijádrových Xeonů (Westmere EP). Ty se dají relativně levně sehnat a prodlouží použitelnost téhle platformy o hezkých pár let.
Z těch dvou desek bych spíš zvolil P6X58D-E (bude levnější a asi i sehnatelnější). Já mám Gigabyte EX58-UD3R 2.0 asi bych jí mohl taky doporučit.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“