Asus vanguard b85 - nástupce pro socket 1151

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Asus vanguard b85 - nástupce pro socket 1151

Příspěvek od Jonka »

Ahoj,
už dlouho plánuji upgrade z socket 775 a rozhoduji se mezi Haswell socket 1150 nebo Skylake socket 1151.

Pro 1150 je pro mě jasná deska Asus Vanguard B85 - záruka 5 let

Nevíte o desce pro 1151 s podobnou kvalitou/zárukou ?
Dá se nějak vyjádřit zásadní rozdíl mezi 1150 a 1151 krom podpory DDR4 ?

Díky za info, už se v tom fakt nevyznám :-D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus vanguard b85 - nástupce pro socket 1151

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Přímej nástupce zatim neni a asi by ani neměl smysl, na B150 se narozdíl od B85 nedá taktovat.

Mezi LGA1150 a 1151 jsou zásadní rozdíly, jedno je pro Haswell a druhé pro skylake, skylake je vyspělejší modernější a lepší. Spíš si o tom něco přečti než se začneš takhle ptát.
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Asus vanguard b85 - nástupce pro socket 1151

Příspěvek od Jonka »

No, snažím se číst, dokud ještě na to vidím, a pak si to nechám přečíst Googlem, např. CPU Skylake se ohýbají pod tlakem chladiče, protože jsou zase o něco tenčí než Haswell... což mě teda vyspělejší, modernější a lepší moc nepřijde.

http://diit.cz/clanek/procesory-skylake-se-ohybaji

Určitě nejsem zastánce toho, že novější modernější je lepší - např. Win7 vs Win10 - ale nechci tady SPAMovat.

Spíš podle toho co jsem vyčetl tady, jde Haswell lépe taktovat oproti Skylake - teda pokud není otevřený.

Jinak díky za info o tom Vanguard :-D

A B150 je jako nástupce B85 ?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus vanguard b85 - nástupce pro socket 1151

Příspěvek od PKBO »

Ohne ho tam jen idiot co použije kilový chladič bez pružinek a utáhne jej na krev a nejlépe pak posadí case na stojáka do auta a jede s ním z Prahy na Moravu, pokud to člověk dotáhne s citem tak problém mít nebude :wink:

Haswell se taktuje mizerně, skylake (K modely) taky, přesto je lepší mít skylake na 4,5 Ghz než hnát Sandybridge na 5,3 Ghz na vodě...
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“