Desku Z170

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Zatim mam objednanou tu Msi gaming m5 za 4200kc, s vyztuzenym pci e slotem, 12 fazi, nejakym tim led ukazatelem teploty cpu,... tak muzu dat vedet max jak vypada tahle :-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

To uz jsou pro me zbytecny peníze navíc. 180E za par cinkrlatek.

BIOS by mel byt vesmes skoro stejny jako CARBON a vlastnosti asi taky moc jiny nebudou. Takze teoreticky muzes rici jak to jede a jak to vypada.
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Ok, pokud se zitra dostanu do czc, tak dam vedet :-)

Kazdopadne carbon je levnejsi asi o 100kc (4€)na czc
Pokud dobre koukam, tak ma carbon slabsi napajeci kaskadu...tak mozna bude osekana i jinde....
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Neresim ceny v Cesku. Tady v Recku je rozdil 20E.
Obrázek
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Desku Z170

Příspěvek od -Vladimir- »

Cena + poštovné? Na Caseking je to UPSkou do Řecka za 19 éček (škoda žes to nekoupil před odletem zpět do Soluně ještě ve Varnsdorfu taktéž přes Caseking, to by bylo min. na 4 éčka)

/// vem tu Carbonku s Kinzu, tu by sis nechal či prodal :)
ignorelist: Stratos (již trvale)
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Desku Z170

Příspěvek od Kama »

Hladis píše:. ASUS ma jen jeden USB 3.0 na predni panel oproti dvoum u MSI...
Na předním panelu mám 2xUSB 3.0 a 2xUSB 2.0 vyvedený z jedinýho 20ti pin USB 3.1 konektoru na desce.
Asi záleží na kabeláži skříně.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Kama:
Myslim ten konektor na desce, jinak ten obhospodari dve USB 3.0. 2 tyhle konektory nepotrebuju, takze ze ma MSI dva je jen bezvyznamny +.

VladimirS:
Nejak nerozumim. Ja potrebuju koupit komponenty tady v Recku a ne si posilat něco z Nemecka a platit nejaky prepaleny poplatky a pripadne resit servis a RMA nekde do Nemec. To tu vůbec neres.
Obrázek
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Desku Z170

Příspěvek od Dithius »

škoda že ASUS SABERTOOTH Z170 S není taky s 5 lety zaruky... jinak bych asi doporučil ji. Osobně jsem měl teď poskladaný PC s Asus Z170 Gaming a byla naprosto fain.... ale umřel 6600K... byl špatný z výroby. Nicméně co se týče subjektivního pocitu z desky tak Asus Z170-A mi přijde lepší. Ma ho kamarád.

Trochu z jineho soudku. nejvíce Biosů ma Asus na desky a celkem často je aktualizuje. Ostatní vyrobci vůbec ne tak často jako on. Dále na AMD (ja vím že hledáš Intel) tak jediné desky pod AMD i z levnějších serii umi jen ASUS... zase. Gigabyte Asrock a MSI jsou nepoužitelný. Z tohohle důvodu bych šel do asusu

Jinak vím že to asi zamítneš, ale co ASUS Z170 PRO GAMING/AURA? Dle mě to bude jen Gaming ale a pouze s RGB cirkusackima blbostma
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Desku Z170

Příspěvek od Kama »

Hladis píše:Kama:
Myslim ten konektor na desce, jinak ten obhospodari dve USB 3.0. 2 tyhle konektory nepotrebuju, takze ze ma MSI dva je jen bezvyznamny +.
Myslíme asi oba ten samej:
Obrázek
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Samo ten. MSI ma dva, teoreticky tedy jdou napojit dvoje zarizani. Ja tam mam ctecku pametovych karet jen s jednim USB 3.0 konektorem (skrin ma jen USB 2.0). Když MSI ma dva konektory, dalo by se teoreticky pridat ještě jedno zarizeni s dalšími dvěma konektory. Ale to nepotrebuju a je to jen teoreticka vyhoda. Kazdopadne pokud ma někdo skrin s USB 3.0 a potreboval by ještě ctecku, tak s jednim konektorem na desce by si musel vybrat, nebo to tahat kabelama nekde zezadu skrine.

Dithius:
Ti chcipl procesor ? To se jen tak nevidi. AURA je draha a ja nepotrebuju takhle drahou desku. Z170-A moc lepsi není kvůli zvukovce, viz. vys a mam odpor k archaickym PCI slotum. Chci se jich nadobro uz zbavit. Jinak by asi stacila. Co se tyka BIOSU, prosel jsem stranky a vesmes všichni vydavaji hafo BIOSu a stejne většinou všichni ukoncuji podporu desek stejne. Desek mam dost a nikdo nepodporuje desky dyl nez musí.
Obrázek
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Desku Z170

Příspěvek od Blue Storm »

PKBO píše:Blue Storme, dřív dělali hrozný krámy, poslední dva roky mě ale všechno od nich tak nějak uspokojilo, ale jak jsem psal, nejsem typ člověka co si to postaví a tři roky na tom jede, já to měním jak ponožky, nicméně konkrétně na desky pod skylake mě to snad ještě nikdo nevytkl, proto by mě zajímalo, zda se opravdu zlepšili, nebo jestli se jim to sere pořád.. Prostě jednoduše zda ta zapšklost nepochází z minulých let no :wink:
Ne, že by umíraly nebo prostě měly velkou poruchovost obecně. Spíš byly neustále problémy, že nefungovaly čtečky, nefungovaly RAMky a neustále jsme u všelijakých ASRock desek pro Intel s nimi řešili problémy, kdy jsme dostávali jeden opravený BIOS za druhým. Zatímco s Asusem, GB nebo MSI nebyl jediný problém a není doteď. Jediná deska, co nám zatím šlapala bez problému, je Q1900M.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Desku Z170

Příspěvek od Dithius »

Hladis píše: Dithius:
Ti chcipl procesor ? To se jen tak nevidi. AURA je draha a ja nepotrebuju takhle drahou desku. Z170-A moc lepsi není kvůli zvukovce, viz. vys a mam odpor k archaickym PCI slotum. Chci se jich nadobro uz zbavit. Jinak by asi stacila. Co se tyka BIOSU, prosel jsem stranky a vesmes všichni vydavaji hafo BIOSu a stejne většinou všichni ukoncuji podporu desek stejne. Desek mam dost a nikdo nepodporuje desky dyl nez musí.
no kamošovi začla značna nestabilita ve win v jakemkoliv momentu (deska ASUS Z170 Gaming)... neustale stale same BSOD. poslal to CZC.cz k Intelu a od intelu přišlo vyřizení reklamace že CPU je Vadný takže ano byl fakt chcíply. taky jsem to nečekal.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Tak hlasim ze jsem si dnes prevzal Msi gaming m5, a svete div se, je naprosto rovna i u konektoru(foto mohu poslat na mail)

Zpracovani kostry pod sroubky vypada take kvalitneji, a dokonce dokaze provozovat cpu pri mene voltech na stejnem taktu..(ale toto by se dalo mozna doladit manualne nejak - asus ma nastaveni ohledne oc asi vice).

Naprosto spokojeny...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

No a co OC hratky a hrani si s pametma, nebo nejaky pripadny neduhy, bugy v BIOSu ?
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Pameti sem nastavil na xmp 1 (3000mhz 1,35v) 6700k nastavil na 4,5ghz pri 1,29V a nejak vse slape :-)

Volty ani moc nekolisaji. Pc nabiha jak ma..

kdyz se podivam na detaily, tak mam pocit ze se tahle firma celkem snazi :-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Tak po premysleni asi vezmu ASUS Z170 PRO GAMING. V cenovce 160E je asi nejlepší.
Obrázek
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Desku Z170

Příspěvek od cmoud4k »

Po sledovani tohoto tematu jsem se rozhodl i na doporuceni flankera pro asus z170 pro gaming .myslim si ze za ty penize nejlepsi deska pro muj 6700k.
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Pak mi prosim poslete foto jak vypadaji Vase progamingy z uhlu.

At treba na asus zmenim nazor. Pokud to bude mozne, pripadne reknete, zda jste take museli vratit nebo pohnutí neresite...
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Desku Z170

Příspěvek od cmoud4k »

Uklidnim te fošna je rovná.ja bych si uz asi nekoupil nic jineho nez asus a nebo msi.
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

SpeedyS4 píše:Pak mi prosim poslete foto jak vypadaji Vase progamingy z uhlu.
Nebudu to fotit, deska je mirne prohnuta u konektoru, ale zadny "luk" to neni a nic co by vadilo jakkoliv provozu, ci oblivnovalo kvalitu desky.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“