Změna procesoru.

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
ProfiCZe
Nováček
Nováček
Registrován: 24. zář 2014

Změna procesoru.

Příspěvek od ProfiCZe »

Zdravím, snad to házím na správné místo a pokud ne tak se předem omlouvám.

Tak k věci, kamarád se rozhodl vyměnit starý procesor za nový ovšem v komponentech se moc neorientuje a tak mě požádal o radu.. hlavním problémem ale je, že já sám se v AMD výrobcích moc nevyznám a tak se raději zeptám někoho zkušenějšího. Především je tu problém se starou základovkou a tedy i starý socket.. proto si moc nejsem jistý tím zda bude procesor fungovat jak by měl (zde na fóru jsem četl něco o upgradu biosu, že prý pak vše bude fungovat, ale článek je poměrně starý a tak se chci raději přesvědčit zde). Jde tedy jen o to zda bude procesor plně kompatabilní se základní deskou?

Processor AMD Athlon(tm) II x2 235e 2.70GHz (původní procesor) >>> AMD Vishera FX-4320 http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-4320/183086/produkt (nový procesor)
zbylé komponenty:
Grafická Karta GeForce GT 730
RAM 4GB Zeppelin DDR3
Základní Deska Asus M4A7BST-M Socket 941
Zdroj 430W

Předem díky za odpověď, samozřejmě není problém dodat další informace pokud by byli potřeba, ale jak jsem psal jde především o samotný procesor (na celkovou přestavbu chybí finance..). :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Změna procesoru.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, fungovat nebude v žádném případě, deska ho nepodporuje, nepodporuje žádné FX, jen Phenomy II. A je to i dobře protože má slabou kaskádu a ten FX by tam throtloval nebo by jí odpálil.

Pokud chceš do téhle desky provést CPU upgrade, tak ti doporučim sehnat si ňákého 95W Phenoma II. Případně i 125W a podvoltovat. Ideální by byl třeba Phenom II 960T, nebo 95W verze 945tky, a pod.
ProfiCZe
Nováček
Nováček
Registrován: 24. zář 2014

Re: Změna procesoru.

Příspěvek od ProfiCZe »

Díky, za odpověď.. kdyby bylo po mém tak bych kamarádovi doporučil koupi nové základovky + procesoru (nejspíš něco od intelu v kombinaci s invidií mi to z osobní zkušenosti připadá asi nejlepší kombinace), každopádně ještě jednou děkuji. :)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“