Jaké CPU k RX 480 8GB?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od limbi88 »

Taky se připojím s dotazem. Počítač mám cca třetím rokem. Procesor AMD FX 8350. Má smysl při pořízení Rx 480 přemýšlet o novém procesoru? Resp. dokážu využít se stávajícím výkon karty?
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od EfineSS »

Intel i5 obecně je určitě vhodnější procesor na hry než FX od AMD.
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od limbi88 »

EfineSS píše:Intel i5 obecně je určitě vhodnější procesor na hry než FX od AMD.
Fx jsem pořídil také kvůli CAD systémům a grafickým programům (adobe proemiere, photoshop, after effect) se kterými pracuju. Hry hraju ale Pc využívám i na práci, proto jsem šel po více jádrech.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od oneb1t »

zalezi jaky hry a jaky rozliseni :)
ale kdyz ho posles nekam k 4.4ghz tak ti celkem bez problemu dal postaci
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od limbi88 »

oneb1t píše:zalezi jaky hry a jaky rozliseni :)
ale kdyz ho posles nekam k 4.4ghz tak ti celkem bez problemu dal postaci
Hry Zaklínač, Assassins Creed, Assetto Corsa, Project cars, CoD a pár dalších... Jedu na Full HD v případě dalšího upgradu PC bych možná šel i do nového monitoru ale zatím je to takhle. Procesor byl zatim netknutý ale chlazení jsem připravil pro taktování (sice vzduch ale Noctua)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od oneb1t »

zaklinac, assasins creed, asseto corsa, CoD bude v pohode tam ti karta pojede na 100%
project cars bude mit pokles ale hrat se to da hral jsem to i na FX@4.5ghz + 290X (nvidia twimtbp)

kdyz si poridis 1440p nebo vyssi rozliseni tak te nebude cpucko brzdit prakticky nikde (ja ted jedu s FXkem 4K a planuju upgrade az vyjde vega)

FXko ted zazije znovuzrozeni az vyjde vic DX12/vulkan her co jsem zatim zkousel tak je na tom celkem slusne na 4 roky stary CPU
FuWU
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. pro 2007
Bydliště: Mimoň

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od FuWU »

pokud máš I5ku od sandy bridge a vejš tak prakticky jedinej možnej upgrade je na i7 K edice jinak to nemá vůbec žádnej smysl ani skylake i5
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In ... /803vs3512

jinak dneska je to ve většině případů od grafice a ne procesoru, pokud bychom se bavili co je výhodnější z pohledu peněz za upgrade a co za to dostanu pokud koupim za 7000,- procesor nebo za 7000,- grafiku tak vždy bude lepší celeron se 480kou než I7 6700K s r7 270 co se týče FPS jsou to extrémy, ale pokud mám např. 10 000,- na celé PC tak bych klidně půlku nechal za grafiku pokud chci mít max. možný množství fps
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od kesi »

To jo, ale já se na to dívám tak, že grafiku měním častěji než ostatní komponenty, tedy zde uvažuji především procesor + deska + RAM. Proto koupit kvalitní základ na min. dva roky do předu + RX480/470 a mezitím můžu došetřit třeba na Vegu?
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Jaké CPU k RX 480 8GB?

Příspěvek od -Vladimir- »

Skříň ideálně na 15 let a zdroj ideálně na 7-10 let. A se zbylým příspěvkem plně souhlasím.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“