Upgrade CPU

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

Zdravím,

napadlo mě, že si upgraduju CPU, jelikož můj PC je určen vyloženě na hry a komponenty jsou již starší.
Hrávám momentálně hodně Overwatch a tady s mým CPU bohužel nejdeme nad 60 a často se spíše při akcích pohybujeme pod 30.

Sestava je následující:
AMD Phenom II x4 965 (základní takty)
AMD Radeon HD 7850 2GB
8GB ram
550W zdroj, kterej už tak 6-7 let běží.
MB Gigabyte s AM3 socketem.

Upgrade bych chtěl na nejvýhodnější AMD cena/výkon v cenové hladině tak, aby se nevyplatila rovnou i5.

Zde však nastává problém. Rád bych vše narval do staré Case, protože mám zatím docela cash limit. Nejradši bych koupil i7 6700k s novou deskou, jenže to jsou zase RAMky DDR4 navíc, drahej MB a nejspíš i novej zdroj.

Zajímá mě tedy názor, zda se vyplatí vůbec kupovat AMD procesor kolem 3k s levnou MB, hodit to dovnitř a rok na tom ještě přežít(což by byla nejlepší možná volba, pokud AMD má co nabídnout). PC bych pak věnoval otci na Farming Simulatory a pořídil si něco pořádnýho. Nejsem momentálně nijak náročněj, jen bych rád aby mi hry drželi 60fps, s GTA V není problém moc, spíš to Overwatch a MMOčka.
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od luke777 »

Vitej v klubu mam obdobnou sestavu.Ja muzu do desky narvat fx 8300 a to je tak vse co muzu udelat.Jedinne co muzes a nemas love vypnout vyhlazovani ve hrach a vydrzis do dalsiho roku do zenu.
Pokud nechces cekat tak muzes koupit i3 za 3200 desku za 2000 a pameti 8gb ddr4 stoji litr.
Pokud netaktujes je protebe K procak zbytecnej.Moc na vyber holt nemame:(
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

No, já mám prachy :D Ale kdybych koupil i7 6700k s deskou, ramkama a zdrojem tak zbytek měsíce budu o pár korunách a klidně by mi to s novým GPU jako celej stačilo za rok. Proto co mě zajímá je, zda existuje výhodné CPU od AMD kolem 3000, které by nahradilo x965 Phenoma, kterej prostě už dneska nestačí a háže velký dropy. Koupil bych k tomu i desku, bo mám AM3 socket. Jen se v těch CPU od AMD vůbec nevyznám, v intelu trošku jo, ale tady vůbec nevím jestli je ta Vishera FX 8300 dobrej posun od Phenoma nebo tam je ještě něco zajímavějšího...
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od -Vladimir- »

protože budete kupovat s procesorem i desku (zřejmě), nebude daleko lepší mít i5-4460 + H81/B85 (třeba H81M Plus)??? i5-4460 klíďo z bazaru (máte-li ochotu cestovat, což je snad jediná podmínka ;) krom peněz které máte) a pak prodat set CPU+deska? Dejme tomu za 3500 Kč.

Navíc je i5-4460 za 3700 Kč zrovna na inzerátu v Bazoši - osobní předání Brno. Desku samo sebou raději novou, Asus H81M-Plus bude plně stačit (bo je to na 2-3 roky)...

co máte za skříň a zdroj?
ignorelist: Stratos (již trvale)
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

-
Naposledy upravil(a) Angeler dne úte 11. říj 2016, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

Angeler píše:
VladimirS píše:Intel
Bydlím u Brna, takže to by i šlo. Jinak jezdím autobusem, takže cestování za CPU není zrovna mým vysněným denním programem.

Case mám Cooler Master, takové té standardní velikosti Midi-Tower nebo něco takového. Zdroj taky cooler master, 550W ale už jak jsem zmiňoval funguje zhruba 6-7 let. V sestavě jsem vlastně zhruba v půlce provozu měnil GPU a CPU, ještě ramky jsou změněny, jinak vše funguje od roku 2009.

Desku samozřejmě bych pořídil novou.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Banana »

chce to vědět jakou přesně desku máš a pak se dá zjistit co za max cpu se tam dá narvat a jestli to bude mít smysl

mno pokud cpu+MB s tím že cpu kolem 3000,- tak na hry je za ty penize vhodná i3 6100.... a deska?dá se koupit i pro DDR3 pokud je nutná šetřit fakt každá kačka, ale zase to chce vědět jaké máš přesně RAMky
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

Desku mam s AM3 socketem, lepší jak Phenoma tam už nenarvu, psal jsem hned na začátku, že počitám i s koupí nové desky do 2 tis. Zatím jako možnost od Vladimíra se mi zdá asi nejlogičtější. S tím, že i5 se starší architekturou, klidně tu 4460 ta je ještě poměrně nová by šla koupit i nová za 5 tis, k tomu základovka za 2 a je to... Protože ten Phenom tu Radeonku fakt hoodně brzdí, se mi zdá.

Ramky Kingston Blue myslím 1333 Mhz... 2x 4GB.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Banana »

pokud budeš kupovat nový cpu (za 5k) a novou desku (za 2k) tak proč si rovnou nekoupit s1151? proč bys měl kupovat starý-nový?
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od -Vladimir- »

za 5 tyček to kupovat nebude (vodič i polovodič když není vadný z výroby tak vydrží i desetiletí), má to kousek od Brna a tu i5-4460 o 1300 Kč levnější na Bazoši prodává člověk z Brna...

Angeler: za 5 litrů kupovat starou i5ku rozhodně ne-e... viz 1. souvětí...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

VladimirS píše:za 5 tyček to kupovat nebude (vodič i polovodič když není vadný z výroby tak vydrží i desetiletí), má to kousek od Brna a tu i5-4460 o 1300 Kč levnější na Bazoši prodává člověk z Brna...

Angeler: za 5 litrů kupovat starou i5ku rozhodně ne-e... viz 1. souvětí...
Tak já bych už eventuelně mohl koupit novou, těch 1300 není zas takový terno. Ale uvažovat o tom budu. Pokud je kravina kupovat 6700K na hry a stačí i5 skylake aby to krmilo grafiku, klidně zainvestuju do něj, protože s MB a DD4 ramkou to vyjde pořád levněji než i7.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od -Vladimir- »

momentálně je pro vás každá koruna důležitá... to jestli to má o 0,5% horší výkon (a to přeháním) nebude vůbec znát, ovšem 1300 Kč je třeba dobře vybavená ojetá deska nebo levnější nová... nebral bych to na lehkou váhu :!:
ignorelist: Stratos (již trvale)
Angeler
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2011

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od Angeler »

VladimirS píše:momentálně je pro vás každá koruna důležitá... to jestli to má o 0,5% horší výkon (a to přeháním) nebude vůbec znát, ovšem 1300 Kč je třeba dobře vybavená ojetá deska nebo levnější nová... nebral bych to na lehkou váhu :!:
To vskutku ano, ale zas tak finančně špatně na tom nejsem a k tomu nevěřím lidem, takže bazarovky a zánovní kusy šli vždy mimo mě. Cílem vytvoření této diskuze bylo zjistit, zda je možné od procesoru od AMD v ceně kolem 3 tis. a k tomu MB za 1,5k čekat viditelné zvýšení výkonu oproti Phenomu x965. Vámi doporučeným Haswellem se naskytla možnost za zajímavou cenu sehnat slušnou i5ku. B85M za 2200 k tomu a máme slušný upgrade za 6 tis. Stačil by tomu zdroj? Hádám, že to asi o moc víc žrát nebude.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade CPU

Příspěvek od -Vladimir- »

spíš méně, procesor + všechno ostatní (krom dGPU) v případě nonK Intelu tak do 100-110W
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“