The best option to gaming

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Ahoj lidi, mám problém hledal jsem zde na foru svůj problém a nemohl jsem ho s žádným přiřadit tak píšu new topic (sorry za duplicitu zda tu bude) ale mám pc starý XY let s tím že jsem si nedávno pořídil GPU páč jsem zkoušel flashovat a blbec jsem si neuložil původní bios. No a proč to píšu, mám dotaz jaký CPU si mám pořídit vyloženě na hraní (programování zda tam nějaký rozdíl ve výběru je), já přemýšlel o i7 7700k ale nevím zda tam nebude bottleneck, jsem nehorázný noob v tomhle + základku též poradit prosím pěkně a chladič na CPU je dostačující že ? Můj budget je okolo 15k do upgradu CPU+mother pokud by byla potřeba i new chladič není problém. Tohle je můj "poslední" počítač na hry takže hledám cpu na XY let dopředu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Předem děkuji Filip.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Atapi »

tak procesor na x let dopředu se rozebírá tady, jenom ještě nevyšel :) http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... start=1320
jinak potřeba budou samozřejmě i paměti nové
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Srandista »

Najlepsi dnesny CPU na hranie je pretoceny i7-7700K. Na to, aby si ho ale mohol taktovat budes potrebovat dosku s chipsetom Z270, ktore su drahsie. A bohuzial aj nove DDR4 pamare, ktore dnes atakuju svoje maxima.

Btw, co presne za grafiku si to blbo naflashoval?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: The best option to gaming

Příspěvek od racecar »

Ziadne maxima neatakuju. Na zaciatku stalo 400+ eur 32GB lowend ram. Dnes stoja 270. Oh, tie maxima.

4 jadrovy CPU na x rokov dopredu mi nepride uplne idealny. Pockal by som na coffe latte alebo nejaky Ryzen.

PS: do 15k ti 7700k, z270 a ramy vojdu len tak tak. Chcelo by to SSD.
Naposledy upravil(a) racecar dne ned 6. srp 2017, 13:12, celkem upraveno 1 x.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Blue Storm »

Souhlasím s Racecarem, aktuálně bych již počkal na Coffee Lake, který velmi pravděpodobně nabídne šestijádrovou Core i5 za nižší cenu, než je 7700K. Případně ten Ryzen, ale od něj nemůže člověk čekat nejlepší herní výkon.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Děkuji za odpověď pokud chápu dobře mám tedy počkat na coffee lake i5 a když nebude dostačující tak mám jít do 7700k ? Jinak na X let myslím na 4-5, já mám i5 750 asi 7 let ( nevím jak dlouho) a hry na 60 fps.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Blue Storm »

Core i5 bude dostačující, věř mi :) Hlavně kupovat čtyřjádro už je celkem nesmysl. Core i5 CFL bude sice šestijádro bez HT, ale MT výkon bude vyšší a hlavně i frekvence by měly být vyšší než u 7700K. To si myslím, že by ti mohlo poměrně dlouho vydržet, přinejhorším bys to časem vyměnil za bazarovou Core i7 Coffee Lake, ale nemyslím si, že to pár let bude třeba.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: The best option to gaming

Příspěvek od AllowedCry »

Tu kartu si na 99% flashováním nezničil.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Srandista »

AllowedCry píše:Tu kartu si na 99% flashováním nezničil.
Veru, preto chcem vediet, co presne je to zac.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

radeon 5970 týpek jeden mi řekl že je na "odpis" pokud neseženu starý bios někde z netu nebo spíš ¨původní
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: The best option to gaming

Příspěvek od AllowedCry »

Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Srandista »

Potrebujeme PRESNY model. Je to referencia, alebo daco od ineho vyrpbcu. Kolko to ma VRAM?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Tak co lidi ? Jste zkušení tak mi radtě mám si koupit i5 8600K/ i7 8700K? A co desky, chci si to koupit vse najednou a co nejlepe desku s kterou bzch mohl taktovat cpu :/ a nevim jestli to neni dlasich 5 mesicu cekani.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: The best option to gaming

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Launch bude začátek října. CPU i desky. Vem ňákej mainstream Asus, to je většinou sázka na jistotu.
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Ahoj takže teď máte informačky o deskách a procesorech, a já jsem totálně non-technický, i když studuji IT. Potřeboval bych základku,cpu(i7 8700k) a ramky, s tím že budu v budoucnu dávat do crossfire Vegu k mé rx580, SSD od samsungu (mám), Noctua NH-D14 a to vše do skříně(viz. odkaz), ten chladič časem vyměním postupem času ale nejdřív chci udělat to nejdůležitější, jinak kdo umí taktovat a je z Prahy tak si koupím lepší chladič a zajedu si k ním aby mi to vytaktoval za příplatek.
Skřín:
https://www.czc.cz/nzxt-h440-matna-cern ... gKQFvD_BwE
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: The best option to gaming

Příspěvek od blaho »

Ty študuješ IT a ideš do VEGA v CF s RX580 ? :lol:
No ATI XFX 5970 som mal aj ja, to ti nestači ta skusenosť so ,,skvelým ,, fungovanim :roll:

tak jasne, na roky : i7 8700K+rychle DDR4 nevyzera zle , ja tiež ešte vyčkavam a vyčkavam :roll:
ale tak som kľudny, PUBG mi ide paradne
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

:D jako studovat it a studovat it je rozdil :D ja se o tech technickych vecech vubec nezajimam :D a ja si rikal ze jakakoliv karta ktera ma ovladac od ati tak musi nasledne fungovat v CF :D ja chci investovat do pc tak na 4 roky takze top procak, top zakladku a top ramky, s tim ze aby se to veslo do te skrin.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Raikkonen »

Tak když chceš vše top, tak to na Vegu rovnou zapomeň a jdi do 1080Ti (nebo jestli nespěcháš, tak cca za půl roku by mohla dorazit Volta). Dělat nějaké nefunkční Crossfire nemá absolutně smysl (ostatně i u samotné Vegy je Crossfire nyní prakticky nepoužitelné, běží jen asi v 6 hrách a ještě k tomu se objevují artefakty a jiné problémy v obraze, viz odkaz dole). Když se ti teď podaří výhodně prodat tu 580 a dáš dohromady s penězmi na Vegu, tak to pomalu na tu 1080Ti vyjde a výkonem, provozními vlastnostmi a spotřebou jsi úplně o level lépe...

https://www.techpowerup.com/237226/amd- ... ed-rx-vega
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

no tezky je ze jsem se ptal lidi jak nacenit tu rx580 a nikdo mi nemohl poradit :D takze si ji asi necham jde mi o to ze chci proste ted nejaky top procesor a zakladku abych nemusel upgradovat 24/7 ale zas jestli by tam byl bottleneck tak jsem schopny si pak vymenit tu kartu za lepsi plus bych chtel vedet jestli nekdo z vas tusi jaky rozdil je mezi zakladkou z370 a tema jinyma co budou, hledma vykon takze co nejrychleji neresim jestli bude nekde zabudovany rgb/wifi v zakladce :) tak prosim o help ale jestli to bude ze ice lake nebo co bude pristi rok tak si koupim docasne ryzena.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: The best option to gaming

Příspěvek od racecar »

Ved vezmi 8700K + rychle ram + Z370 (bude to coskoro v obchodoch) a nechaj si tu RX580 ak ju nechces menit. CF urcite nie. Mas to na par rokov s tym, ze kartu vymenis ked budes chciet za lepsiu.

NH-D14 mas, SSD mas tiez, bedna hore. Vojde do nej hocico takze sa nemusis obmedzovat.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“