R9 285 vs. GTX760 test

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Dostaly se mi do ruky nějaké výsledky Tonga vs GTX760, vše měřeno v FCATu, takže se můžeme zaměřit také na stuttering. Pomocí jednoho prográmku jsem udělal celkem více jak 130 grafů :) , které sem ale samozřejmě všechny postnout nemůžu.

Battlefield 4
Testy jsou dělány pod DX11 u obou karet. Konfigurace krom FHD neznámá, ale dá se předpokládat MSAA4 a AF16. Mohl bych to zjistit, ale nechce se mi :)
ResultTimeChart.Png
Stuttering i variabilita jsou u obou karet v pohodě. Tady je to naprostá plichta
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Samozřejmě, že tady je to to samé (a ani nemůže být jinak)
Merged.jpg
Výkon na clock lepší u Tonga, výkon na Watt lepší u GTX760. Tedy žádné překvapení.

Tady bych řekl, že morálním vítězem je GTX760. Nikdo nečekal (krom některých zdejších jedinců), že by Tonga byl pomalejší než GTX760. Samozřejmě, že s Mantle by to asi bylo poněkud jinak, ale pod Mantle se prostě neměřilo. V každém případě je v Battlefield morálním vítězem GTX760!!!

PS: Příště sem postnu grafy z Crysis 3, pokud byste chtěli jiné grafy, dejte vědět, ale do přílohy můžu dát pouze 3.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

R9 285 vs. GTX760 test

Příspěvek od webwalker »

Crysis 3
U konfigurace platí to samé, co u BF4
ResultTimeChart.Png
Hodně podobné výsledky jako u BF4 s tím, že variabilita a stuttering je o chlup lepší u GTX760. Jinak plichta.
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Stejně tak je podobné i frame rate. Tady by v normálních recenzích vyhrál Tonga, mi ale připočítáváme i variabilitu a stuttering, takže ne, u mě je to plichta.
Merged.jpg
Platí to samém, jako u BF4. Výkon na clock ve prospěch Tonga, výkon na Watt zas ve prospěch GTX760.

Podle mého to je celkově plicha, ale morálně je vítězem GTX760. Tady žádné Mantle není takže, kdo chce vylepšit reputaci karet Nvidia, ať testuje v Crysis 3 :)

Příště bude Grid 2.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Grid 2
Rozlišení FHD a 4xMSAA, zřejmě AF16.
ResultTimeChart.Png
Celkem jednostranná záležitost, vyšší výkon a lepší variabilita u Tonga, stuttering je stejný u obou.
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Z pohledu frame rate to stále zůstává jednostrannou záležitostí pro Tonga.
Merged.jpg
Tady se situace obrací, Tonga má dostatek výkonu na to, aby získal nejen lepší výkon na clock, ale také výkon na Watt.

Netřeba nic dodávat, tady je jasný vítěz Tonga, bez jakýchkoli odřenin. Kdo chce tedy trochu pomoci Radeonům, ať testuje Grid 2.

Příště bude Metro LL :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Metro LL
Měřeno FHD, Very High, AF16, PhysX off
ResultTimeChart.Png
Co dodat? Nic!
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Tohle jen potvrzení toho předchozího.
Merged.jpg
Opět Tonga jak v hodinách, tak efektivitě notný kus před GTX760.

Není co dodávat, příznivci Nvidia by při testování měli zapnout PhysX, ať je to tak nebolí. Samozřejmě příznivci AMD by si tímhle testem mohli asi často spravit chuť.

Příště Skyrim a DX9
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od Hladis »

Malo informaci. Co za karty to presne je referaky/nereferaky/znacky. Testovany useky. Nastaveni bys taky vedet mel presne a zpracovat to do nejakyho rozmerove mensiho, ale komplexního grafu v samostatnym tématu by taky neuskodilo.
Obrázek
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Skyrim DX9
Nastaveni FHD, MSAA8, AF16, High
ResultTimeChart.Png
Opět i přes to, že se jedná DX9 Tonga vítězí hrubou silou, variabilitou i stutteringem.
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Tady je to jen potvrzeno.
Merged.jpg
Výkon na hodiny ve prospěch Tonga, na Watt lehké vítězství GTX760 (ale spíše plichta).

Myslel jsem, že v DX9 to bude pro Radeony tragické, ale opak je pravdou. Když hrát Skyrim, tak raději s Tonga!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od ArgCZ »

Hladis píše:Malo informaci. Co za karty to presne je referaky/nereferaky/znacky. Testovany useky. Nastaveni bys taky vedet mel presne a zpracovat to do nejakyho rozmerove mensiho, ale komplexního grafu v samostatnym tématu by taky neuskodilo.
me přijde než počet snímků důležitější plynulost a právě kritizovaný výkon/spotřeba, je fuk jestli jde o přetaktovaný model jednoho proti nepřetaktovanýmu druhýho, naopak pokud by tonga byl OC model tak by mu to v druhém případě mělo spíše uškodit, nemyslím že je třeba to zlehčovat, to co tu vidíme je velice přínosný, v příštích diskuzích o efektivitě tonga a ne-plynulosti haní na AMD tím vznikne veliký záchytný bod, jediný co nevíme je použitý CPU což je velká škoda protože bych rád dostal nějakou odpověď na otázku overheadu DX11 na obou kartách

webwalker: výborná práce :thumbsup:
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne pát 5. zář 2014, 12:39, celkem upraveno 2 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Bioshock
Posledním testem je Bioshock. Opět FHD v Ultra.
ResultTimeChart.Png
Všechny koruny si nasazuje Tonga - average, variabilita i stuttering.
ResultRateMaxAvgMinChart.Png
Opět vše ve prospěch Tonga nic, co by se dalo okecávat, že v DX11 mají Catalysty nějaký větší problémy, co tu někteří předhazují.
Merged.jpg
Tohle je jen třešnička na dortu, vše ve prospěch Tonga.


Celkový můj závěr je takový, že ten kdo si myslí, že Tonga je nějaký fail je jednoduše blázen. Tonga je pozicován proti GTX760, kde jasně zvítězí ve výkonu s někde podobnou/lepší/horší efektivitou. Myslím, že to je soupeř spíše pro GTX770 než GTX760, ale tam se AMD zřejmě rozhodla soupeřit s plnohodnotnou verzí Tonga. Takže uvidíme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od Riku »

To je test Bioshocku Infinite předpokládám že?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

@Hladis: Jednalo se o kartu Sapphire R9 285 na taktu 965MHz proti GTX760 @980/1033.
Sice bych další informace zjistit mohl, ale nechci otravovat zdroj, páč bych mohl také od něj příště dostat kulový :)

@Riku: Jistě
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od webwalker »

Ještě jsem zapomněl udělat si trochu té reklamy. Všechny výpočty a grafy vznikaly pomocí tohoto nástroje:
BenchStudioGpu2014.jpg
:-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od havli »

Nevim teda - vykladas tady jak 285ka drti GTX 760 a pritom je to maximalne kolem 10%. A mas vesmes nejrychlejii taktovanou 285 a proti ni nejakej referencni shit 760 na defaultnim taktu... at zije nestrannost. :roll:

Kdyz chces srovnavat, tak obe karty v nejake OC edici, nebo nejlip oboje na maximalni OC, co zvladaji. Tohle je o nicem. U nekterych her ani nevis nastaveni, testovaci sestava rovnez neznama, no... co na to rict.

//e. A mimochodem - Bioshock frames per MHz: obe karty maji prakticky stejny takt, vykon se lisi o 10% a frames/MHz o 38%? :o To je asi trochu blbe.
Naposledy upravil(a) havli dne pát 5. zář 2014, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od Krteq »

@webwalker: Díky za grafy, dobrá práce :thumbsup:

Zdroj je Ryan nebo je to tajný? BenchStudio je tvůj výtvor?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od Hladis »

Hele ja ti to vyhodim do samostatnyho vlakna. Tady se to za prve ztrati a karty se zde neporovnavaji. Kazdopadne chybi testovaci useky (tedy moznost retestu) a GTX760 bude mrtvola. Při oznamenych slevach GTX770 bude prave ta cenove pozicovana proti 285tce. Zdroj testu by mohl byt taky uvedenej.
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od ArgCZ »

havli píše:Nevim teda - vykladas tady jak 285ka drti GTX 760 a pritom je to maximalne kolem 10%. A mas vesmes nejrychlejii taktovanou 285 a proti ni nejakej referencni shit 760 na defaultnim taktu... at zije nestrannost. :roll:
nemyslím že v tech grafech je zajímavý právě udaj o počtu snímků za vteřinu, naopak pokud je tonga OC model tak výkon/spotřeba může být spíše negativně ovlivněn protože výrobci tam většinou narvou vyší napětí než musej aby prošli i horší čipy
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: R9 285 vs. GTX760 test

Příspěvek od Krteq »

Přesně, jsou to výsledku z FCAT, takže nejpřesnější možné měření průběhu frametimes, co tu zatím je.

havli prostě nechce akceptovat to, že Radeony mají od té kauzy s frametimes na TechReportu hladší průběhy snímků v čase a tedy i nižší stutter, protože na jeho systému je to údajně naopak, tak to prostě tak musí být :roll:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD R9 285(X) (Tonga) - informace, testy, recenze

Příspěvek od Hladis »

webwalker píše:@Hladis: Jednalo se o kartu Sapphire R9 285 na taktu 965MHz proti GTX760 @980/1033.
Sice bych další informace zjistit mohl, ale nechci otravovat zdroj, páč bych mohl také od něj příště dostat kulový :)
Mno ale to porovnava OC verzi R9 285 proti neznamymu referaku GTX 760. 285tka referak ma frekvenci 918MHz. Tedy melo by byt porovnani s GTX760 ve stejny cenovce a OC model. Dále opet, ten test nemá zmapovany testovaci useky, takze nemuzu třeba se svou GTX760 zkusit porovnani zda to sedi. Vesmes tomu muzu vytknout cokoliv, co je vytykano testum v magazinech.
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 285 vs. GTX760 test

Příspěvek od havli »

ArgCZ:
O pomeru vykon/spotreba jsem nerekl ani slovo. Vadi mi srovnani non-ref OC 285 a non-OC ref 760.
Obzvlast referencni 760 jsou neskutecne smejdy s osekanym PCB a nizkymi takty. Takovou kartu si nikdo nekoupi, tak proc ji testovat? Treba ten muj GB boostuje na defaultu 1167 MHz, coz by se tady v tech grafech dost projevilo.

Krteq:
Ja nepolemizuju o presnosti, ale o silne pofidernich podminkach testovani.
Zadne udajne... ridim se tim, co vidim a MS obcas na Radeonech prote je. Vyskytne se treba v nejakem useku jednou za pul hodiny - to se ve frametimes testu pochopitelne neprojevi. Ale v realu tam je. A kdyz uz v mem nastaveni ma Radeon stejne/mensi fps nez GF o uroven niz, tak o to vic mi MS vadi, ikdyz je jen jednou za cas.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: R9 285 vs. GTX760 test

Příspěvek od ArgCZ »

celá debata po vydání Tongy se točí okolo jeho neefektivitě a o tom že nedokáže v tomhle ohledu porazit ani 760ku, navíc docent tu vyčítal i to že se tonga porovnává s osekanou GK104... ale to je v pořádku protože je s ním srovnáván taky osekaný čip, ale k věci, ve chvíli kdy by tam byla 760ka s výrazně posunutým power limitem, bude sice dosahovat třeba stejných výkonů jako R9 285, ale budou tím podle mě negativně ovlivněný i dva poslední grafy, celý co si já z tohodle odnáším je, že Tonga na tom není špatně, na Maxwell to satčit nebude, ale fail to není.

Ohledně zaškubávání jednou za půl hodiny.. o tom slyším poprvé, zatím mě přišlo že se neustále vyčítala hprší plynulost hraní na Radeonech obecně a to nejak nemůžu v těch grafech dohledat, tohle tu Hladis zbochybňuje, ale RAD-Xovo šaškování nepotvrzený ničím jiným než screenem fragů v nějaký střílečce se má brát vážně? Argumentuje se tím v poradně u každýho druhýho pokusu o nákup Radeonu a podle tohodle je to jen uvádění v omyl. Proč?

Nakonec jen musím říct že doma teď mám R9 280X v PC s i5-4690K od Sapphire(Toxic) a GTX660(Asus DCII) ve své sestavě v podpisu a já prostě nejsem schopnej najít nic negativního při hraní na obou sestavách, a jsem šťastnej že to tak je, můžu si vybrat po GTX660 zase z obou táborů
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne pát 5. zář 2014, 14:34, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: R9 285 vs. GTX760 test

Příspěvek od Hladis »

Porovnavat se mají grafarny ve stejny cenovce. Zatím GTX760 je cenove ve stejny hladine, jako 285. Dle nVidie to asi nebude dlouho, ale zatím je cena jaka je. Ale porovnat se mají aspoň OC edice proti sobe. Vitka je i ze nevime ani ovladace, prubeh testu, presny nastaveni, testovaci PC, atd....to je pak tezky hodnotit. Full Tonga stejne jeste není venku. Jestli je to fail ukážou az prodeje. Moc nadseni to ale zatím teda nevzbudilo.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“