Levná dedikovaná vs integrovaná grafická karta

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Levná dedikovaná vs integrovaná grafická karta

Příspěvek od Radagabi »

Ahoj,

uvažuji nad koupí SSD disku, reinstalu Windows na "desítky" pro můj starý počítač(sestava v podpisu), který už dávno není žádný trhač betonu. Je využíván jen na tvorbu jednoduché grafiky v Corelu a Photoshopu, internet(youtube), kancelářské programy a občasnou práci s s videem.

Bohužel mi nedávno shořela grafická kart. Hry už dávno nehraji, tudíž mě to nijak extrémně nemrzelo a přešel jsem na integrovanou na desce (HD4250). Při nynějším upgradu mě napadla možnost koupi nějaké nejlevnější dedikované, např. nVidie 710 a třeba i pasivní. Dle mého názoru bych tím mohl trošku ulevit už tak celkem strádajícímu CPU.

A tím se dostávám ke svému problému: Má smysl koupit nějakou levnou dedikovanou grafickou kartu kolem tisícovky nebo to jsou úplně vyhozené peníze a stačí integrovaná?
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná dedikovaná vs integrovaná grafická karta

Příspěvek od python.p »

Kup nějakou jetou :) O nové 710 s DDR3 od hynixu ani neuvažuj - moc jich dělalo artefakty na to abych ji někomu doporučil.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Re: Levná dedikovaná vs integrovaná grafická karta

Příspěvek od Radagabi »

Díky za tip. To mě nenapadlo. :)

Chtěl jsem něco pasivního, nic moc zajímavýho na mě nevyskočilo. Z těch použitelných se tváří dobře :

GTS 450
a
HD7770

Je tam i něco, co by obstálo ve hrách, ale já jsem si téměř jistý, že na tom počítači se žádná hra už zapínat nebude.

P.S.:Z pasivních tam je třeba GT730, což už mi ale přijde celkem drahé.
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná dedikovaná vs integrovaná grafická karta

Příspěvek od python.p »

Na té 7770 si i něco málo zahraješ :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“