Crossfire pro HTC Vive

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
fiLL-kiLL
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Crossfire pro HTC Vive

Příspěvek od fiLL-kiLL »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zde máte někdo zkušenosti s provozováním HTC Vive na crossfire řešení s dvěmi grafikami. HTC Vive mi zítra dorazí a očekávám, že můj radeon rx 470 to nemusí stíhat, tak uvažuji koupi druhé rx 470, ale dokáže VR využít dvě karty, rozumí si crossfire? Bude nárůst výkonu za tu investici stát?

Díky
Intel Core i3 - 4,2 ghz, GIGABYTE GA-Z87-HD3, 16 GB DDR3, GeForce RTX 4060 8 GB, HDD Samsung 1 TB SATAII, Fractal Design Core 3000, Logitech MX400, LG 23", Win 10 Pro
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Crossfire pro HTC Vive

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bohužel, MultiGPU je ve VR zatím defakto mrtvé.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Crossfire pro HTC Vive

Příspěvek od killerek »

Pritom je to idealni kandidat pro multiGPU, jedna grafika na jedno oko.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Crossfire pro HTC Vive

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, zní to logicky, taky se stim počítalo (viz třeba takovej Radeon pro duo jakožto karta marketovaná jako pro VR vývoj), ale čas a realita to zabily. Realita je taková že VR je příliš málo rozšířené a všichni se snažej co nejvíc prodat. Pokud by nutností bylo multiGPU vše by hned krachlo. MultiGPU setupů je tak málo že se proto prostě ani nepíše a nepočítá se s tim, navíc pak přišly nové produkty jako ta schopnost NV počítat ve VR více kamer naráz (zapoměl jsem jak se to jmenuje), AMD má určitě svou vlastní odpověď, atd, atd. Prostě celé je to o tom "udělejte to co nejdostupnější ať to proboha někdo koupí", neni to o tom "udělejte to co nejlepší".

Já osobně jsem se o VR dění přestal zajímat cca půl roku dozadu kdy jsem měl tu čest otestoval si všechny známé sety a vše jsem zhodnotil jako shit (i Oculus). Vše je strašnej low-ress, neostré, a hlavně vidíš mezery mezi pixely LCD a moje oko se neustále chytalo těch, protože ty jsem viděl ostře kdežto ten low-ress obraz ne, zklamalo mě to tak že už tomu nedávám šanci. Možná někdy až to bude 4K pro každý oko a bez mezer mezi pixely. Bude to chtít trošku jinej postup než to stavět na malym LCD s velkym PPI a se všemi nevýhodami co s nim jdou. Zkus se kouknout na LCD zblízka a vidíš tam tu šachnovnici pixelů, tak to jsem viděl ve VR všude, jako kdybych měl LCD nalepený 3CM před ksichtem... což je vlastně pravda že. Tfuj.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“