Jakou VGA pro AGP 8x

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od zombux »

3650 je nenáročná karta, nemyslím si že by to standardní 350W zdroj neutáhl... samozřejmě záleží na jeho kvalitě, především ampérech na +12V větvi
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od DartVader »

Ahoj,
na PCT je článek o upgradu PC, hodil jsem tam příspěvek, ale článek už má pár dní a asi se tam nikdo už nepodívá. Tak se zeptám tady. Mám starší PC (5-6 let, P4 3,0 prescott, 1024MB ram, ati 9600 xt). S PC jsem spokojený, stejně jej už nepoužívám, tak jako za mlada. Ale nedá mi to, a čas od času se u něj zastavím a zapnu si Mafii, kupříkladu. Jelikož je to hlučný stroj, nedá se u něj dlouho vydržet a proto jej taky nepoužívám.
Jenže touha si zahrát nějakou hru, především simulátorů, přetrvává a tak mne napadlo, že bych jej podpořil novějším gpu. Napadla mne ATI. nVidia stejně do agp slotu neposkytuje nic lepšího.
A tak mě napadlo se zeptat, jestli to vůbec más smysl do takového stroje investovat, bratru 2000 Kč za gpu, 1000 Kč za ram, a možná i nový zdroj (stávající LC 350W, který světe div se funguje celých 6 let a ostatní komponenty s ním) a není kupříkladu lepší si za peníze zaplatit hodinu dvě mrskaní v SM klubu :twisted: , teď když to tak říkám, mne choutky na upgrade opustily ;-)
No, na konec musím podotknout, že PC využívám málo, podívám se k němu dvakrát za měsíc a na práci využívám ntb, takže nápad pořídit kompletně nové PC nemá smysl. Ostatně vyhazovat peníze na to abych se dvakrát a méně zabavil, to je zvrhlý nápad.
Ale stejně, díky za odpověď.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Lokomotiva »

Není divu, že nikdo neodpovídá, když není jasné na co se vlastně ptáš.

Navíc některé otázky musíš zodpovědět sám sobě ty.
Správnou odpověď za tebe nikdo neuhodne.

Existuje výkonnější a na spotřebu proudu méně náročná GK? Ano. Třeba ta 3650.

Máš to udělat? To musíš rozhodnout sám.

Má taková investice smysl? Nejedná se o investici (ta má totiž jako jeden ze základních parametrů návratnost a návratnost je v tvém případě nulová), ale o osobní spotřebu.

Že máš mizerný zdroj víš, třeba je mizerná i ta deska (chipset VIA, nafouklé elekrtolytické kondenzátory po tolika letech provozu).
Pak by bylo rozumnější tohle PC prodat a pořídit nové, nebo za cca 6,5k upgradovat (deska, procesor, paměti, disk).
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od DartVader »

No, tak v podstatě jsi mi odpověděl. Ale myslím, že jsem svou otázku, byť delším způsobem, položil jasně.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Lokomotiva »

Jasně, ale podobně, jako kdybych se já ptala, jestli mám použít broskvový nebo plavý make-up.

To přece nemůže nikdo zodpovědět za mne.
Tak ani nemá smysl podobnou otázku klást, ne?
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od DartVader »

Takže slečna.
Pokud to bereš takhle, tak pak ano. Já se jen obracel na "názor" ostatních.
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Dobrý večer. Co byste mi prosím doporučili za GK pro základní desku AD77 čipset VIA KT400 s procesorem Athlon XP 2200+ 1,8 GHz @ 2 GHz a 512MB operační paměti.
Mám velmi slabou GeForce 440MX 64MB.
Co je pravdy na tom, že radeony HD (nevím které) nepodporují VIA čipsety?
Z GeForce by se mi hodila nejspíše 6200 512MB. http://graficke-karty.heureka.cz/evga-g ... 512mb-agp/
Nešla by do tohoto AGP slotu nějaká podstatně výkonnější karta od ATI, kdyby se do sestavy pořídil nejvýkonější Athlon a přetaktoval na bezmála 3GHz (s pořádným chladičem) a dosadilo více operační paměti nebo i např. HD2xxx má s VIA čipsetem problém?
Nemám mnoho peněz.
V nejlepším případě aby šlo hrát na emulátoru Pcsx 2.

*Překlepy+podrobnější info.
Rychlik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2010

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Rychlik »

mam tu
amd athlon 64 3000+ venice
DFI LANPARTY nF4 SLI-D
2x512MB DDR 400 Samsung CL3

a teď se budu zbavovat grafiky do pci-e ATI X800GTO (r480) = X850PRO 256MB 256-bit @ 560/1120Mhz

grafika mi teď běží, procesor je taky funkční RAM taky, ale nevím zda funguje ta deska, nemám zdroj abych to zkusil, se tarým zdrojem mi blbnul řadič disků...

tak kdyby si něco chtěl/a tak se ozvi, všechno za symbolické ceny ;)
CPU: Core2Duo E6400 2.13GHz@2.66GHz + CoolerMaster Hyper 212+ MB: Asus P5N-T Deluxe -NForce 780i RAM: 2x2GB DDR2 Corsair CM2X2048-6400C5C VGA: Sapphire HD 6770 Vapor-X 1GB GDDR5 @ 960/1300 HDD: WDC WD10EALS-00Z8A0 1TB PSU:Thermaltake Toughpower 700W.
Monitor: Samsung SyncMaster 223BW 22'' Mouse: Razer DeathAdder Keyboard: Razer Lycosa Headset: CREATIVE HS-800 Fatal1ty
stefan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2004

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od stefan »

Ahojte, zdedil som starší komp, celeron 2500, 760MB ram, integrovaná grafika. Keďže prišla práca a rodina, hry už takmer nehrávam. Občas sa však človek chce odreagovať a preto hľadám pre tento komp nejakú grafiku. Kedysi som sa v tom trochu vyznal, ale teraz už dlhšie situáciu na trhu nesledujem. Výber pre agp nie je veľký, v podstate sa môžem rozhodovať len medzi MSI NX6200AX-TD512H (DDR2 512,D-Sub,TV-OUT,DVI)
ATI Sapphire HD3650 512MB (64) aktiv 2xDVI AGP
ATI Sapphire HD4650 512MB (128) aktiv 2xDVI AGP
GIGABYTE HD4650 1GB (128) aktiv DVI HDMI DDR2 AGP

... no takže v podstate otázka znie, že ktorá z týchto kariet je pre mňa najvhodnejšia /na cene nezáleží/? Jediné čo trochu poznám je 6200, viem, že na tom pôjde aj far cry, či doom3, v podstate novšie hry sa ani nechystám hrať. Asi 4650-ky sú lepšie, otázka však znie, či sú lepšie aj pre staršie hry.
Tak poraďte...

Ďakujem.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Kamikadze »

Ahoj,
z tech karet je nejvykonnejsi Radeon HD 4650 a asi bych sel do nej. Idealne za predpokladu, ze by se delal s (G)DDR3 pametma. Pamet ti bude urcite stacit 512 MB. Mej ale na pameti, ze tva sestava je opravdu hodne slaba a s hranim novejsich her vubec nepocitej. Pokud ti ale jde o hrani titulu starych 5 a vice let (jako je zminovany Far Cry nebo Doom 3), mely by ti na takove sestave frcet dobre bez jedineho problemu. Co se tyce ostatnich tebou vypisovanych karet, GeForce 6200 byl uz ve sve dobe cca 5 let zpatky pomaly lowend, takze tomu se vyhni velkym obloukem. Take ten Radeon HD 3650 bude hodne pomaly, jeste kdyz ma navic jen 64bitovou sbernici.

Pokud bys to s hranim myslel alespon trochu vazneji a premyslel nad hranim i soucasnych her, neni jine reseni nez tu soucasnou sestavu nekde prodat (nepocitej s cenu o moc vetsi nez cca tisic korun) a poskladat neco zbrusu noveho. PC i na hry uz nejsou tak drahe jako kdysi, tady je clanek (cast 1, cast 2), co se da postavit za cca 15 tisic Kc.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Kamikadze píše:Z tech karet je nejvykonnejsi Radeon HD 4650 a asi bych sel do nej. Idealne za predpokladu, ze by se delal s (G)DDR3 pametma.

Ale anó, ta karta s GDDR3 se u nás prodává. Je to HD4670. :)
Obrázek
Mají ji kupř. tu:
http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?CD=VGT1028
4650 není nejvýkonnější, kdepak.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Mirek E. »

A já bych si radši sehnal nějakou starší Geforce 7600GS/GT s DDR3 pamětmi a hotovo. Seženeš ji zhruba za 800,- Kč a až o tolik výkonu oproti HD4650 nepřijdeš. Nová karta sice podporuje spousty nových věcí, ale pokud budeš hrát víceméně zmíněné tituly, 2 400,- Kč je absolutně zbytečné investovat, když za tu cenu by jsi měl starší, ale výkonnější počítač.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
kokosman
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2011

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od kokosman »

Zdravim, zkusim co nejstrucneji prednest svuj dotaz: Po reklamaci shorene Sapphire HD 3650 mi vratili penize tak spekuluju jestli koupit za podobne prachy Gygabite HD 4650, nebo je to jak tady nekteri pisou prece jen zbytecna investice.
Krom toho jsem cetl ze dela tahle mrska obcas problemy (cerna obrazovka, zasekavani zvuku) mate s tim nekdo zkusenosti? ( http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P1 ... 4D3B4.html ) Nerad bych misto hrani CivilizaceIV resil posranou GK :lol: Diky za reakce

PS: jsem uplne zapomnel napsat sestavu :roll: :
MB MSI KT6V
zdroj nejaky 400W
GK Sapphire Radeon 9250
CPU AMD Sempron 2400+
1G+256MB RAM DDR1 400Mhz (doufam ze nepisu blbosti melo by to tak byt)
CPU AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GELID Solution Tranquillo
MB GIGABYTE GA-870A-UD3 - AMD 870
HDD WD Caviar Blue LX - 1TB
RAM Kingston Value 4GB (2x2GB) DDR3 1333
GK MSI N460GTX-M2D1GD5/OC, PCI-E
DVD LG GH22NS, černá, bulk
CASE CoolerMaster Centurion 534 Light Black
ZDROJ Seasonic SS-500ET-F3 500W, OEM
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne nemá to cenu, naprosto vyhozené peníze + VIA chipset na desce. Nekupuj to.
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Máš něco proti VIA (KT400)? Taky bych rád 4650 na VIA KT400. Sice jsem pořídil výkonnější CPU AMD Athlon XP 3000+ místo 2200+ za 1000,-, ale od té doby se nechce spustit OEM Win XP Home. Prý chybí nějaký soubor ve složce Windows a program chckdsk r sice něco opravil, ale je to to samé a stejně nejde spustit. Nevíte náhodou proč?
Dále bych tam rád 3GB pamětí místo 512MB a úplně by to na pár let staré hry stačilo (Half Life 2, emulace Playstationu 2, Battlefield 2, Resident Evil 4...)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Krteq »

VIA chipsety obecně mají celkem velké problémy s Rialto můstky používanými na AGP kartách s čipy ATi, proto se to DOC_ZENITHovi nelíbí.
kokosman
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2011

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od kokosman »

Tak to nerad slysim :( A muzete mi aspon poradit jakym zpusobem by se ta sestava dala nakopnout? Jinak s tim via chipsetem - pouzival jsem rok ati radeon 3650 a zahorela protoze se prazvlastne roztacel (vrnel takze podle me spatne uchycene rotacni casti chlazeni) ventilator ale jinak jsem problemy nezaznamenal. Kalil jsem na tom dokonce EVE online :-D

Jeste jednou diky za reakce trochu se v tech grafikach ztracim.
CPU AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GELID Solution Tranquillo
MB GIGABYTE GA-870A-UD3 - AMD 870
HDD WD Caviar Blue LX - 1TB
RAM Kingston Value 4GB (2x2GB) DDR3 1333
GK MSI N460GTX-M2D1GD5/OC, PCI-E
DVD LG GH22NS, černá, bulk
CASE CoolerMaster Centurion 534 Light Black
ZDROJ Seasonic SS-500ET-F3 500W, OEM
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Niak. Ten CPU tam sotva uživí takovou Geforce 4TI. Kby byl dejme tomu 4x rychlejší tak se můžem o něčem bavit. Tyhle AGP karty nejsou pro majitele socketů A či socketů 370 s Tualatinem či netburstů. Je to pro lidi co maj třeba Core2 s AGP (ano takový desky existujou). Či Athlony X2 na AGP deskách (s 939, někdy i AM2), atd. Nebo ňákou starší víceprocesorovou workstation s AGP.

A na VIA chipsetech to prostě z 90% nefunguje. Onotam nic nefunguje. I ta jejich Sata je nekompatibilní s dnešníma diskama, atd. Poslední grafika co doporučuju na VIA chipsety je Geforce 6800GT/ultra, ta jede na všem na 100%. A i tuhle grafiku žádnej socket A CPU nedovede výrazně nebrzdit, i když máte ten nejlepší a ještě přetaktovanej.

O socketu A se dnes sá říci jediné, - je to lepší než Atom. Ale to pro hraní furt nestačí.
kokosman
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2011

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od kokosman »

Dobra, tohle me presvedcilo. Tak na to hodim bobek a radsi nasetrim na novou sestavu. Diky chlapi a klobouk dolu pred vasimi znalostmi 8)
CPU AMD Phenom II X4 955 Black Edition, GELID Solution Tranquillo
MB GIGABYTE GA-870A-UD3 - AMD 870
HDD WD Caviar Blue LX - 1TB
RAM Kingston Value 4GB (2x2GB) DDR3 1333
GK MSI N460GTX-M2D1GD5/OC, PCI-E
DVD LG GH22NS, černá, bulk
CASE CoolerMaster Centurion 534 Light Black
ZDROJ Seasonic SS-500ET-F3 500W, OEM
Me2d
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: Jakou VGA pro AGP 8x

Příspěvek od Me2d »

Cau,

po upgradu mi zbyly nejaky karty a mame tech kompu nekolik, tedy bych chtel vyuzit jen ty lepsi komponenty. No a mam ted na vyber GF 7900 gs oproti ati 1650pro. Co je lepsi? Imho atina, ale radsi se zeptam.

Testy sou vsude jen na ty nej..(novejsi, vykonejsi...) a kdyz ma nekdo starej srot, aby to hledal pomalu v archivech... ;)

Dik Me2d
CPU i5 2500k MB ASUS P8P67 B3 GPU ASUS GTX 660TI OC PAMET 2x4GB Crucial Ballistix & 2x2GB ZEPPELIN HDD ssd Intel X25-M 80GB ZDROJ Seasonic 520W

PHONE Microsoft Lumia 950 XL
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“