Radeon Software Crimson Edition

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od ArgCZ »

přesně tak
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

az na to,ze to nejde zmenit..ked dam apply,vzdy zcerna obrazovka a pomoze len restart..
bravo amd..teraz uz nepretaktujem kartu
TGPCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. čer 2016
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od TGPCZ »

mám dotaz po nainstalování už od té doby co je verze Relive tak zmizela nabídka na ůpravu monitoru jasu a hlavně barev jak je možné že to tam není ? a pak nemám tam tu funkci Relive na nahrávaní her a verzi mám zatím 16.12.2 prosím o radu co stím aby tam bylo všechno prosím o radu :)
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

da sa nejak odinstalov amd wattman ?

toto zas dojebali,predtym ked watman nebol som mohol taktovat a zvysovat V cez aplikaciu strixx..

teraz to wattman blokuje

ono sa cez wattman da taktovat,akurat ked zodvihnem napatie,tak mi zmrzne cely poctiac
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od AllowedCry »

Blokují to ovladače, počkej si na update strixe.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

teraz som skusil najnovsi strixx a este horsie..

ked ho zapnem,obrazovka zacne blikat

Skvele!!! Takze som prisiel len tak vyvojom a smazenim sudruhov od AMD o vykon ktory som mal z OC..


ALe amd boys pokracuju v srackovani sa zda..
Na systemovom disku sa mi po kazdom update zvysi adresar AMD o 1GB..

Dalsia vec..pri skolovani vo firefoxe,napr na tejto stranke mi to hadze 3D taktoy na pamatiach..

Toto myslia vazne ?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od AllowedCry »

Dle mě je tvá karta na půl vadná, pokud ti změna napětí háže black screen a celkově se chová nějak divně.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

Vadna nie je,pretoze ak dam starsi Crimson,bez wattmana,tak to ide vsetko OK

to ale nie je riesenie,neupdatovat si driver.

Rozmyslam este,ze si nainstalujem len ovladac,bez Radeon Settings a skusim to. Ale az zajtra
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od spajdr »

rbclass píše:teraz som skusil najnovsi strixx a este horsie..

ked ho zapnem,obrazovka zacne blikat

Skvele!!! Takze som prisiel len tak vyvojom a smazenim sudruhov od AMD o vykon ktory som mal z OC..


ALe amd boys pokracuju v srackovani sa zda..
Na systemovom disku sa mi po kazdom update zvysi adresar AMD o 1GB..

Dalsia vec..pri skolovani vo firefoxe,napr na tejto stranke mi to hadze 3D taktoy na pamatiach..

Toto myslia vazne ?
No ony ty ovladace se rozbali a casem se to nakupi, u NVIDIA ovladacu je to podobne, ale neni problem to promazat, pokud se jedna o instalacni soubory.
To ze ti to pri skrolovani skace u pameti na 3D takty, s tim jsem se setkaval u AMD karet za posledni tri roky prakticky porad, to je spis vlastnost nez chyba.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od AllowedCry »

Pod chromem se hýbe jen frekvence jádra, paměti jsou stabilně na 300Mhz, v mém případě.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

tak som sa vratil na poslednu ne-relive verziu ovladaca a ideto zas ok

toto je fakt sila,aby som si nemohol updatovat driver
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od killerek »

rbclass: Chybu hledej u Strixx ne ve wattmanovi, ktery je soucasti ovladacu. Zkus strixx odinstalovat a znovu taktovat ve wattmanovi. Nainstaloval bych 16.12.2 verzi, 17.1.1 mi prijde divna.

Ten adresar na systemovem disku jsou jen rozbalene instalacky a dela to mnohem vice vyrobcu. Je ho mozne vzdy smazat.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

chyba nie je v strixx,ani vo wattman,ale v kombatibilte novych ovladacov a mojej karty

strixx mam vypnuty samozrejme s novym ovladacom

snad staci napisat toto :
ak zmenim vo wattman nastavanie z automatic voltage na manual..dam apply >> blackscreen
(napatie popritom nijak nezmenim )
3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2015
Bydliště: Brno

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od 3nec »

Myslím že má Wattman stejnej problém se všemi staršími kartami jak řada RX. Moje r7 260x je na tom podobně a ještě to má problém spolupráce s msi afterburnerem.
MB: msi 970 gaming, CPU: amd fx 4130, COOLER: scythe ninja 4, GK: msi r7 260x ocv1 2gb, RAM: 8gb kingston hyperx rage 1600 cl 9, PSU: BeQuiet! Pure Power L8 630w cm 80+ bronze, SSD: samsung 850 evo 120 gb, HDD: 3x, ATAPI:DVD rw, CASE: Silentium Pc M45w, Windows 10 64b
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

ake tam mas omedzenia ty?
3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2015
Bydliště: Brno

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od 3nec »

Čistě ve Wattman nenastavim žádnou změnu napětí na manuál, pokuď pominu že nenastavim ani neoficiální frekvence tak nenastavim ani otáčky ventilátoru, buď jen automat nebo pevnou hodnotu, rozsah žádný. No a když tam dám Afterburner tak celý crimson padá a restartujou se ovladače a při poslední verzi nechtěl ani najet obraz po zapnutí PC.
MB: msi 970 gaming, CPU: amd fx 4130, COOLER: scythe ninja 4, GK: msi r7 260x ocv1 2gb, RAM: 8gb kingston hyperx rage 1600 cl 9, PSU: BeQuiet! Pure Power L8 630w cm 80+ bronze, SSD: samsung 850 evo 120 gb, HDD: 3x, ATAPI:DVD rw, CASE: Silentium Pc M45w, Windows 10 64b
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od AllowedCry »

Napadlo vás se aspoň podívat, jestli nevyšel nějaký nový bios pro kartu?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od rbclass »

3nec
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2015
Bydliště: Brno

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od 3nec »

Msi taky žádný nový BIOS.
MB: msi 970 gaming, CPU: amd fx 4130, COOLER: scythe ninja 4, GK: msi r7 260x ocv1 2gb, RAM: 8gb kingston hyperx rage 1600 cl 9, PSU: BeQuiet! Pure Power L8 630w cm 80+ bronze, SSD: samsung 850 evo 120 gb, HDD: 3x, ATAPI:DVD rw, CASE: Silentium Pc M45w, Windows 10 64b
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Radeon Software Crimson Edition

Příspěvek od Krteq »

Pokud by měl někdo ve všech ReLive Edition driverech problémy s OC přes MSI AB, neakceptujte po instalaci disclaimer pro WattMana a použijte tohle (nebo podobné - záleží na modelu/PCB karty) nastavení - hlavně hodit "Unofficial overclocking mode" volbu na Disabled.

Obrázek

Tady je video co jsem dělal pro jednoho "nevěřícího Tomáše" na Guru3D fóru dokazující že to funguje.

R9 290 (GCN 1.1) & Crimson 17.2.1 - MSI AB 4.3.0 OC (YouTube)
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“