Nejlepší program na defragmentaci disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Martin Veselý
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší program na defragmentaci disku

Příspěvek od Martin Veselý »

Scháním dobrej a rychlej program na defragmentaci disku, ten co je ve win je na nic a program na defragmentaci z NU2002 je zase strašně pomalej. 120MB mi dělal přes 2,5hod. Díky
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

O&O Defrag (freeware). netvrdím že to je dokonalý, ale za zkoušku to stojí...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší program na defragmentaci disku

Příspěvek od ICE »

Martin Veselý píše:Scháním dobrej a rychlej program na defragmentaci disku, ten co je ve win je na nic a program na defragmentaci z NU2002 je zase strašně pomalej. 120MB mi dělal přes 2,5hod. Díky
eh? me NU2002 zvladne 15 GB za 30 minut....
Martin Veselý
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Veselý »

Ehm, zapomněl jsem říct, že to jede na RIADu :D
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Martin Veselý píše:Ehm, zapomněl jsem říct, že to jede na RIADu :D
Hmm... On-boardovej řadič, že jo...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

me to priblizne tech 2,5 hodiny delalo 120GB, prvni defragmentaci, ktera trva vetsinou nejdyl, jinak to ma za par minut hotovy
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Luke
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke »

Win Millenium :lol: :lol:
The Kingdom Of Khandaras Has Fallen Into Chaos
Necromancer - From the steamy recesses of the southern swamps comes a figure cloaked in mystery...
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

zombie píše:O&O Defrag (freeware). netvrdím že to je dokonalý, ale za zkoušku to stojí...
O&O Defrag je jeden z nejlepších a nejrychlejších defragmentačních programů, ale freewaere teda ani náhodou... co mě dalo práce, abych z v.6.0.609 freeware udělal... :wink:

Jinak k tý dlouhý době defragmentace - neběží Ti současně s defragmentací nějaká utilitka monitorující on-line otevírané soubory (rezidentní antivir, diskový manažer...) - SpeedDisk je taky v pohodě a rychlej...
..
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Lemra píše:
zombie píše:O&O Defrag (freeware). netvrdím že to je dokonalý, ale za zkoušku to stojí...
O&O Defrag je jeden z nejlepších a nejrychlejších defragmentačních programů, ale freewaere teda ani náhodou... co mě dalo práce, abych z v.6.0.609 freeware udělal... :wink:

Jinak k tý dlouhý době defragmentace - neběží Ti současně s defragmentací nějaká utilitka monitorující on-line otevírané soubory (rezidentní antivir, diskový manažer...) - SpeedDisk je taky v pohodě a rychlej...
:-D :-D :-D :-D 6.0.670 :D
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

norton speed disk, ale ve verzi 2002 :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

A co Perfect Disk 7.0 od Raxco Software?
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

Mam Nortona Speeddiska ze Systemworksu 2005... A presne jak bylo receno.. tim, ze ma nejakej svuj system razeni dat, trva ta prvni defragmentace krute dlouho.. Dalsi uz jsou rychlejsi...
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Příspěvek od NoTHX »

OO me celkem zklamal, stara freewarova verze se mi nezda o moc chytrejsi nez klasicka wokenni defragmentace, posledni verze mi zas desne krawla, zato s PerfectDiskem jsem byl maximalne spokojen, dlouho mu to sice trva, ale umi zdefragovat i swap/hiberfil/MFT/aj. casti disku na ktery sou ostatni kratky... je to nadhera, nutno dodat ze jeho hlavni vyhodna spociva v tom ze pro svou praci nepotrebuje nutne 15% volneho mista, bez kerejch z toho wokenni defrag udela akorat brajgl a OO toho taky moc neudela (neco ano, ale moc nee), napr muj (tenkrat zaprasenej a temer zaplnenej) 180GB disk to zvejkalo vic nez 24hod, ale vysledek byl perfect!!! 8)
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Vidím, že máš stejnou zkušenost. Mě se taky Perfect Disk líbí víc. Už jenom kvůli té defragmentaci swapu a systému po bootu. Navíc mi O&O odrovnal disk, což se mi potvrdilo i jiných diskuzích.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

jj perfect disk ujde...ale mft se dá defragmentovat i bez něj...takže zas taková skvělá featura to neni :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Myslíš utilitku od Sisinternals?
tosuja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od tosuja »

Zlate filesystemy, ktere si to resi samy (ext2/3, reiserfs, pry snad i ntfs....) Nikdy jsem nedefragmentoval, fragmentace <2%...
AMD Athlon XP 2000+ se snizenym napetim 1.6V | chladic Spire WhisperRockIII | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB CL2 RAM | 320GB Hitachi | DVD-RW NEC 3520A | DVD-ROM Pioneer 106S | GK ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | sitovky Via-Rhine II a Realtek 8139 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, 120mm vetrak| zdroj Chieftec 350W | monitor ADI E75 | OS Debian sid
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

srovnání defrag

Příspěvek od ka-spel »

ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

vcera jsem natahl OO defrag a je super... na SCSI disku to jenom litalo :)
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Mě připadal kvůli možnosti defragmentace swapu lepší PerfectDisk od raxco. Teď testuji Diskeeper.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“