Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
Brišo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007
Bydliště: Slovensko, Ružomberok

Příspěvek od Brišo »

By som ho aj bral, kebyže je cena trochu nižšia ale takto si radšej do nového pc kúpim E8400 alebo E8200 a časom keď bude štvorjadro potrebnejšie tak už bude situácia zase iná :roll:
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

tak muj Q9300 dava 3750MHz, dal me nepusti deska ...
Finkky
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finkky »

Nemohl by nekdo zmerit zavislost vykonu 45nm 4core na cache? Dat 9300 a 9450 na stejny stejnem taktu par testu, myslim ze by to mohlo zajimat dost lidi. Fakt velka skoda ze to Obr netestoval v te recenzi.
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

testoval jsem tohle 8MB versus 6MB, ale v testu Q9450 se to objevi
Finkky
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finkky »

A ten test Q9450 se objevi asi kdy?
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

pristi tejden
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flanker »

OBR píše:pristi tejden
a nebyl tu uz jeho test nekde na podzim, hned co je vydali?A enbo si to ppletu s jinym modelem?
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

nebyl, na EXHW a HWM delali simulovany test podtaktovani Q9770
Klide
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Q9300 rady, voltáž, OC, chlazení atd.

Příspěvek od Klide »

Chlazení:
TR SI-120 + 120mm kaze fan 2000ot.
outtake 120mm 1200ot
intake 80mm 1900ot.

Teploty IDLE jsou cca 43-47C a BURN (prime,orthos) 55-61C. Chtěl sem ho trochu nataktovat (3-3,2ghz) ale ty teploty se mi zdají příliš vysoké, můžete mi to potvrdit?

edit:
pozn. teploty jsou na jadrech 1-4, ne celková teplota CPU
Měřeno v Core Temp
(Speedfan 29C :-D )


//Stano - zmena názvu vlákna
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

jj ty teploty jsou nake vysoke na to ze to je q9300 zkus to zmerit jinym softem
napr. everest, tat a nebo hw monitor a pak ty teploty porovnej treba ti ten core temp meri blbe
u toho speedfanu se mi ta hodnota nezda az tak nesmyslna si vem ze mas TR SI-120+2000rpm fan a to uz je poradnejj ofuk
napr kamos ma Q6600 s TR SI-120 a noctuu P12 a teploty pri 3,4Ghz +- 65st(burn)
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

A RealTemp hovori co ? Urcite vies, ze u 45nm C2D su nejake zmeny v teplotnom cidle, ktore sposobuju, ze neupravene programy zistuju haluzne teploty.
kAmMa
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 08. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kAmMa »

ja jsem na tom s teplotama naprosto stejne.
jinak jsem se zatim v pretaktovani dostal na hodnotu 3,4GHz.
Klide
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klide »

Tak v REALTEMP jsou teploty o 10C nižší, nechal sem prime běžet jen 20 min, ale i tak sem byl max do 52C. Prubnu to přes noc. Díík :-D
Klide
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klide »

Tak kvůli přesunu:
Tak jsem zkusil nataktovat q9300 na desce p5e s ram corrsair ddr2 1066mhz 5-5-5-15.
Hned jsem zkusil 427 fsb (427*7,5=3,2GHz=můj sen) a napětí sem nechal na auto (to jsem si ještě myslel že auto = 1.225) a ram jsem podtaktoval na 9xxmhz. Černá obrazovka, OC failed.
Tak sem snížil fsb na 400Mhz ram jsem nechal, napětí auto. Hurá naběh, ale v CPU-z VCORE 1,35V!! tak sem to vyp a nastavil VCORE manuálně na 1,25V.
Opět černá obrazovka a reset biosu. Tak jsem zpět na default a značně zklamán. Je možné že se jedná o opravdu špatný kus křemíku? Sad

Pozn. taktuji poprvé, ale článek na PCT jsem přečetl 3x a ještě jednou přímo před přetaktem
Sad Sad Sad Sad Sad

Kdyby někdo měl obrázky nastavení biosu na p5e pro OC (hlavně voltáže, nechávám je na auto)
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

práve voláž je to čo pri OC musíš poriadne vyladiť a rozhodne ich nenechať na auto
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
Klide
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2005
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klide »

busy píše:práve voláž je to čo pri OC musíš poriadne vyladiť a rozhodne ich nenechať na auto
Taky si myslim že to bude ten problém :D ale nevim co si k tomu můžu dovolit :sad:
doer
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2008

Příspěvek od doer »

Prvně musím napsat, že jsem také novaček tohoto fóra a hlavně i značky Intel. Neporadím ti, co si můžeš dovolit, ale mohu ti zde vypsat (snad ti to pomůže), jaké nastavení používám já pro BUS SPEED 444MHz - CORE SPEED 3,33GHz.

První co jsem napevno nastavil, byla hodnota napětí (CPU VOLTAGE) na 1.25V, která byla uvedena jako max. hodnota u popisu procesoru na krabici. Přiznám se, že jsem s nastavením jednotlivých „over voltage“ položek bojoval, než jsem prošel testy stability. Nejhorší na tom všem bylo, že i když jsem třeba v BIOSu napevno nastavil určitou hodnotu dané položky, tak stejně v reálu byla podstatně nižší či dokonce i rovna default nastavení (hodnotu jsem odečítal přímo v BIOSu). Nejvíce se to projevovalo u nastavení CPU VTT, která byla myslím hodně důležitá. Jako by ty hodnoty byly nějak vzájemně provázané. Byl bych moc rád, i když to do této sekce rozhodně nepatří, aby mi někdo poradil proč tomu tak bylo.

Toto jsou hodnoty nastavení napětí pro Actual FSB (QDR) na 1776 MHz a Actual MEM (DDR) na 888 MHz, které jsou shodné jak v Everestu tak i v BIOSu.

CPU Voltage - 1.25V (nastaveno v BIOSu 1.25V)
Memory Voltage - 1.98V (2.00V)
NB Core Voltage - 1.42V (1.44V)
SB Core Voltage - 1.49V (1.50V)
CPU VTT - 1.32V (1.42V)
CPU PLL - 1.58V (1.60V)
1,2V HT Voltage - dříve jsem měl nastaveno 1.3V, ale teď pár dní jen 1.2V

Základní deska je ASUS Striker II Formula (1101) a paměti 4x1GB KINGSTON PC2-6400 nastavené na default pro timing table 5-5-5-15 2T při 444MHz.

Ještě k měření teplot a napětí tohoto CPU. Měřené teploty na jádrech v Everestu a RealTempu se mi také liší cca o 10 st. C a dosahuji podobných hodnot, jak zde bylo již zmíněno. Stejně tak mi měří rozdílné hodnoty napětí CPU-Z a Everest. Everest ukazuje 1.23-1.25V, ale CPU-Z pouhých 1.168V ve stejném čase. To jen pro upřesnění, že když někde ve fórech bude výpis z CPU-Z ke Q9300 na stejné desce jako mám já, tak si myslím, že skutečná hodnota napětí bude vyšší.
Naposledy upravil(a) doer dne úte 13. kvě 2008, 23:47, celkem upraveno 1 x.
meca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. srp 2006
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meca »

Potreboval bych poradit, mam mensi problemek s q9300 a Win Vista 32b - problem spociva v tom ze ve windows jsou k dispozici pouze dve jadra ze ctyr. V biosu (asus commando, bios 1703) je procesor detekovan spravne vcetne poctu jader, ve spravci zarizeni ve windows take vidim ovladace pro 4 jadra, ale napriklad cpu-z ukazuje pouze 2, stejne tak everest, spravce uloh atd.

prechazel jsem na q9300 z e6400 bez reinstalu systemu, muze to byt duvodem tohoto problemu? nebo se jedna spis o hw zalezitost?
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

meca píše: prechazel jsem na q9300 z e6400 bez reinstalu systemu, muze to byt duvodem tohoto problemu? nebo se jedna spis o hw zalezitost?
jj presne tohle bude kamen urazu, prehraj winy a melo by to slapat jak ma :roll:
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Příspěvek od miskoboss »

Klide píše:
busy píše:práve voláž je to čo pri OC musíš poriadne vyladiť a rozhodne ich nenechať na auto
Taky si myslim že to bude ten problém :D ale nevim co si k tomu můžu dovolit :sad:
dovolit si muzes presne to co ostatni v threadu o tebou vlastnene desce v dalsi sekci fora
to jak jsi taktoval svuj CPU, tak to opravdu nedelej, prvne si o tom neco precti, ne jeden clanek, kde se taktuje jeste C2D
Quad je trosku neco jinyho
z defaltu hned skocit na ,,svuj sen,, to opravdu neni dobra cesta
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“