Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
martin.efres
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2010

Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Příspěvek od martin.efres »

Ahoj , ještě donedávna jsem si nevěděl rady s BSOD ..ale dnes jsem zjistil příčinu. Mám špatně nainstalovaný ovladač pro moji zvukovou kartu Realtek. Chtěl bych se zeptat nevíte kde bych mohl stáhnout korektní ovladač pro tuhle zvukovou kartu? Vyzkoušel jsem už všechny ovladače na stahuj.cz a ani jeden mi nesel Děkuji za odpověd.

Zvukova karta : Realtek ALC 862 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller
Operační systém : Windows XP Professional SP3 s 32bitovým procesorem
Zakladní deska : BIOSTAR P4M900-M4
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Příspěvek od zombux »

jakýkoli Realtek HD Audio codec, tuším že poslední jsou R2.40 nebo tak nějak. na tohle staré peklo je to celkem jedno.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
martin.efres
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2010

Re: Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Příspěvek od martin.efres »

Sorry..ale NESOUHLASIM s tebou já jsem zkusil R2.42 ..pochybuju ,že půjde R2.40 ,když při R2.42 vyskočila BSOD ..
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Příspěvek od zombux »

pokud za ten BSOD můžou opravdu drivery realteku, pak nebude problém v samotném ovladači ale v systému, eventuelně vadné základní desce. těch driverů jsem nainstaloval stovky a nikdy s nimi problém nebyl.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
martin.efres
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2010

Re: Ovladač pro zvukovou kartu Realtek ALC862 HD Audio

Příspěvek od martin.efres »

Dá se to otestovat nějakým programem? ..při BSOD se objeví nápis - rtkhdaud.sys - coz je ovladac na zvukovku ne? Ale když odinstaluju ovladac na zvukovku tak BSOD nevyskakuje. Zkoušel jsem taky ovladač od Zakladní desky (viz http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/driver.php?S_ID=402 ) Ale při instalaci mi to píše "We can"t find HD Audio Device" - díval jsem se do BIOSU a zvukova karta tam je povolena..taky jsem aktualizoval BIOS a PC na Service Pack 3 a stále mi to psalo.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“