Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
zimaa77
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2010

Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od zimaa77 »

Ahoj,

mám notebook HP ProBook 4520s - graf. karta ATI Mobility Radeon HD 5470, os Windows 7 64b a v poslední době se mi zobrazuje tato hláška: "Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven". Přitom se vypne obrazovka a znovu zapne. Stává se to při běžné práci (prohlížení www), ale vypozoroval jsem, že flash video to způsobí docela pravidelně. Možná to může mít i spojitost s tím, že jsem si nedávnou koupil LCD a mám ho k notebooku připojené přes HDMI - dřív se tahle hláška taky objevovala, ale odhadem max. jednou do měsíce - teď i několikrát za den. Ovladače mám aktuální ze stránek hp.

Na netu jsem našel lidi s podobným problémem, ale nikde jsem se pořádně nedozvěděl, co to vlastně způsobuje.

Nevíte co by to mohlo být nebo jak tomu zabránit? Díky.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od LiveBomb »

Shazuje ti to ovladac GK. Takze bud ti to dela flash plugin nebo ovladac pada sam o sobe.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od zombux »

nebo je notebook plný prachu a vaří se to
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od Paul »

Tohle se mi párkrát stalo teď nedávno na PC v podpisu při hraní Two worlds 2 nebo Stalkera CoP.

Bylo to příliš přetaktovanými paměťmi.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
zimaa77
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2010

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od zimaa77 »

zombux píše:nebo je notebook plný prachu a vaří se to
Podle HWiNFO se teplota drží kolem 55°C, takže to asi ne.
Paul píše:Tohle se mi párkrát stalo teď nedávno na PC v podpisu při hraní Two worlds 2 nebo Stalkera CoP.
Bylo to příliš přetaktovanými paměťmi.
Přetaktovaný taky nic nemám.
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od jan.svoboda »

A přeinstalovat ovladač GK - AMD CCC jsi zkoušel?
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od keistown »

Zhruba jednou do mesice mi to delal na nV automaticky "refresh" Indexu uzivatelskych zkusenosti ve w7.
Nejspis to nebude tenhle pripad, ale co kdyby :oops:
remet
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od remet »

Me to ted zacal delat pocitac taky (32bit W7) po vymene CPU E7400 za Q8400. Ty pady ovladace se opakuji stale a tak behem 20 sekund az 1 minuty a po rekneme 1 hodine se restartne cely pocitac (bez BSOD).

Dela to puvodni instalace, dela to cista nova instalace W7 a dela to i cista instalace WVista.
Dela to puvodni HD3650 s orig. pasivem, dela to i HD4350 s pasivem. Dela to s verzi ovladace 10.3 i 11.3. Teplota je mezi 40 a 48C. "Kupodivu" pod FreeBSD to nedela, ale tam mam jen shell, takze grafika se nudi.

Nic netaktuju, nehraju hry, nemenim chladice a pod BSD je to schopne makat na 100% zatizeni CPU (vsech 4 jader) bez problemu treba den. Pod W7 jede benchmark CPU taky uplne v pohode.

Uz me napada jenom zkusit starsi ovladac 9.x nebo koupit Nvidii :-)
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od LiveBomb »

Co zkusit vratit stary procesor, je mozne ze novy je defektni.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
remet
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od remet »

LiveBomb píše:Co zkusit vratit stary procesor, je mozne ze novy je defektni.
Defektni neni, jelikoz doted asi 2 roky bezel a mimo Windows bezi tez bez problemu. Zkusim ubrat pamet - treba ATI ovladaci vadi 4GB na 32bit.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od LiveBomb »

Nebo to taky vubec nemusi byt chyba grafiky :-)
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
remet
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od remet »

LiveBomb píše:Nebo to taky vubec nemusi byt chyba grafiky :-)
HW urcite ne. Ovladace :-( Problem se mi podarilo (minimalne zatim) vyresit. Po zkouseni snad uplne vseho jsem odinstaloval vsechem ATI SW vyjma samotneho ovladace - takze uz nemam zadny "CCC" a podobne a jejda problem zmizel :-) Resenich popisovanych po ruznych forech je asi tak 50 a na kazdeho plati neco jineho a je treba zkouset kazde.
annagall
Nováček
Nováček
Registrován: 17. zář 2011

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od annagall »

Mám úplně stejný problém. Dostala jsem ted nový ntb od hp, konkrétně ProBook 6560b a přesně tato hláška se mi zobrazí. Jenže to není všchno, asi 3 minuty nato se mi objeví modrá smrt. Takhle je to pokaždé. Nevíte někdo, co s tím dělat? Děkuju za odpovědi :)
honz
Nováček
Nováček
Registrován: 06. kvě 2012

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od honz »

je to způsobeno špatným nastavením vga v biosu
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven

Příspěvek od Mastodont »

honz píše:je to způsobeno špatným nastavením vga v biosu
Mlčeti zlato, mluviti stříbro...
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“