Prepojenie PC s notebookom

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od myschovip »

Caute, mam PC a notebook, ktore su cez wifi pripojene na router, ako mam spravit, aby som sa z PC cez wifi dostal do notebooku?
potrebujem nejak nastavit router?
dik
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od Michal86 »

Záleží co máš za OS, v každém případě musíš nasdílet nějakou složku do sítě. Pokud jsem tedy dotaz pochopil správně.
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od myschovip »

noo asi potrebujem vytvorit domacu siet, na ktoru by som sa s notebookom pripojil, potom by som mal mat pristup z PC na disk v ntb
druhou moznostou je asi to co si pisal, na ntb nazdielat zlozky, ktore chcem vidiet na PC, na windowse by to asi nemalo zalezat ale na oboch je Win7
pogooglim a vyskusam
martin.ol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od martin.ol »

Zkusím zneužit tohoto vlákna k mému dotazu...

Mám PC os Win 7 a Notebook OS Win 10... Ona se v síti windows (neboli samba server, přes který je vidí android tablet) vidí a vesele spolu komunikují... Chci si ale siť dotáhnout do cca 60m vzdálené zahrádky... Po úvahách jak na to, jsem nakonec zvolil 75m cat kabel... Kabel je zjevně bez problému, nicméně vede z DSL modemu od O2 (ZXHN H168N V3.1) do WAN portu TP-Link routeru a odtab Wifi síť k notebooku, či tabletu... A tady je jádro problému, tipuji, že kvůli tomu routeru noťas nevidí PC... Dá se to nějak řešit???

Děkuji.
Desktop: MB: K9N6PGM2-V2 - Čipset NVIDIA , socket AM2+, DDR2, SATA2; GK: nVidia GT240, 512MB, DVI + HDMI; CPU: AMD ATHLON II X2 Dual-Core 3,0 GHz, 4MB; RAM: DDR2 4GB 800MHz; HDD: 2TB SATAII, 250GB SSD DVD: DVD-RAM LG; OS: Win 10 Home
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od Salamander »

Jina subneta, za NAT to sdileni neuvidis, musel bys bud otevrit patricny port na TP-Linku, nebo kabel prepojit z WAN do LAN portu
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
drundur
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 05. úno 2017

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od drundur »

jestli máš windowsy tak udělej domácí sít windowsu ( skupinu nebo tak nějak se to jmenuje )... musí to být stejné na obou zařízeních. Zároveň musíš dát složky jako viditelné v síti... jinak jsou možnosti vzdálený přístup k PC ale tam nevím jestli jde přímo stahovat věci z jednoho do druheho jenom bys ho ovladal na dalku.
crazzykiller
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005
Bydliště: praha

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od crazzykiller »

Prehod to z wan do lan a na tp-linku vypni dhcp server.
martin.ol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od martin.ol »

Děkuju za nápady, to s tím LAN zkusím...

Jinak jsem šel cestou že jsem si spustil HTTP a FTP server na PC (jako náhradu za sdílení) a v kombinaci se vzdálenou plochou chrome to možná aj bude stačit :-D.

No uvidíme a eště jednou díky...
Desktop: MB: K9N6PGM2-V2 - Čipset NVIDIA , socket AM2+, DDR2, SATA2; GK: nVidia GT240, 512MB, DVI + HDMI; CPU: AMD ATHLON II X2 Dual-Core 3,0 GHz, 4MB; RAM: DDR2 4GB 800MHz; HDD: 2TB SATAII, 250GB SSD DVD: DVD-RAM LG; OS: Win 10 Home
martin.ol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od martin.ol »

A tak jsem dotyčnou věc nechtě vyřešil při řešení jiné věci :-D...

Jednoduše, když se v té podsíti vyprdnu na hledání jmen a zadám IP, tak vše šlape jako hodinky :-D. Čili připojím síťoví disk \\10.0.0.1\... a ne \\DEAMON\... :-D

Velice primitivní řešení a celkem se divím, že mi ho nikdo neporadil :-O ;-).
Desktop: MB: K9N6PGM2-V2 - Čipset NVIDIA , socket AM2+, DDR2, SATA2; GK: nVidia GT240, 512MB, DVI + HDMI; CPU: AMD ATHLON II X2 Dual-Core 3,0 GHz, 4MB; RAM: DDR2 4GB 800MHz; HDD: 2TB SATAII, 250GB SSD DVD: DVD-RAM LG; OS: Win 10 Home
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od Salamander »

Mozna kdybys napsal ze se pripojujes pres domenove jmeno, tak by ti nekdo poradil, ale vestecke koule z nas nikdo nema.
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
martin.ol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od martin.ol »

Tak jako samozřejmě že se připojuji před jméno, resp. kliknu na síť, kliknu na počítač a broudám, ne? Kdo by kamsi ručně psal IP? :-O :-D

Ale teď k novému dotazu!
Notebook začal dělat divné věci... nic se neměnilo (snad jen update win) a notebook dokáže číst v desktopu ale nedokáže zapisovat, že prej nejsou práva a přitom je tam nasdílené úplné řízení a mobil zapisovat dokáže... To by ale byla ještě ta lepší varianta :-(. Desktop vidí noťas, ale po kliknutí na něj to šrotuje a pak napíše že v síti tohle neexistuje... což mi teda příjde totálně na lebeň, když to existuje v seznamu toho co našel, jak to može neexistovat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Desktop: MB: K9N6PGM2-V2 - Čipset NVIDIA , socket AM2+, DDR2, SATA2; GK: nVidia GT240, 512MB, DVI + HDMI; CPU: AMD ATHLON II X2 Dual-Core 3,0 GHz, 4MB; RAM: DDR2 4GB 800MHz; HDD: 2TB SATAII, 250GB SSD DVD: DVD-RAM LG; OS: Win 10 Home
showtek
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2012

Re: Prepojenie PC s notebookom

Příspěvek od showtek »

Tak jedna vec je opravnenia zdielania a vec druha samotne security zlozky.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“