Zamcena flashka Win 10

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Ahoj. Brzy po oficialnim vydani Win 10 jsem si z CZC koupil Win 10 Home na flashce. Mam na ni tudiz jedno z prvnich vydani Win 10. Pokud by to bylo mozne, rad bych na tyhle flashce mel aktualni vydani Win 10. Je nejaka moznost flashku odemknout a pak uz klasicky vytvorit aktualni instalacku prez ten Microsofti nastroj?
Dekuji za info
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Tak koukam, ze mi tady asi nikdo neporadi. Myslim si, ze tu flashku uz upravit nejde, ale kdyz by mi to nekdo potvrdil, mel bych klid :)

Prosim moderatora o presun tohoto tematu do http://pctforum.tyden.cz/viewforum.php?f=14 . Asi tam tohle tema patri vic, nez do tematu o Win10 a treba si nekdo vsimne a poradi.
Dekuji
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Je tu někdo, kdo si koupil Win10 na flashce? Má bejt zamčená, nebo ne? Moje zamčená je. V kometářích na CZC se píše, že neni viz. https://www.czc.cz/microsoft-windows-10 ... lash+disku

Ptal jsem se po mailu na CZC a tam mi odpověděli:
"děkujeme za Váš dotaz.
Na základě dostupných informací je flash disk chráněn proti zápisu.
Zrovna tento USB flash disk by měl být chráněn proti veškerým úpravám popřípadě i proti mazání jakýchkoliv dat.
Děkujeme za pochopení."

Tak kde je pravda? :)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od AllowedCry »

Na základě dostupných informací je flash disk chráněn proti zápisu.
Já myslím, že není důvod klást další otázky ne? :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Petr Tomáš - CZC

Dobrý den, proti přepisu chráněné není.


Proto je kladu...
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od AllowedCry »

Sám sis ověřil, že chráněná je, v emailu ti to správně napsali, do diskuze napsal zjevně neinformovaný člověk blbost a ty se teď v tom šťouráš.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Takže tvoje zkušenost je jaká? Kdy jsi si ty koupil Win10 na flashce? Já 30. 7. 2015. Změnilo se něco za ty 2 roky?
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od HafanPetr »

Někdy to jde zformátovat, popř. přes správce disků odstranit celý oddíl a vytvořit nový. Pokud ne, budeš muset použít nějaký jiný program.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od Shaquille »

flash je chranena protiu zapisu, muzes zkusit:
Shekhar S - Microsoft Support píše:You can remove write protection from your usb flash drive using the below method:
a. Open start menu, in the search bar type regedit and press enter. This wil open the registry editor.
b. Navigate to the following path:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
Note:
If the registry key StorageDevicePolicies does not exist, you will need to create it manually.
c. Highlight StorageDevicePolicies, and then create a New DWORD (32-bit) Value named as WriteProtect.
d. Double click the key WriteProtect in the right window and set the value to 0 in the Value
Data Box and press OK button
e. Restart your computer and try copying files into your USB drives.

Important Note:
Sometimes this problem is caused by two Windows registry entries that have become corrupted. To fix the problem, you have to use Registry Editor to delete the corrupted registry entries.
However, serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Therefore, make sure that you follow these steps carefully. For added protection, back up the registry before you modify it. Then, you can restore the registry if a problem occurs.
For more information about how to back up and restore the registry, follow the steps as in the KB Article:
http://support.microsoft.com/kb/322756/
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Díky za rady. Bohužel formát ani odstranění oddílu nelze provést a ta úprava v registru se nijak neprojevila.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od madPav3L »

Zkusil bych HP USB Disk Storage Format Tool, ke stažení třeba ZDE.

Windows flashku jsem sice nikdy neměl, ale posrala se mi normální flashka, ukazovalo to velikost cca 1 GB místo 32 GB s tím, že nešla nijak zformátovat, pořád to hlásilo, že je zamčená. Úprava registrů co psal Shaquille také nepomáhala + X dalších utilit také bez výsledku až nakonec jsem objevil ten HP prográmek a to nakonec pomohlo.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Já už jsem tyhle věci zkoušel i dřív. Nefunguje ani ta HP věc, Low Level Format, ani příkazy přes diskpart. Proto by mě spíš zajímaly zkušenosti lidí co maj tuhle flashku, jestli to microsoft neuvolnil a já bych pak zkusil reklamovat.
Rozumim tomu, že takhle je ta flashka dokonale zabezpečená, ale po pár měsících je víceméně na vyhození, protože je na ní zastaralej systém a teoreticky může spíš uškodit.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od AllowedCry »

To je jako reklamovat dvd se systemem, protoze nejde prepsat. Koupil sis to kvuli licenci, pokud si chtel flesku, mel sis ji koupit. To, ze je to stara verze nicemu nevadi, navic si muzes dat aktualni verzi na jinou flash. Reklamace nema sanci uspet.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od junglist »

Prosimtě nedělej ze mě idiota. Tohle všechno vim. Jen se tu ptám, jestli jsou dnešní flashky zamčený, protože v diskuzi na CZC se píše, že ne. Pokud by dnešní flash nebyly zamčený, tak bych se pokusil ji přes reklamaci vyměnit. Nic víc..
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamcena flashka Win 10

Příspěvek od AllowedCry »

Nedelam z tebe idiota, do diskuze napsal nesmysl, reklamaci by si ziskal stejny, zamceny produkt, resp neziskal nic.

Prijde mi to zamceni naprosto logicke, neni duvod ji prepisovat, muzes ji klidne hodit do kose, podstata je licence.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“