UFO : Enemy unknown

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

UFO : Enemy unknown

Příspěvek od Paja »

kdyz uz jsme tady tak pekne vzpominali na TTdeluxe, chtelo by to zavzpominat i na tento skveli kousek....
a zaroven bych k tomu pripojil svuj problemek, vcera jsem to vyhrabal z poza zaprasenych krabic a hodil do PC, jenze mam moc "vykonej stroj"...
problemu je hned vic: 1.) hra se seka => duvod WIN, je to dosovska hra a WIN xp ji nedela dobre
2.) scrolovani je pekelne rychly => moc rychlej komp, tenkrat asi s 2100MHz moc nepocitali
3.) po pristani na miste spadnuti ufa je srcrolovani jiz temer neovladatelne,proste tam nezamerim uz vubec nic
4.) tez popristani se zaskodnikem, pohnu 2 panacky a spadne me hra uplne => nejspis nekompatibilita s WIN

proto moje otazka, nevite o nejakem PATCHY ktery by aspon neco z tohoto resil??? diky

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Socka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Socka »

To byla skvělá hra! Když jsem v 8 letech měl svoji první 4x86-ku tak jsem hrál právě UFO, Lion king, Doom,MK a taky mě dost bavil One Must Fall a Terminal Velocity, znáte to?Kde asi skončil můj PC? :sad:
Dík za osvěžení vzpomínek :)
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Neni to tak uplne davno a stary dobry UFO jsem hral... pomohl mi program Sleeper. Zpomalil jsem PC asi na 40procent a už to šlo v pohode...

Jinak Terminal Velocity byla v dobach 486 ultimatni litačko-střílečka. Fakt jsem si myslel, že ta grafika už lepší snad nebude :D Dynamicka, rychla akce. fakt dobra.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Tak tak. Terminal Velocity byl mistrovskej kousek. Taky jsem to dohrál X-krát. Ale řeším stejnej problém s Ufem - jak to pustit na dnešním počítači a na WinXP...

Máš nějakej link na toho Sleepera ?
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

tak SLEEPER sice vyresil problem rychlost posuvu obrazu ale nevyresil celkem zasadni problem a to ze me to po pohnuti par panackama spadne.....fakt nejakej patch kterej by podporoval hru pod WIN nemate??? nebo nakej napad? emulaci jsem uz zkousel a jako vzdy selhala......

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

TomV píše:Tak tak. Terminal Velocity byl mistrovskej kousek. Taky jsem to dohrál X-krát. Ale řeším stejnej problém s Ufem - jak to pustit na dnešním počítači a na WinXP...

Máš nějakej link na toho Sleepera ?
link na sleepera bohužel nemam... ani nevim kde jsem k nemu prisel .. asi na Computer CD.. jestli chces zašlu mailem. má to asi jen 150kB.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Sentenced píše:...jestli chces zašlu mailem. má to asi jen 150kB.
To bys byl móóóóc hodnej... :)
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

tak jsem to po dnesni umorne snaze rozjel.....sice to jede "rozmazly" (na monitoru vidim pruh uprostred a nahore a dole mam ale 5cm cerna takze to je neco jako format 16:9 :-D ) ale jede a NEPADA !!!!
ale teda zjistuji jak jsem to nehral tech x roku ze si to vubec nepamatuju, nevim co je dobry zezacatku vynalezat, atd. dostavam ted od nich pekne do drzky... no je to drsny, ale krasny jako pred lety....ach ta nostalgie :lol:

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Jo jo, byla to proste bomba... Me by stačilo kdyby nekdo udelal čistokrevnej remake v paradni grafice. Jinak to vice mene nechat bejt. To novy ufo co ted vylezlo se mi vůůůbec ale vůůůbec nelíbí..... :(
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Quixote
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2003
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

ufo

Příspěvek od Quixote »

Ja som ufo vobec nemohol hrat a to som sa pokusal viackrat. Som mal pri tom az tak zly pocit, ze som to nezvladal a to so ziadnou inou hrou u mna nefunguje. Ten strach, ze co sa stane ked tahaju emzaci, cierna obrazovka, clovek len trpne skade to vystreli... Je to "zla" hra, srsi z nej zlo a ja som bol prilis posraty aby som to zvladal hrat..

co dodat, to ziadna ina hra nedokaze
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Tak to u mně dokázal Alien vs. Predator za mariňáka, ale UFO bylo v pohodě... :)
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Tak jsem si sehnal X-Com collector's edition, kde je UFO 1 a 2 s binárkama upravenýma pro Windows a které nemají problém s rychlostí dnešních počítačů. To je celkem skvělá věc. Co je horší, že obě hry mají rozpadlý obraz tak, že hra sice funguje, ale prd z toho vidím. To je pak problém se vyklikat ze hry pryč... :( Nevíte někdo, jak by se to dalo opravit ? Režimy kompatibility (i 640x480, 256 barev) jsem zkoušel a bez rozdílu...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

na internetu jsem na to videl patch, sice uz nevim kde, ale kdyz budes hledat, urcite to najdes, ma to jen par kilo, nejaky dll-ko a pak to jede v poho...
jsou na to podobny stranky jako na TTD, novagrafika, zbrane, editory a tak :D
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Tisíceré díky, ó velký Dony !!! :D Našel jsem to přes Google poměrně snadno a pro obě hry. Konečně dám zase po letech Sektanům na prdel... Juchachá... :lol:
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

Neni zac, tak to zitra zakladam sektu "antisektanu" a muzes me uctivat klidne jako boha :-D :-D :-D :twisted: :lol: :lol: 8)
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
rupius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2003
Kontaktovat uživatele:

ja ci taky!!! :)

Příspěvek od rupius »

TomV píše:Tisíceré díky, ó velký Dony !!! :D Našel jsem to přes Google poměrně snadno a pro obě hry. Konečně dám zase po letech Sektanům na prdel... Juchachá... :lol:
Jestli muzes, posli mi ty soubory na mail: rupius@centrum.cz

Dik moc, parim ted sice Aftermatch a nezda se mi to vubec spatny... :) Ale tuhle klasiku Unemy Unknown chci mit... :))
SL-75FRN2-RL, D 700@890 (127*7, 1,75V), Spire FalconRockt II, 128MB, ST 80GB, TNT2 PRO 32MB, 17", Hercules DV Action PRO.

SL-75FRN2-RL, B 2500+@3200+ (11*200, 1,65V), Spire WhisperRock IV, 512MB, IBM 60GB + ST 40GB, GF4 mx440, TVout, 19" Hansol, Hercules Smart TV, Plextor 48 24 48, Toshiba 1712
Mican
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Klínec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mican »

Já problém rychlosti UFA vyřešil jinak: Koupil jsem si MB s integrovaným AMD 80386 na 40MHz a 8 1MB SIMMama (50Kč), 1MB VGA Trident ISA (zdarma) a ISA zvukovkou Yamaha (výměna za podobnou zvukovku do PCI), místo harddisku jsem si zbastlil redukci na CF karty a připojil tam 64MB kartu z foťáku.

Mám tam DOS a hry přihrávám podle potřeby: UFO, dungeony... A až mi to přestane výkonově stačit, tak můžu koupit board na 486. Už asi nebude o moc dražší. :razz:
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

wow, to je dobry 8)
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

Mican píše:Já problém rychlosti UFA vyřešil jinak: Koupil jsem si MB s integrovaným AMD 80386 na 40MHz a 8 1MB SIMMama (50Kč), 1MB VGA Trident ISA (zdarma) a ISA zvukovkou Yamaha (výměna za podobnou zvukovku do PCI), místo harddisku jsem si zbastlil redukci na CF karty a připojil tam 64MB kartu z foťáku.

Mám tam DOS a hry přihrávám podle potřeby: UFO, dungeony... A až mi to přestane výkonově stačit, tak můžu koupit board na 486. Už asi nebude o moc dražší. :razz:
aneb co je clovek schopen udelat pro kvalitni stare hry :lol:

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Mican
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Klínec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mican »

PAJA píše:aneb co je clovek schopen udelat pro kvalitni stare hry :lol:
Je to tak. U Aftermathu jsem hrál jen demo, ale moc mě to nechytlo. Klasika je prostě nejlepší.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“