Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 •  Správná adresa fóra je pctforum.tyden.cz, již od dubna roku 2008.

Právě je pá 31. říjen 2014, 18:36

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Pravidla PCT fóra

Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.

Odpovědět na téma  [ 130 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  další
Autor Zpráva
 Předmět: FAQ: Jak instalovat 2 operační systémy na jeden disk
PříspěvekZaslal v: so 20. březen 2004, 21:40 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Popíšu velmi stručně a jasně nejlepší postup:

1. rozmyslet si jaké OS, předpokládejme zde pro jednoduchost, že jeden bude 9x nebo ME a druhý 2K nebo XP (což odpovídá většině případů)

2. vytvořit si primární oddíl na disku pomocí FDISKu nebo jiného vhodného nástroje

3. kompletně nainstalovat 9x nebo ME

4. spustit instalaci 2K nebo XP, při ní vytvořit pro tento systém oddíl no a to je celé, 2K nebo XP detekují starší OS (jiný), vytvoří BOOT menu a umožní pří startu počítače zvolit, který systém bootovat

Pokud chcete instalovat Windows (libovolnou verzi) a Linux, nahraďte si ve výše uvedených bodech řetězec "9x nebo ME" řetězcem "Windows" a řetězec "2K nebo XP" řetězcem "Linux" a návod platí.

(kdo to chce vhodně doplnit, může, ovšem pouze seriózní podnětné myšlenky)

Naposledy upravil pavel.minarik dne ne 21. březen 2004, 8:08, celkem upraveno 2x.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 9. duben 2004, 23:00 
Začátečník
Začátečník

len taka mala otazka zaujimalo by ma kebyze chces mat nie dvoje wokna ani win a linux ale co tak mat os2warp a win alebo linux co potom ako to riesit ale bez pomoci boot managera :? :? :?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 10. duben 2004, 13:30 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

můj FAQ řeší jen situaci Wokna, Linux

jsou to ty nejčastější, jak se to řeší s jinými systémy jinak než pomocí boot manažerů naprosto netuším

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 10. duben 2004, 14:37 
Začátečník
Začátečník

no ale bolo by to zaujimave zistit,na buduci vykend to asi vyskusam dam tam linux win a os2 som zvedavy co to bude robit :roll:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 10. duben 2004, 15:53 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

OS2 ma vlastny zavadzac systemu ( boot manager... podobne ako win nt/2000/xp ).... takze sa vpohode da pouzivat naraz z windowsom... ( ale trochu zabavi pri instalacii clovek preca zazije... ) ..... skusal som ho spolu s win 98/me ( bez problemu... ) ale s win 2000/xp som zatial nemal tu moznost.... ( a s linuxom je to podobne... )

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 10. duben 2004, 18:17 
Začátečník
Začátečník

random napsal:
OS2 ma vlastny zavadzac systemu ( boot manager... podobne ako win nt/2000/xp ).... takze sa vpohode da pouzivat naraz z windowsom... ( ale trochu zabavi pri instalacii clovek preca zazije... ) ..... skusal som ho spolu s win 98/me ( bez problemu... ) ale s win 2000/xp som zatial nemal tu moznost.... ( a s linuxom je to podobne... )
no ja typujem ze asi bude pouzity linuxacky zavadzat, na winxp alebo win2k sa moc nespolieham ten jeho zavadza je naprd tak akurat ked chce clovek mat win9x a 2k alebo xp a to os2 to tiez typujem ze neuvidi linux win sa my zda ze dokaze videiet ale linuxx pochybujem takze to asi prenecham na GRUB z linux lilo je naprd take onicom GRUB ma lebsiu grafiku :roll:

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 10. květen 2004, 19:28 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

mam dotaz cu si kupit 120GB SATA HD a druhej budu mit 10GB PATA
jak mam vytvorit oddily ... chtel bych asi 98ky na te SATE ale to asi nepude :(
a jeste mam si dat systemovemu disku XP NTFS a datovemu take nebi muzu nechat FAT32 ??? diky

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 10. květen 2004, 20:02 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

YELNATS-STANLEY napsal:
mam si dat systemovemu disku XP NTFS a datovemu take nebi muzu nechat FAT32 ??? diky

datovému je to jedno, ale pokud na něj chceš přistupovat z Win98 tak musí bejt FAT32. tím si zase znemožníš pracovat s velkými soubory, image z DVD na FAT32 přece jen neuděláš...

Saab 9-5 SE 2,3T (AT, Mitsubishi TD04 HOT turbo / Aero/E85 FFV ECU, Speedparts open-air kit, JT 3" downpipe / sport cat / Maptun 2,5" catback), Pioneer/Harman-Kardon. Tuning: ~245BHP/310Nm by RS Motorsport. Posilovač řízení: Monster, Rockstar Xdurance

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 18. květen 2004, 14:27 
Nováček
Nováček

Měl bych dotaz. Dejme tomu, že mám notebook na kterém je hdd rozdělený na 2 části. Na první části jsou již winXP s programy. Můžu nějakým způsobem přiinstalovat na druhou část disku např. windows ME? (Např. pomocí nějakého programu)???

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 18. květen 2004, 14:42 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Jde to, ale lepší je to obráceně :-D První Me a pak XP detekujou Me a vytvoří boot meny.Jde to obejít a hlavně zazálohovat Ghostem.Zkus nainstalovat Me a pak u XP nabutuj z Instal CD a spusť opravnou konsol.
Ne vždy se to tak podaří!!!

CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSEPřes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Předmět: jak se zbavit boot mng.XP ?
PříspěvekZaslal v: pá 21. květen 2004, 13:45 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Nevíte někdo jak se zbavit boot mang. XP. V současnosti požívám tuto knfiguraci : 1 x W98 + 2 x XP + 1 x data.
Boot manager používám od Boot magic od powerquestu. Při volbě W98 je vše tak jak má být, ale pokud si vyberu jedno z XP, tak se mi tam vecpe ještě jeich boot mng. Jak to provést ??? :(

Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 21. květen 2004, 14:10 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

zkrať si interval zobrazení menu v souboru boot.ini na 0 a máš po problému

Předmět: boot XP to dony
PříspěvekZaslal v: po 24. květen 2004, 14:07 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

díky, sice to funguje, ale pořád to není ono - choděj jenom jedny XP, ty druhý se mi neznámo proč zasmyčkujou s nějakou hláškou že nemůžou provést autocheck. problém XP kontra W98 se mi vyřešil, ale problém XP kontra XP zůstává. Co vlastně znamenají všechny řádky v boot.ini - pokud jsem změnil něco jiného než čas, třeba ( snad ) pořadové číslo partition, tak se XP opět kously. A to i přesto že byly na dvou partition ( tedy bráno od začátku 2. a 3.) dvě identické instalace.
Začínám v tom mít chaos.
Podle toho co jsem se zatím dozvěděl, tak se boot mng. XP aktivuje automaticky jakmile je při instalaci zjištěn jiny OS. Jak tuto funkci vypnout ?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 25. květen 2004, 7:17 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Jednoduše: ovládací panel-sytém-upřesnit-spuštění a zotavení systému - z nabídky výchozích systémů prostě odmázni co nepotřebuješ - bacha nevyhoď si ten co používáš (jako jednou já) - jsou tam v tom pořadí jako v seznamu na bootscreenu 8)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 23. únor 2005, 7:25 
Nováček
Nováček

Nainstalovat 2xWIN(ME a Oem XPHome) se mi nepodařilo.Bod 4 mi neprobíhal tak, jak je popsáno.XP detekovaly ME, ale nenabídly žádné BOOT menu, poze oznamily,že nedopoučují na starší verzi WIN ME instalaci XP.Návrat ale nebyl mproveditelný a tak nainstalované XP jsou nestabilní(mnohem víc než ME) a ME zmizely, i když v adresáři na HDD jsou. Má někdo radu, co je špatně??

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 23. únor 2005, 9:21 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Mefule napsal:
Nainstalovat 2xWIN(ME a Oem XPHome) se mi nepodařilo.Bod 4 mi neprobíhal tak, jak je popsáno.XP detekovaly ME, ale nenabídly žádné BOOT menu, poze oznamily,že nedopoučují na starší verzi WIN ME instalaci XP.Návrat ale nebyl mproveditelný a tak nainstalované XP jsou nestabilní(mnohem víc než ME) a ME zmizely, i když v adresáři na HDD jsou. Má někdo radu, co je špatně??

Máš na disku jen jednu partition? Udělej 2. a jednu naformátuj jako NTFS a tam dej XP, bude to lepší, stačí 5GB, mělo by to jet...... :)

CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSEPřes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 23. únor 2005, 16:56 
Nováček
Nováček

Jakým programem mám partition udělat - partition magic myslím není free a když dám NTFS, tak nebude oboustraně kompatibilní s ME.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 23. únor 2005, 18:20 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Stačí wokenní soft :) Jeden oddíl (bootovací) na FAT32 (WMe) a druhý oddíl na NTFS (WXP).

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 24. únor 2005, 6:40 
Nováček
Nováček

Dobře, ale jak se k němu dostanu, při instalaci XP žádná taková nabídka nebyla, naopak hláška, že MS nedoporučuje k ME nainstalovat XP(možná proto, že mám OEM XP Home).

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 24. únor 2005, 18:48 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

Nejdřív nainstaluješ W9x (na FAT32) a pak novou instalaci WXP do druhýho oddílu, kterej si zformátuješ z WXP na NTFS.

Odpovědět na téma  [ 130 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních