Taktování AMD

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

Když vy nevíte tak co teprv já když ani Nevím co nastavit spis počkám snad to bude nějakou dobu stačit a pak koupím desku
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Natural »

To 1,55 je napětí pamětí (DRAM Voltage, standardně 1,5V) a na životnost desky určitě nemá vliv (vyšší napětí jen kvůli přetaktování, ikdyž se ti paměti vlastně podtaktují kvůli nižšímu násobiči). Odpálení se neboj, jen prostě zkus kam až se dostaneš s napětím CPU na auto. Tvoje obavy si můžeš vyvrátit přečtením aktuální hodnoty napětí, kterou zjistíš v CPU-Z na záložce CPU u Core Voltage (deska není sebevrah a určitě nenastaví víc jak 1,5V). Normálně vč. turba máš hodnotu 1,425 viz tvůj první screen.
Všechny hodnoty co jsem ti vypsal by ti měly usnadnit dosažení kýženého cíle bez nějakých prodlev, než se dostaneš na finální frekvenci procesoru. Nastavení BCLK Clock Control má totiž vliv nejen na frekvenci procesoru, ale i pamětí, northbridge a HT (proto nižší násobiče a mírně vyšší napětí pamětí). Pak už je velmi banální věc posoudit nové hodnoty a určit pro ně správné napětí.

Příkladem budiž posunutí BCLK na 230 bez výše zmíněných úprav - frekvence procesoru bude 230*17,5 = 4025MHz, pamětí 6,33*230=1456MHz (zde by byl určitě problém bez snížení násobiče), northbridge 10*230 2300MHz a HT 12*230 2760MHz (tohle by asi taky nefungovalo).
//E: můžeš se mrknout do biosu jaké násobiče můžeš nastavit u northbridge?
//E2: nemusíš do biosu, ale v CPU-Z záložka Memory Northbridge Frequency?
Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

Teď nejsem u PC :( vůbec se v tom BIOSu nevyznám dělám v něm poprvé a nechci to cele zničit
Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

V 7 budu doma tak na to kuknu a napisu
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Natural »

Dobře, já jen že teď jak jsem vytvářel ten příklad mi přišlo divné abys měl HT nižší jak NB. Takže HT a NB násobiče zatím neměň :)
Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

Nic měnit nebudu vůbec nevím co to znamená :D
Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

Jo a ještě prý nemam na desce chlazené nějake mofsety takze to prý na Velké taktovani není má to vůbec cenu ?chtěl jsem 4.5 a prý ne testovat v nějakém occt ze prý to může odpálit desku tou zátěži
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Natural »

Pokud nic nechceš měnit, tak nechápu smysl tohoto vlákna :)
petrxp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2011
Bydliště: Ostrava

Re: Taktování AMD

Příspěvek od petrxp »

Tak to netestuj v occt :) . Moc nechápu tyhle extrém testy, které neodpovídají realnému zatížení. Ale dobrý systém je zvládne. Tak dej pár her a uvidíš jestli je to stabilní..
PC:i5 3470@4-4.2Ghz, Gigabyte GTX 960 G1 Ganing,16GB Kingston Savage 1600@1890 CL10 1.5V
Smudik17
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2014

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Smudik17 »

Já chtěl ale prý na to není deska přizpůsobena tak radši nebudu riskovat a časem koupim novou desku teď jsme koupil grafiku asus 280x z duhé ruky a po 10 minutach se mi vyplo pc 2 krat tak řeším spíš tohle
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktování AMD

Příspěvek od Natural »

Nevidím problém s přetaktováním při základním napětí, na které deska přizpůsobena je. To je jak kdybys napsal, že deska není přizpůsobena na fx8150/8350. Btw kupovat novou desku na tuto platformu je blbost.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“