Phenom 1055T - problém s paměti

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
hOOny
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2005
Bydliště: Opava

Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od hOOny »

Dobrý den,
mám problém po upgradu PC. Mám desku GA-MA785GT-UD3H. Deska byla osazena Phenomem X4 955 a 4*2GB Kingston DDR3 CL 9. Vše šlapalo bez problému. Poté jsem zakoupil Phenom X6 1055T. Procesor je funkční, ale jen pokud zapojím 2 paměti do sigle channelu. V systému jede normálně, ale pokud zapnu hru, tak se buď zasekne, nebo spadne do Windowsu. Nejede to dobře. Pokud zapojím všechny 4 a tím pádem pracují v dual channelu tak bohužel vidím jen černou obrazovku. Větráky se točí a to je vše.
BIOS je updatovaný a deska tento procesor podporuje.

Chci se zeptat jestli se někdo s tímto problémem setkal nebo nejlépe jestli má někdo řešení.
Za odpovědi děkuji
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od Baneshee »

Jaky je nastaveni pameti? Zkontroluj, jestli tam deska nenastavuje moc agresivni casovani, pripadne ho rucne trochu zvys a pridej trochu napeti
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
hOOny
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2005
Bydliště: Opava

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od hOOny »

Díky za názor. Časování paměti je CL 9 a veškeré nastavení na desce je Auto. Zvyšování napětí na paměti mě také napadlo, ale nevím jaká je max. mez pro bezpečný provoz paměti.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od Baneshee »

Frekvence je predpokladam 1600MHz? Zkus nejaky hodne konzervativni nastaveni, tim vyloucis, ze RAMky nezvladaji casovani. Treba 10-10-10-28 (CL-tRCD-tRP-tRAS) a command rate na 2T. Napeti treba 1,6V, to je s velkou rezervou bezpecny. Pokud ani to nepomuze, tak bude problem jinde. Teoreticky muze byt vadnej pametovej radic v CPU, jestli jsi ho koupil nekde z druhe ruky - ale to bych resil az jako posledni moznost. Taky bych zkusil komplet vyresetovat BIOS do tovarniho nastaveni (klidne i primo pres jumper), pokud jsi to po vymene CPU neudelal.
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
hOOny
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2005
Bydliště: Opava

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od hOOny »

Tak jsem vyzkoušel co jsi mi poradil, bohužel beze změny. Paměti stále pracuji jen v Single modu a i tak je to nestabilní. Zvýšil jsem napětí na RAMkách, vyzkoušel časování ale beze změny. Procesor jsem vyzkoušel i jiné desce s DDR2 pamětmi, ale výsledek byl stejný. Máte někdo ještě nějaký tip jak by se to dalo rozjet? Díky
hOOny
Nováček
Nováček
Registrován: 21. říj 2005
Bydliště: Opava

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od hOOny »

Zdravím, moje paměti mají frekvenci 1333 MHz, nemůže to být problém? Na fórech jsem četl vždy kombinace Phenom X6 +1600 MHz paměti.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne nemůže, čím pomalejší paměti tím obvykle méně problémů.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od shorty25 »

Jednou se mi stalo, že mi starý athlon spadl na zem a přestal chodit dual channel. Bůhví, co se stalo tomu tvému kousku.
Vždy prodávám i jinde.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo pravděpdodobně je to vadný. Ještě jsem neviděl desku na které by Thuban chodil hůře co se týče kompatibility pamětí než jakejkoliv jinej CPU. Ani k tomu neni důvod, ten řadič je furt stejnej.
borko
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2009
Bydliště: Boskovice

Re: Phenom 1055T - problém s paměti

Příspěvek od borko »

Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“