Rovnaky procesor, ale diametralne odlisne teploty???

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
error2000
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2010
Bydliště: Praha

Rovnaky procesor, ale diametralne odlisne teploty???

Příspěvek od error2000 »

Poskladal som pre kamarata nove PC. CPU Ryzen 1200 + MOBO Asrock AB350M. Mam doma to iste, akurat doska je verzia PRO4 a na CPU mam FERA3, kdezto on stock chladic. Vcera som u kamosa skusal OC na 3,7 cez RyzenMaster (bez zmeny voltaze) + OCCT a co ma brutalne zarazilo boli jeho teploty. Po par minutach OCCT 52stupnov (HWMonitor). Skusil som nastrelit 1,27500v 3,9OC, OCCT po par minutach zahlasilo chybu na jednom jadre, ale system nespadol, teploty rovnake a pri tom chladic tocil iba 1300-1400 otacok.

Ak aj procesor doma nepretocim tak mam v IDLE cca 40stupnov, kdezto kamos i s pretocenym do 30stupnov. Pri stress teste mam vyrazne cez 70stupnov a to FERA3 toci skoro naplno. So stock chladicom to boli este vyssie teploty a to tocil 3500 otacok. Dalej ma zarazila teplota WRM v zatazi. Mne splha ku 100stupnom, kamos 80 stupnov.

Ak taktujem doma a dam nizku voltaz na danu frekvenciu PC okamzite skolabuje. Nikdy sa mi nestalo, ze OCCT hodi chybu, PC rovno spadne.

Dalej ma zarazilo, ze jemu pri nepretocenom CPU ukazuje odber 1,0188, kdezto mne to lieta az k 1,22.

Je mozne, ze jeho CPU je o hodne lepsi kus kremiku? Popripade nejaka vada na doske, ktora nespravne reportuje hodnoty? Preco jemu PC pri stress teste zahlasi chybu, kdezto mne s lepsou doskou rovno PC spadne? Rozdiel v teplotach brutalny, neviem co si o tom mysliet. Rozmyslam, ze vymenim procaky a skusim jeho u mna doma co to urobi.
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Re: Rovnaky procesor, ale diametralne odlisne teploty???

Příspěvek od lostsoul »

Tvá úvaha je správná, tvůj kámoš vyhrál lepší kousek v silikonové loterii :D
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Rovnaky procesor, ale diametralne odlisne teploty???

Příspěvek od Walker1134 »

Ještě můžeš mít špatně nasazený chladič, sundej znovu prepastuj dotahni a uvidíš jinak je to opravdu loterie :)
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“