Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 18. prosinec 2018, 11:51

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témataČas je uváděn v UTC + 1 hodina


Odpovědět na téma  [ 33 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další
Autor Zpráva
 Předmět: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: út 17. duben 2018, 14:39 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
TBD do 19.4. kluci ;-)

AMD Pinnacle Ridge - AMD Ryzen 5 2600X
Obrázek
AMD Ryzen je tu něco přes rok, a právě dnes je tu jeho druhá generace (ačkoliv předobjednávky jsou od minulého týdne). Nejedná se o komplexní změnu architektury, ale o refresh. Podobně, jako postupoval v minulosti Intel. Ten má kupříkladu nyní 8. generaci Intel Core procesorů (i když Skylake, Kabylake a Coffe Lake jsou až na drobné změny identické).

Ryzen tedy představuje druhou generaci Ryzen procesorů, s označením komplexu Pinnacle Ridge. To kombinuje procesory AMD Ryzen 5/7 26xx/27xx a čipsetů AMD X470. Tak je tomu nyní při uvedení. Jsem si téměř jistý, že se dočkáme i modelů Ryzen 3 2xxx a později i čipsetů AMD B450. A možná ještě jednoho překvápka ;)

Podle AMD nás letos čeká í více procesorů, hlavně Threadripper postavený na jádrech AMD Zen+. Na ten se osobně taky těším, už první generace překvapila.Obrázek

Obrázek

Změny v architektuře a novinky

Obrázek

Jaké technologické novinky přináší Ryzen Pinnacle Ridge?
1) [highlight=yellow]12nm LP výrobní proces[/highlight], papírově tedy předbíhá technologicky Intel, což tu dlouho nikdo nepamatuje. Ve skutečnosti se jedná o vylepšený stávající proces s větší hustotou a vyráběný u GLOFO s asi 10% lepší efektivitou na stejný takt. To umožní navýšit frekvence při zhruba stejném TDP. Pro lepší funkci Precision Boost byl však mírně navýšen u modelu 2700X.

2) Potěší, že i tento nový procesor osadíte do současných desek AMD AM4 (X370/B350 eventuálně lowendový A320), jen je potřeba prvně updatovat BIOS. Osazením do stašího čipsetu se ochudíte o pár drobností, ale o tom až v dalším bodu.
Obrázek

3) [highlight=yellow]Boost XFR2.0 a Precision Boost 2[/highlight]- První PB fungoval po krocích 25 MHz, měl dva stavy na prvních Ryzenech – jeden pro vytížení jednoho a dvou jader a zbytek pro vytížení 3 až osmi jader (1800X měl max PB rovné 4.0 GHz pro jedno a dvě jádra a pro zbytek se to pohybovalo většinou okolo 3700 MHz - tedy 100MHz nad základní frekvenci) . Nově vyšší frekvence procesor drží mnohem déle. To je skvělé a navíc v praxi hodně her i aplikací dnes využívá například 4 až 6 vláken. První generace Ryzenů měla extra boost pro vytížení dvou jader a pak prudce klesl boost jader o stovky megahertz. Nyní s Pinnacle Ridge vám procesor sníží takty méně (ony mají i nižší napětí při vytížení méně vláken než první generace a tudíž TDP limit „drží“) Viz ilustrační obrázek, kde šedá linka je chování Precision Boost u Summit Ridge a oranžová Precision Boost 2 pro Pinnacle Ridge.

Obrázek

[highlight=yellow]XFR 2.0[/highlight] pak dle chlazení umožní extra boost navíc znovu po 25 mHz krocích (graf bude podobný jako u PB, ale ještě křivka posunutá mírně nahoru). Funkčně pracuje podobně jako Precision Boost 2, ale umožní ještě vyšší posun frekvencí. A tak třeba s BOX chladičem vs Noctuou NHD14 vs nějakým plným vodníkem můžete vidět v praxi rozdíly. Posunou se frekvence i výkon, na základě účinnosti chlazení. Mezi BOXem a třeba vodníkem může být i více než 7% výkonu navíc!
Obrázek

4) [highlight=yellow]Prémiovější chladiče[/highlight], u Ryzenu 7 2700X dostanete chladič s přímým kontaktem na IHS

5) Hodně lidí má dnes SSDčka o kapacitě 120/240 GB, někdy 512MB. Málokdo využívá v praxi větší. Nicméně pokud je člověkem hráč, bude hodně her nucen instalovat na pevný disk. A od toho je [highlight=yellow]AMD StoreMI technologie[/highlight], která v sobě spojuje výhody rychlosti SSD a kapacity klasického disku.

6) V případě top modelu Ryzen 7 2700X je přibalen solidní chladič AMD Wraith
Obrázek

Specifikace nových procesorů - zaměřeno na Ryzen 5 2600X
Nyní se podíváme na obecné věci a specifikace. AMD dnes uvádí rovnou dva kousky. Vlajkovou loď Ryzen 7 2700X a pak šestijádrového kolegu Ryzen 5 2600X. A druhý jmenovaný jsem pro vás stihl v rychlosti otestovat (měl jsem na to jen pár hodin!). Na úvod vás můžu uklidnit, Ryzen Pinnacle Ridge je pájený. Vždy tomu tak u AMD bylo, větší čipy jsou pájené a pastu či teplovodivý plíšek byly k vidění jen u APUček (například A10-7850K měl pastu, nicméně refresh A10-7870K měl kovový plíšek)

Obrázek

Ryzen 7 2700X je osmijádro s SMT a má základní frekvenci 3.7 GHz, ale uvidíte ho v praxi pracovat vždy na vyšších frekvencích. Turboboost dosahuje až 4.3 GHz, s dobrým chlazením díky XFR2.0 může skočit ještě o něco nahoru (4350 MHz). Výkonostně je asi o 12% nad Ryzenem 7 1800X a to je slušné.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Já se budu věnovat Ryzenu 5 2600X. Ten pracuje v základu na 3.6 GHz a turboboost pak na 4.2 GHz, díky XFR2.0 a dle chlazení může jít frekvence znovu nahoru. Mně s BOX chladičem Wraith pracoval procesor i na 4.25 GHz! Tradičně je procesor tvořen dvěma CCX jednotkami, ty jsou u šestijádra v koncepci 3+3. L3 cache je plnohodnotná o velikosti 16 MB. Byl vylepšen i paměťový řadič, nativně nyní zvládne 2933 MHz paměti DDR4. Papírové TDP je 95W (osmijádro má 105W a nebo případný odběr 95 A z VRM). To jsou dobré hodnoty, jelikož vycházejí z BOX chlazení k danému procesoru za pokojových teplot 40 C (v létě v PC case skutečně může být teplota okolí 40 C). Procesory disponují skoro 5 miliardami tranzistorů!

Poznámka: jak AMD počítá papírové TDP
[highlight=yellow]TDP = (tCASE – tAMBIENT)/ HSF poměr[/highlight]

, kde tCASE je maximální teplota na die procesoru, kdy ještě procesor drží výkon a frekvence dle specifikace výrobce (tedy při chlazení baleným BOXOvaným chladičem), tAMBIENT je teplota vzduchu u chladiče co nasává (tedy jakoby teplota vzduchu v case co jde k ventilátoru) a HSF poměr je koeficient teploty a watáže chladiče, stručně řečeno efektivita chladiče. Minimální nutná efektivita je 0.189, což splňují AMD BOX chladiče s výjimkou Wraith Prism, který má lepší koeficient (vyšší výkon).
Refresh architektury sám o sobě nikdy nepřinese nereálné skoky výkonu, to si myslí s prominutím jen „neznalí noobové“, kteří neregistrují vývoje x86 architektur za posledních 10-15 let. U refresh architektury lze čekat 0 až 3% výkonu při stejné frekvenci (tzv. IPC výkon). Další navýšení je pak díky obecně vyšším frekvencím procesoru oproti předchozí řadě. A to přibližně platí i zde. Celkové navýšení výkonu je tedy díky: vylepšení IPC, snížení latencí do všech úrovní cache (obrázek níže) a samozřejmě i díky RAM pracujícím na vyšší frekvenci (ta je totiž u Ryzenu synchroně pracující s infinity fabric v CPU). Na refresh to je slušné – extra 200-300 MHz stock frekvencí proti první generaci a také overclocking možnosti skočily podobně – 4200 až 4300 MHz stabilně může být reálné.
Obrázek

Architektura sama o sobě co do fungování je stejná jako u Summit Ridge, latence se však snížily, což je dobře....Koho by zajímala více samotná architektura, informace padly na ISSCC 2017 a 2018.

Pamatujete, že u Ryzenů Summit Ridge s koncovkou „X“ byl nastaven teplotní offset +20 C nahoru? Samotný Ryzen Master Ulitility a nebo HWINFO pak ukazoval teplotu TCTL a nebo teplotu Tdie. Dá se jednoduše říci, že teplota Tdie byla u Xkových procesorů ta správná, reálná. Nyní se znovu setkáváme s offsetem TCTL, ale už jen pouze +10C :-) , i sensor desky v BIOSu je už s tímto offsetem. TCTL offset se však týká jen a pouze Ryzenu 7 2700X, zbytek procesorů Pinnacle Ridge ukazuje správné reálné teploty. Perličkou na závěr může být zjištění, že AMD nekašle na fanoušky a celý rok pročítali diskuzní fóra a videa na Youtube a určité věci přenesli do vylepšení procesorů a jejich chování (viz např chování PB2+BOX chladič k TOP modelu Ryzenu v balení)

Testovací sestava

Základní deska ROG Strix X470-F Gaming
Obrázek
Procesor AMD Ryzen 5 2600X
Chlazení AMD Wraith BOX chladič
Zdroj Cooler Master V550
Paměti G.Skill FlareX 3200 MHz CL14 v XMP režimu, pro testování na základu však jsem je nastavil ručně dle AMD standardu na 2933 MHz.
SSD HyperX 2K 240 GB
Grafická karta ROG Strix RX470 O4G
operační systém Windows 10 Home 64-bit


Sestava umožňuje i RGB režim podsvícení, ty však lze i vypnout
Obrázek

V základu se procesor podtaktuje na 2200 MHz, v loadu se liší frekvence pro menší zátěž a vyšší zátěž. V menší zátěži jádra dokázala povyskočit na vysokých 4250 MHz, v těžkém loadu frekvence nešla pod 3950 MHz! Zde mnohé Ryzeny první generace končili v přetaktovaném stavu.
Obrázek

Zde stav při průběhu Cinebench-v praktické zátěži:
Obrázek
Obrázek
Ač je to neuvěřitelné, takty se drží stále těsně nad 4 GHz. V delší zátěži by asi šly o pár kroků dolů, přesto je funcke Precision Boost 2 skvělé vylepšení.

Přetaktování
V BIOSu nových deske je několik nových položek. Ta hlavní souvisí s možností jiného než defaultního nastavení XFR. Pro někoho, kdo nechce ručně všelicos ladit to bude asi nejschůdnější volba - načíst DOCP profil pamětí a zvolit vyšší level Enhanced XFR -viz obrázek BIOSu, level 2 je agresivnější.

Můžete si také sami vytvořit vlastní P-State profily. To je také skvělá věc, ale je tak trochu skryta v jiné sekci (přeci jen je potřeba znát defaultně jednotlivé stavy a od toho se dál odvíjet, tudíž i znalosti)

Já však taktoval ručně, v rychlosti, ale po staru a klasicky. Manuální napětí které jsem nechtěl překročit bylo 1.425V, přeci jen BOX chladič není silný vzduchový highend a nebo Allinone. Tam bych šel i na 1.45V.
Limitem se mi stala frekvence [highlight=yellow]4250 MHz při napětí 1.425 V v BIOSu[/highlight], RAM jsem přetaktoval pohodlně na 3466 MHz s CL14. LLC jsme samozřejmě musel taky naladit (level 3) a stejně tak doporučuji nastavit napájení VRM, ať vás v taktování napájecí kaskáda neomezuje.

Můžu tedy konstatovat, že OC se zlepšilo zhruba o těch 200 až 300 MHz (Ryzeny 1 dávají 3900 až 4100 MHz), paměti se subjektivně vzato také zlepšilo. Zde bylo 3466 MHz dosaženo velmi snadno s napětím 1.35 V na DRAM, u Ryzenu první generace se to sice také dalo dosáhnout, ale za cenu vyšších napětí (1.5-1.65V). Přetaktování tedy také přibližně odpovídá refresh architektuře.

Veškeré výsledky uvidíte v následující kapitole, ale jako bonus jsem naměřil i single thread výkon v Cinebench:
Obrázek
Obrázek

Superpi 32M už jen z povinnosti na vyšší frekvenci, ale nebyl už čas něco více dělat, procesor musel jít dále do světa...
Obrázek

Naměřené výsledky
Srovnání jsem udělal s již dříve naměřenými procesory i7-7700K, Ryzen 7 1800X a i5-8600K. Threadripper ani třeba i7-5960X a AMD FX jsem do srovnání již nezařazoval. Grafy jsou trochu nezvyklé, doporučuji je rozkliknout v plné velikosti.
Ryzen 5 2600X má být konkurentem k Core i5 8600K. Pozor, i5-8600K v grafech pracuje na rozšířeném módu turba, to znamená, že i v těžké zátěži pracuje na 4300 MHz. Ve většině aplikací si i přesto Ryzen 5 2600X vede lépe, ale například Winrar integrovaný test mu moc nesvědčí. Jelikož ne vždy větší graf je lepší, dodám vysvětlivky:
Méně je lépe pro tyto testy: Wprime 1024M, Superpi 32M, Blender render (vše je čas v sekundách)
Více je lépe pro tyto testy: Winrar, AIDA64 FP Raytrace, AIDA64 AES, AIDA64 Copy/Write/Read, Truecrypt AES TwoFish, 3D Mark11 Extreme, Geekbench 3, Geekbench 3 single thread, X264 FHD, Cinebench R11, Cinebench R15, Cinebench R10 single thread

IPC podle CPU-Z proti i7-6700K a proti Ryzen 7 1700X
Obrázek
Obrázek

Samostatné testy v grafech (doporučuji rozkliknout na plnou velikost obrázku):
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ryzen 5 2600X občas natahuje své výkonostní tranzistory až skoro k Ryzenu 7 1800X. i5-8600K i přes nastavení Asus multicore edhanced nestačí na defaultně nastavený Ryzen 5 2600X. Zajímavě si vede přataktovaný i7-7700K s vyladěnou cache i pamětmy. Stále se jedná o skvělou volbu!

Zajímavosti z ladění výkonu - vliv tzv performance BIAS a vliv frekvence RAM
V BIOSU mnohýcvh desek je i specialita, kterou disponují Ryzeny, nazvaná performance BIAS, je to funkce pro nadstandardní výkon v určitých aplikacích a benchmarcích. Může mít vliv i v některých praktických věcech. Rozdíly nejsou nijak ohromující, ale jsou jednoznačně měřitelné. Sám třeba dlouhodobě na své sestavě s Ryzenem první generace využívám funkci BIAS11.

A naměřil jsem i pár rychlotestů a vliv na výkon:
Obrázek

Stejně tak, Ryzen těží z frekvence pamětí a jejich časování. I zde jsem alespoň v rámci možností pár měření udělal. Od 2133 MHz až po 3466 MHz CL14. V praxi, na základě loňských měření, má frekvence pamětí u ryzenu vliv i v hrách a to leckdy nemalý. Na své sestavě jsme vypozoroval, že pokud jsem použil RAM na 2133 a poté na 3200 MHz, FPS v hře Quake Champions se mi zvedly z 110 FPS na cca 144 FPS. To není také zanedbatelné...Ale od detailnějších měření vlivu ve hrách tu budou jiné weby.

ObrázekZávěr

Obrázekr
Druhá generace Ryzenů je tu. Přinesla vylepšený výrobní proces, vyšší frekvence v praxi i o 300-400 MHz a s ním spojené lepší chování Precision Boost2 a XFR2. Došlo ke snížení latencí do paměti a hlavně do všech úrovní cache a takt na takt nám vyrostl výkon zhruba o 3%. Paměti jdou přetaktovat už běžně na 3466 MHz i více a overclocking se posunul také o dobrých 200-300 MHz oproti předešlé generaci. Potěší fakt, že platforma je už od počátku bezproblémová a nebudete se setkávat s coldboot posty jako při vydání prvních Ryzenů před rokem. Geniální je i koncová cena, kdy má Intel tvrdou konkurenci a z mého pohledu není moc důvodů se poohlížet po procesorech Intel.
Ryzen 5 2600X se jeví jako ideální domácí stroj na mnoho let dopředu. Nejenže má celkem vysoké frekvence v praxi, ale zároveň i dvanáct pracovních vláken a výkonnostně se velmi přiblížil vlajkové lodi Intelu Core i7-8700K a to za mnohem nižší cenu (a to přesto, že na něj pozičně necílí!). Můžete jej využít do současných desek X370/B350, ale přeci jen X470 a budoucí B450 nějaké bonusy přinese. Za výkon a dobře nastavenou cenu si procesor rozhodně zájem ke koupi. Jedná se o refresh, který se v konečném souhrnu povedl. A my se už těšíme zhruba za rok na první 7nm procesory s překopaným jádrem Zen3 :-)


Obrázek

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: st 18. duben 2018, 09:19 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
budem radi :wink: ale trochu provokuješ :-D
Mi na alze posunuli predobjednavku desky na 24.4. - CPU pry skladem mají, ale bez desky si to moc neuziju

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: st 18. duben 2018, 11:43 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
Desky ještě furt nemáte?! Já myslel, že to už přes disti je naskladněno...

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: st 18. duben 2018, 12:10 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
delam v bance, ne v alze, tak vim kulovy :lol: - ale svitilo tam 17.4. u objednavky a včera se to zmenilo na 24.4., takze moc nevim, co si o tom mam myslet...
EDIT: tvl a ted mi dosla zprava, ze se dostupnost zmenila na kveten OMG!

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 13:59 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
už je to ready, zedituju poslední věci...Minutku

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 14:23 
Začátečník
Začátečník

Založen: 21. červen 2006
Bydliště: Vsetin
Nahoru
Dobré počteníčko...

_________________
Ryzen 2700 4,1Ghz 1,36V - FERA 3 - Msi B350 Tomahawk - Kingston Hyper X 16Gb @ 2933Mhz CL 16 - Samsung SSD 960 EVO 250GB ,WD Blue 1Tb - Sapphire RX580 4Gb 1340mhz, Creative Sound Blaster Z
Obrázek


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 14:26 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
Pekny testik - diky. Pokud vse klapne, zítra to cpu do bedny :-D

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 14:46 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 14. březen 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Nahoru
Hmm takze ve hrach je 2600X rychlejsi jenom u Metra :|
Ale jinak dobry celkem :-)

_________________
<-MB-> ASROCK B450M Pro4 | <-CPU-> AMD Ryzen 2600 | <-RAM-> 16GB (2x8) DDR4 Kingston HyperX Predator 3200Mhz CAS16
<-PSU-> SilentiumPC VeroL2 Bronze 500W | <-CASE-> SilentiumPC Brutus M10

under construction...


Naposledy upravil spajdr dne čt 19. duben 2018, 15:18, celkem upraveno 1x.

 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 14:48 
Začátečník
Začátečník

Založen: 16. březen 2004
Bydliště: Praha
Nahoru
vetsina desek dorazi (distribuci) 21.4. - 23.4.
skladem vidim jen GA-X470 AORUS ULTRA GAMING a Asus Hero

_________________
Asus RoG laptop * AG322QCX


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 16:31 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
Zustanu optimista 8)

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: čt 19. duben 2018, 17:57 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
Snad dříve, ačkoliv zítra je pátek, tak snad v pondělí jr budou mít skladem

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 15:57 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
Všechno doma 8-) Skřet se překonal :lol:

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 16:11 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 01. únor 2005
Bydliště: OV
Nahoru
co si vzal?

_________________
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 16:13 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
Asus Prime X470 + Ryzen 5 2600X + Patriot Viper 4 16GB 3000mhz (tady jsem lehce usetril, snad se mi to nevrati, ale jsou primo na QVL u Asusu, tak snad to bude OK) + zbytek starej
Jo a ta vodni potvora od cooler masteru zdarma k desce je velka a tezka svine :-D A hlavne se mi nijak nevleze do skrine...

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 18:42 
Žlutá karta
Žlutá karta

Založen: 16. srpen 2009
Nahoru
Na to jak ti pojedou ty pameti jsem zvedavy, to je asi jedina vec kde netusim ktery.


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 19:26 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
No zatim 2133 pac chcu nejdriv flashnout bios a debil jsem si ho dal na blby misto, takze ted instaluju widle a pak se uvidi. Blby je ze su celý vikend pryc mimo pc...
EDIT: tak po flashi BIOSu najel na 3000Mhz 16-18-18-36

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: pá 20. duben 2018, 20:48 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
Takže pohoda a správně :)

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: so 21. duben 2018, 05:02 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. květen 2006
Bydliště: Brno
Nahoru
jj já se právě rozhodoval zda vzít nějaký ty G.Skill za 5500-6000kč (ty nej byly za 7000) a pak jsem uviděl ty Patrioty za 4350kč, což už je rozdíl a i když třeba budou o chlup horší, tak já to s mým využitím PC stejně těžko poznám :)

_________________
Ryzen 5 2600X, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 16GB 3000Mhz, GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G, ADATA XPG SX8200, M.2 - 480GB, Samsung 850 250GB EVO, WD Green 1TB, Seasonic S12II-520, Xigmatek Asgard, DELL U2414H, GB M6900, Genius GX-Gaming Imperator, Genius SW-G2.1 1250


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: so 21. duben 2018, 21:51 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Založen: 13. prosinec 2005
Bydliště: Brno
Nahoru
Rozdíl mezi 3000 a 3466 MHz už pak není moc poznatelný, největší skok je obecně mezi 2133 až ty 3000 MHz

_________________
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 1800X, Crosshair VI Hero, Raijintek Triton,500GB Samsung SSD, 2x 8GB GSkill TridentZ RGB 3200 MHz, Strix RX480 OC,CM V750, NZXT Noctis. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora


 Profil  
 Předmět: Re: Minireview Ryzen 5 2600X by FlanK3r
PříspěvekZaslal v: so 9. červen 2018, 12:12 
Nováček
Nováček

Založen: 26. leden 2015
Nahoru
Zdravim vsechny, nechal sem si udelat mensi pc upgrade(stara i5 2500) a mel bych dotaz ohledne rychlost ram. V PC mam pameti, ktere na auto jedou 2133mhz pac ale jsou az 3000mhz(XMP2.0) tak pokud v biosu u ram zmenim auto na XMP2.0(nastavi 2933 pri 1.35v) tak jestli bude vsechno v poho! Na pc delam normalne, ale ohledne OC jsem uplny laik, takze jakakoliv informace potesi :)

Nova PC sestava je:
Corsair Enthusiast Series TX650 V2 650W
Nvidia GTX970 AMP! OMEGA
RAM/Patriot Viper 4 DDR4 3000MHz 2x8GB PV416G300C6K
PROCESOR/ Ryzen7 2700x 3.7 8/16
ZAKLADNI DESKA/ASRock X470 Master SLI https://www.asrock.com/MB/AMD/X470%20Ma ... /index.asp
Podpora by na tech 2933 mela pry byt podle QVL https://www.asrock.com/MB/AMD/X470%20Ma ... p#MemoryPR


 Profil  
Zobrazit příspěvky za poslední:  Řadit podle  
Odpovědět na téma  [ 33 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další


Čas je uváděn v UTC + 1 hodina


Přejít do sekce:
  

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Google [Bot] a 7 anonymních


Nemůžete zakládat nová témata v této sekci
Nemůžete odpovídat na příspěvky v této sekci
Nemůžete upravovat své příspěvky v této sekci
Nemůžete mazat své příspěvky v této sekci
Nemůžete připojit přílohy v této sekci

 
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - PCT fórum, Zásady ochrany osobních údajů.