Amd FX8350 nízký výkon

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Já myslím že se nestane vůbec nic, ta deska má podporu 125W FX přímo od výrobce. Samozřejmě jsou "experti" co jsou schopni tam narvat 220W - FX9590 :evil:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, jasně, ty si asi nevzpomínáš na ty hordy boardů co byly 95W a 95W FX je spálil, to samý platí pro 125W.

Tehdy byl děsnej průser v tom jak AMD kalkulovalo TDP. Protože ty desky byly navrhované pro Phenomy a přišly dříve než samotné FX CPU. A u Pheonů je TDP hodnota na kterou se ten nejhorší kus CPU dostane v té nejtopější zátěži ever jako na maximum, v praxi jsou citelně pod, 20-25%.

U FX je ale TDP hodnota kterou ten CPU bere v zátěži běžně, pokud bys se dostal pod tak si boostne pokud citelně nad tak si zathroltuje, ale je to průměrně burn 125W a na to ty desky nebyly vůbec stavěný.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Zajímalo by mne co to bylo za výrobce, pokud např. Asus, Asrock, MSI uvádí (do dnes) podporu a přesto ta deska shoří. To je dost odvážné tvrzení. Práve z toho důvodu jak píšeš, má totiž většina low-end desek podporu na 140W Phenomy, ale pouze 95W FX.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od pbjun »

No vzhledem k tomu, že ta 8350 si klidně sama bez jakýchkoli zásahů veme i 140W :D tak při lehkém přetaktu úplně s klidem 160W a to je cca o 50% víc než na co je dimenzovaná kaskáda. Jelikož se vše standartně dimenzuje tak aby to vydrželo 120% běžné zátěže tak ta deska prostě zahoří :D A pokud si nikdy neviděl zahořet desku kvůli kaskádě tak si viděl málo :D Mi osobně zahořela i deka pro 1155 když sem do ní dal 3770 na max bin co mě deska pustila :D a to měla podporu i 3770K ale neměla chlazenou kaskádu...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Znovu, chceš tvrdit že výrobce oficiálně uvádí podporu pro CPU, který deska nezvládne a shoří? Pokud to přetaktuješ a začne throttlit OK. Protože na podobné desce - Asrock970DE3 jsem měl několik let zapojených 5 mining GPU a na šesté s FX 8100 jsem hrál hry. Ta deska funguje dodnes. Takže bych přestal tady někoho strašit, že ta deska shoří. Je to zbytečné a hloupé. Sorry
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od pbjun »

Ano, to přesně chci tvrdit! Někteří výrobci nemají mozek a prostě to tam dají! A následně ta deska prostě shoří, stačí málo, horší zdroj co neudrží napětí v normě, přes kaskádu proteče ta poslední kapka navíc atd atd... Prostě ano! Tak jako výrobci zdrojů klidně napíšou 400W ale jak překročíš 250W tak to prostě zahoří! Je to tak i když se Ti to nelíbí... Desky bez napájecích kaskád jsou určeny do kanclu kde je 2 jádro s 50W odběru a nazdar, jinam nepatří...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

HafanPetr píše:Znovu, chceš tvrdit že výrobce oficiálně uvádí podporu pro CPU, který deska nezvládne a shoří? Pokud to přetaktuješ a začne throttlit OK. Protože na podobné desce - Asrock970DE3 jsem měl několik let zapojených 5 mining GPU a na šesté s FX 8100 jsem hrál hry. Ta deska funguje dodnes. Takže bych přestal tady někoho strašit, že ta deska shoří. Je to zbytečné a hloupé. Sorry
Ano fakt hořely, v době FX jsme to měli na servise a reklamacích furt, spálený mosfety a často tim i killnutej CPU, fakt FX se stejny TDP maj úplně jinej odběr jak Phenomy a desky s tim prostě nepočítaly. Vím že tehdy bylo obecně bráno že Asus M5A97 byl základ a cokoliv pod je pro FX cesta do pekel.

Deme tomu že tahle tvoje deska to ještě na defaultu udrží, ale podívej se na ní, 6 fází každá 3 mosfety, bylo normální mít desky s 4 fázemi po 2 mosfetech co na sobě měly 95W support, to když si spočítáš prostě nemůže vyjít. Low-end a FX byl prostě horror a vůbec tomu nepomohlo že jak to byly shit CPU tak se prodávaly levně ala FX6300 s cenou pod I3 a board za 3K k tomu nikdo kupovat nechtěl když k I3 stačil za 1K že, a zde vznikaly ty problémy.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Doc, většina low-end desek má od výrobce podporu do 95W, pokud tam někdo rval 125W FX vůbec se nedivím.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od pbjun »

Stačí abys do té desky low end desky co má podporu 95W dal 95W FXo a hoří :D Protože to FXo opravdu NEMÁ 95W ale třeba 120...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Ano, to víme že FX nedodržují TDP. :roll: Ale pokud vezmu jakoukoliv desku od výrobce jako Asus, Asrock, dám tam procák podporovaný v support listu, tak určitě neshoří. 8-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A mi ti povídáme že shoří a hořely běžně, tak se s tim smiř. Z reklamací tyhle zkušenosti máme.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

V reklamacích? Tak proč ty desky prodáváte, když jak tvrdíš hoří a nejsou vhodné na CPU které podporuje přímo výrobce? Jak tomu mám rozumět?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Protože se prodává vše co dodavatel dodává, nebudeš se připravovat o kšeft a rovněž nemůžeš lidem věci zakazovat kupovat a já ani nikdy nebyl v pozici kde jsem mohl rozhodovat o tom co se bude prodávat, mohl jsem pouze vydávat doporučení. Kdyby to bylo na mě tak by se FX neprodávaly vůbec. K ňákýmu low-power Athlonu či 95W phenomu ty desky byly ok a byl to fail AMD že FX s dannym TDP jej přestřelovaly.

Pokud chcípne tak reklamace u výrobce nebo dodavatele, to neni problém shopu a zase tolik jich nebylo protože jakmile takovej komp dorazil na servis tak už jsme jí tam odmítli vrátit, s tim že si musí koupit lepší. Pokud odmítnul dostal na ní dobropis a mohl si to řešit jak chctěl.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od zsdx »

Napis mu prosim te nejakou konkretni desku, jinak ten neduverivy Hafan stekat neprestane...
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

Hloupé narážky si klidně můžeš nechat. Jen jsem se ptal a upřímně, to zdůvodnění (pokud to tak skutečně funguje) mne moc nepotěšilo.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od pbjun »

https://www.zive.cz/poradna/vyhorela-za ... tanswers=1

treba zde, je tam i fotka a to tam byla blba 6300....
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

5 let stará deska? To už by asi sotva reklamoval, ta má na to nárok.;-)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od pbjun »

Byl to první odkaz co sem klikl....
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A zrovna hvězdnej board kterej fakt 140W nedá ani náhodou a Asus to na svym webu píše, tohle je typickej příklad.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Amd FX8350 nízký výkon

Příspěvek od HafanPetr »

DOC_ZENITH píše:A zrovna hvězdnej board kterej fakt 140W nedá ani náhodou a Asus to na svym webu píše, tohle je typickej příklad.
Ta deska má support listu dokonce podporu 125W FX: https://www.asus.com/Motherboards/M5A78 ... pDesk_CPU/
Navíc je to Asus. Chceš stále tvrdit že to v záruce shoří?
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“