Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od Dr Meduza »

Zdravím,
chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti. Rozhoduju se mezi 4750G a 5750G
Zbytek systému bude Asus Pro B550M-C/CSM a 64GB ECC a 3 připojené monitory
Běží to 24/7 s lehkou zátěží většinu času (na i5 8300 se pohubuje 15-30%)
A spotřeba v tomhle režimu je pro mě docela důležitá

To Cezanne je docela o dost dražší, ale zase by mělo mít o dost větší výkon (to je taky důvod pro přechod z té i5)
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spotřeba těhlech 2 CPU bude prakticky identická protože jsou prakticky identické, jediné co se změnilo je architektura jader.

Tenhle typ zátěže je bohužel pro Ryzeny poměrně blbej. Proč? Protože ač maj hezkej idle a obvykle i full load, tak lehkej load, ala to co ty děláš u nich obvykle znamená že se vyženou na vysokej boost protože se stále "vejdou do svého TDP" low-medium load je stinná stránka spotřeby Ryzenů. Jediné jak by jsi se tomuhle mohl vyhnout je vypnout boost systém a ideáně pak i provést undervolt. Tím se ale připravíš o část výkonu.
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od Dr Meduza »

Jo, já koukám, že tohle víc sedí Intelu, kdyby u nich nebyly ECC paměti omezený jenom na desky s W680, tak vemu 13500 a neřeším to

A neexistuje na to nějaké nastavení, nebo utilita, kde by se to dalo řešit? To je přece docela běžná věc, že procesor je v tomhle režimu. Protože u mobilních verzí se to musí chovat nějak lépe ne?
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, mobilní verze dle power plánu měněj C-states méně agresivně, to si všeho všudy můžeš nastavit taky, stačí natavit power ve win na battery saver a můžeš si ponížit i ručně danné max % výkonu CPU tam. Teoreticky při power saving profilu když ten CPU load bude dost malej tak to ten CPU ani na turbo nevybudí.

Alternativa je jak jsem napsal, prostě vypnout boost v biosu.
TomasX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2022

Re: Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od TomasX »

Dr Meduza píše: pon 16. led 2023, 12:04 Jo, já koukám, že tohle víc sedí Intelu, kdyby u nich nebyly ECC paměti omezený jenom na desky s W680, tak vemu 13500 a neřeším to
Až na to že desky s W680 zatím reálně téměř neexistují a DD5 ECC stojí minimálně 2-3x víc než ne-ECC a taky skoro nejdou koupit.
Pokukuji po této platformě ale myslím že to chce ještě nejméně 3-6 měsícu než uzraje rozumná dostupnost.

A souhlasím, že idle a nízký load sedí o dost víc intelu.
(Hlavně idle je dost špatnej u chipletových ryzenů. Ty monolitické ještě ujdou.)
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba a výkon Renoir vs Cezanne?

Příspěvek od Dr Meduza »

TomasX píše: pon 16. led 2023, 18:30
Dr Meduza píše: pon 16. led 2023, 12:04 Jo, já koukám, že tohle víc sedí Intelu, kdyby u nich nebyly ECC paměti omezený jenom na desky s W680, tak vemu 13500 a neřeším to
Až na to že desky s W680 zatím reálně téměř neexistují a DD5 ECC stojí minimálně 2-3x víc než ne-ECC a taky skoro nejdou koupit.
Pokukuji po této platformě ale myslím že to chce ještě nejméně 3-6 měsícu než uzraje rozumná dostupnost.

A souhlasím, že idle a nízký load sedí o dost víc intelu.
(Hlavně idle je dost špatnej u chipletových ryzenů. Ty monolitické ještě ujdou.)
Ono právě nevypadá, že by se další desky s W680 měly oběvit
Třeba ten Gigabyte MW34-SP0 nevypadá špatně
Jdou tam levné DDR4, ale pořád je za 10, stejně jako všechny ostatní

Za to mám 4750G s deskou i tou pamětí. Která doufám, že bude stačit výkonem.
Potřebovat víc a chtít nějakou i9-13900, tak je to možná zajímavá volba.
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“