Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD procesorů

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jozef62 »

Fíha, tak MSI fakt jede.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, prodávaj se dost, tak je hlavně nekupujte, tahle firma si to fakt nezaslouží.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Hladis »

HEAD píše:MSI nebude podporovat zen2 na x300 deskach
https://www.techpowerup.com/254634/msi- ... 300-series
MSI ma bordel ve vnitrni komunikaci https://www.techpowerup.com/254669/msi- ... therboards
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od ArgCZ »

Kdyť to nedávalo žádnej smysl, svýho času bylo X370 XPOWER Gaming Titanium v mojem hledáčku a v podstatě spolu s Crosshairkou a Taichi jsem se rozhodoval mezi těmahle deskama a nepamatuju se na nějakou parametrově tragickou napájecí kaskádu přitom to byl téměř stěžejní parametr výběru

Ale je fakt že AsRock mám hlavně kvůli jeho vzdorovitosti viz P67 Transformer a X dalších podobných kousků tak jsem předpokládal že podpora nových CPU by mohla být i na vzdory AMD, jinak měl BIOS zezačátku nejtragičtější z těchto tří, ale já to kupoval s výhledem příštích min. 8mi let služby
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od flanker »

Shaquille píše:tak urcite... data distribuce lzou, protoze ty nebootnes HW Raid pres USB a nemas podporu ECC. Ver, ze skupina nadsencu, at se ti zda pocetna, tak trh netvori... Naposta vetsina lidi je podle tveho uhlu pohledu BFU. MSI si nikdy nehralo na nejakou Enthusiast znacku.

edit:
btw Alza.cz

nejprodavanejsi herni notebooky (GTX 1060 a vyssi)
MSI 4/10 = 40%
https://www.alza.cz/herni-notebooky/188 ... 193&sc=600

desky (total)
MSI 4/10 = 40%
https://www.alza.cz/zakladni-desky/18842832.htm

desky Z370/Z390/X370/X470
MSI 7/10 = 70%
https://www.alza.cz/zakladni-desky/1884 ... 020&sc=300

GK (total)
MSI 9/10 = 90%
https://www.alza.cz/graficke-karty/18842862.htm

GK RTX
MSI 6/10 = 60%
https://www.alza.cz/graficke-karty/1884 ... 257&sc=300

GK 1660/Ti
MSI 4/10 = 40%
https://www.alza.cz/graficke-karty/1884 ... 943&sc=400

Ciste data, bez emoci )))
Data, které tvoří náhodný kód dle toho, co chce distributor prodat na základě skladových zásob či marže apod. Ne vše co se zobrazuje na netu prodejce je pravda :).
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Maor »

MSI ma dobre akorat twin frozr chladice, jinak tehle znacce neduveruju. Stacilo mi videt jejich notebooky po pul roce noseni.
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jozef62 »

Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Neboj sa, s ocakavanym prichodu noveho Ryzenu pojdu len hore.
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jozef62 »

Kebyže je to s akciovým trhom tak jednoduché, už sme všetci bohatí...
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Pepe3dx »

MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Jan Olšan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jan Olšan »

Hladis píše:
HEAD píše:MSI nebude podporovat zen2 na x300 deskach
https://www.techpowerup.com/254634/msi- ... 300-series
MSI ma bordel ve vnitrni komunikaci https://www.techpowerup.com/254669/msi- ... therboards
https://twitter.com/msitweets/status/11 ... 7498636288

JJ, tady se asi vyplatilo chvíli počkat, jestli se to potvrdí nebo ne.
MSI is keeping pace and moving forward with our close partner @AMD. We are glad to reveal that the upcoming BIOS update will be available soon for our 300-series and 400-series motherboards supporting AMD's next gen Ryzen processors.
Jen zatím nevíme, jeslti se tím myslí Ryzen 3000 Matisse, nebo ty 12nm APU Picasso.
AMD Ryzen 9 5950X @EfficiencyModeEn=Enabled, Gigabyte A520 Aorus Elite, 2*16GB DDR4-3600 SiliconPower XPower, Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB, SiliconPower P32A80 256GB + Patriot P200 1TB + Samsung HD502J 500GB, Be Quiet! Straight Power 11 400W, SilentiumPC Fera 2 / Noctua NH-D9L
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Shaquille »

flanker píše:
Shaquille píše:tak urcite... data distribuce lzou, protoze ty nebootnes HW Raid pres USB a nemas podporu ECC. Ver, ze skupina nadsencu, at se ti zda pocetna, tak trh netvori... Naposta vetsina lidi je podle tveho uhlu pohledu BFU. MSI si nikdy nehralo na nejakou Enthusiast znacku.
Data, které tvoří náhodný kód dle toho, co chce distributor prodat na základě skladových zásob či marže apod. Ne vše co se zobrazuje na netu prodejce je pravda :).
Vim ze jsi Asusak, pokud mas pristup k market sharu, muzes se presvedcit sam... Nebo postni data. Sam urcite vis, ze GK jsou etailum "dotovane" primo nvidii bez zavislosti na znacce, desky Intelem. Vic k tomu nemam co rict...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od DOC_ZENITH »

O čem je vlastně tahle deaba "kdo toho prodá více" to přece o kvalitě nic neříká, tohle je PCT forum ne BFU forum kde top kvalita = lepší RGB. Intel taky v době P4 jich prodal X krát více jak AMD prodalo K8 a hrál tu snad z nás někdo na P4? Přiznejte se pokud ano... Tohle neni podstatné, podstatné je že MSI je co se kvality týče v boardech za Asusem a Asrockem, většinou i za Gigabyte pokud ten zrovna nepodělá bios. To že to funguje a BFU to stačí neni pádnej argument, to fungovalo ECS taky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Shaquille »

Netvrdim, ze dela MSI nejlepsi bordy, ale nedela spatne produkty. To, ze nestaci tobe neni vypovidajici, neznam vyrobce, ktery by obcas nemel se svymi produkty problemy. PCT vs BFU forum tos me rozesmal... Podsouvas mi neco, co jsem nikdy netvrdil, nejake TOP a podobne. K cemu je ti TOP board, kdyz jej nezaplatis? Ne kazdy honi body na hwbotu, chladi ln2, pouziva HW raid a ECC. Pises o MSI jako o kramech, coz proste neni pravda. Psal jsem, ze MSI si nikdy nehralo na Enthusiast znacku, ty mas velmi specificke pozadavky, ktere proste kazdy nema. Ze je to pro tebe hned BFU, to je tvuj pohled, ja mam jiny nazor.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Jan Olšan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2016

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Jan Olšan »

Každá značka (aspoň z těch 4 hlavních co u nás prodávají) má enthusiast řadu, včetně MSI. To jsou ty předražený top krámy, desky s nápisem Godlike atd :)
AMD Ryzen 9 5950X @EfficiencyModeEn=Enabled, Gigabyte A520 Aorus Elite, 2*16GB DDR4-3600 SiliconPower XPower, Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB, SiliconPower P32A80 256GB + Patriot P200 1TB + Samsung HD502J 500GB, Be Quiet! Straight Power 11 400W, SilentiumPC Fera 2 / Noctua NH-D9L
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od killerek »

Ja mam teda MSI boardy na blacklistu uz peknou radku let a jejich NTB, co sem potkal to byla take hruza.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Shaquille píše:Netvrdim, ze dela MSI nejlepsi bordy, ale nedela spatne produkty. To, ze nestaci tobe neni vypovidajici, neznam vyrobce, ktery by obcas nemel se svymi produkty problemy. PCT vs BFU forum tos me rozesmal... Podsouvas mi neco, co jsem nikdy netvrdil, nejake TOP a podobne. K cemu je ti TOP board, kdyz jej nezaplatis? Ne kazdy honi body na hwbotu, chladi ln2, pouziva HW raid a ECC. Pises o MSI jako o kramech, coz proste neni pravda. Psal jsem, ze MSI si nikdy nehralo na Enthusiast znacku, ty mas velmi specificke pozadavky, ktere proste kazdy nema. Ze je to pro tebe hned BFU, to je tvuj pohled, ja mam jiny nazor.
OK, přesvěč mě, řekněme že nemam nic extra, žádnej řadič, upgradovat nebudu, cheap ram a CPU bez K, tzn naprosto basic BFU stroj. Řekni mi proč bych měl upřednostnit MSI kdy už je tu tak hájíš? Já totiž u nich nevidim jedinej důvod proč je brát v jakémkoliv cenovém segmentu, když jde o poměr cena/výkon vyhraje Asrock, když o top produkt jdu do Asusu, tak to je už od Sandyho dodnes.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od Shaquille »

Nepotrebuju te o nicem presvedcovat... stejne te nepresvedcim. Nikoho neobhajuju, postuju data z trhu, tot vse. Kup si klidne Asrock/Asus, je to jen na tobe.
MSI gaming laptopy jsou v posledni dobe nejprodavanejsi
O grafikach se nema smysl zminovat
Deksy MSI se dlouhodobe vyborne prodavaji...
Co se poruchovosti tyce, v zadne ze zminenych kategorii nevybocuji v porovnani s konkurenci...

Tolik data z distibuci, nikoli dojmy a pocity ))
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od ArgCZ »

Jan Olšan píše:Každá značka (aspoň z těch 4 hlavních co u nás prodávají) má enthusiast řadu, včetně MSI. To jsou ty předražený top krámy, desky s nápisem Godlike atd :)
Tohle je AMD vlákno takže s tímhle nesouhlasím, naopak vzít v době uvedení ZENu enthusiast řadu bylo rozumný vzhledem k tomu že bylo samotným AMD ohlášeno AM4 do 2020 a bylo tak pravděpodobný že 7nm CPU do tý doby do AM4 budou. Právě u těchto desek jako výkladní skříně výrobce je nejvyší pravděpodobnost podpory i vzhledem k velké předimenzovanosti všeho i když v době uvedení nebyl CPU co by dokázal jakkoli vytížit byť zpola VRM či využít kvality spojů pro RAM/PCI-E etc. na desce.

Já třeba osobně počítám se 7nm CPU do svojí X370 Taichi, mám na to i 3600MHz B-die moduly a díky tomu bude tahle platforma sloužit 6-8 let a nebudu výkonově strádat. Trochu je problém že GPu trh je "rozbitej" a mě prostě teď nevyhovuje stav PC hraní obecně, ale není všem dnům konec, Intel se třeba s něčím vytasí, případně návrat AMD není po tom co předvedli se ZENem pouhá utopie. Ale investice do kvalitního základu v době kdy to není jednorázovka na dva-tři roky se podle mě vyplatí i vzhledem k licenční politice MS.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zprávy, novinky a zajímavosti nejen z oblasti AMD proces

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak já jsem hlavně pokukoval po 3000 na boardu ASUS PRIME X370-A, protože jí mam rád a hlavně poslední solidní AMD deska s PCI. Doufám že teda support bude. Chtěl jsem jí nasadit do svýho druhýho PC na zachytávání videa. Kdyby se novej Ryzen hodně povedl tak možná i do hlavního.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“