Athlon XP a funkce SSE

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
nm
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2003

Athlon XP a funkce SSE

Příspěvek od nm »

Zdar,
měl bych dotaz, zda někdo z vás neví, jak se dá natrvalo zapnout u Athlonu XP (1700+) funkce SSE. Měla by být nejspíš automaticky funkční pořád, nicméně u mého cpu pracuje, jenom když ji zapnu v programu WCPUID. (v menu Tweaks v položce AMD Athlon MP/4 SSE Control zvolím SSE detection Enable). Potom WCPUID podporu SSE hlásí a hlásí ji i Sandra.
Ovšem po restartu PC Sandra a WCPUID hlásí, že procesork SSE neumí a tahle funkce se dá zapnout zase jen přes WCPUID.

Není nějaká možnost, aby toto zapnutí SSE přežilo restart?

Díky.
(MB ECSK7S5A, 256 MB SDRAM, Win98SE)
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

To je nejaky divny. Standardne by melo byt SSE supported. Nemas po spusteni nejakej soft, ktery by to vypinal (zadnej me nenapada) ? Zkus zmerit jestli to ma nejakej vliv na vykon a jestli ne, tak bych se tim netrapil.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
nm
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2003

Příspěvek od nm »

o zadnem softu na tomhle PC, ktery by sahal na nastaveni CPU nevim.

Ale vadi mi to, protoze se mi bez SSE nespusti nektere aplikace (visyn cube) :( A zapinat to pres WCPUID po kazdem spusteni se mi taky nechce...
Neni nejak tweaking utilitka, ktera by to bez meho zasahu udrzovala trvale zapnute?
ByzaX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2003
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByzaX »

Mam Epox8K9A a tam sa to zapina v biose (defaultne je to enabled). I ked to ma nazov ATHLON 4 SSED INSTRUCTION. Ale malo by to byt ono, takze skus bios (ak si to este nahodou neurobil).
Intel E6300 (@415x7, 1.4V, AC Freezer 7Pro), Gigabyte 965P-DS3 F10, 2x1GB Kingston HyperX 750MHz 4-4-4-12, MSI NX8800 GTX 575/900@600/950, SB Audigy 4, 250GB SATAII WD, DVD-RW Asus 1608P2, Enermax Liberty 620W, Samsung 206BW
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“