GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od hnizdo »

Samozrejme take muzete rozebrat konkretni webwalkerovo tvrzeni, se kterym v zaveru nesouhlasite
:!:

:evil:

hnizdo :arrow: z okna
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od havli »

HEAD píše: Hardware unboxed/gamers nexus :)
Vsichni ostatni skacou jak NV piska.
Zase tak kriticky bych to nevidel - ono kdyz se budu divat jen na cisla a ignorovat reci okolo, pak je v pohode skoro vsechno. Kazdopadne v zajmu zachovani dusevniho zdravi je lepsi necist kapitoly se zaverem a nekoukat na ciselne hodnoceni (pokud nejake davaji). Napriklad u TPU se mi odvedcilo z toho jejich cisla odecist 9... a mam pekne zhodnoceni produktu. Cili kdyz vezmu treba jejich posledni recenzi Palitu 1080, tak mam 2/10, coz tak nejak odpovida. :-D
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Elkim »

HEAD píše:
havli píše:To vis... pokud chces dostat na testy kartu i v budoucnu, nemuzes nic kritizovat.
Jedina moznost jak udelat recenzi naprosto objektivni a nezavislou na vnejsich tlacich, je za vlastni prachy si kartu koupit... jenze tezko najdes nekoto takoveho. :|
Hardware unboxed/gamers nexus :)
Vsichni ostatni skacou jak NV piska.
Hele cokoliv, ale rozhodně Webwalker neskáče, jak si někdo pískne. A celkově v Alze taky ne. Ta presumpce a logika peněz, marketingu a neobjektivity je faulty AF :)

Mrkněte se třeba na rozdíl recenzí v tomto smyslu u ADATA XPG D80 (ty moduly s "vodním chlazením) a porovnejte to s recenzí na pct.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Jsem se na tu recenzi podival a precetl jsem si zaver. Webwalker tam nepise nic odlisneho od jinych recenzentu. Vesmes je to vse jak pres kopirak. Tedy hrozna cena (je i v minusech), vykon v deklarovanych featurach nezname, jinak solidni karta a vykon. Hodnoti konkretni provedeni od MSI
Pokud mluvíme o dnes testované MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO...
Nedal tomu nejlepsi hodnoceni, dokud neuvidi i ostatni verze, nevidim na tom nic tak dramatickyho. Je fakt, ze kdyz jsem kouknul na recenzi jedne Vegy56 NITRO, tak tam kvuli vysoky spotrebe oproti konkurenci hodnoceni nedostala. Mohl mozna i zde napsat, ze kvuli vysoky cene hodnoceni neudeli, ale pokud chce hodnotit nejlepsi kartu z rady 2080, tak pokud to zmini, je to ok. Nevim zda nekdo chtel cist jak kartu strha do stoupy, ale to je extrem. Kazdopadne ja teda moc tyhle zavery recenzi nectu, jedna se stejne o subjektivni hodnoceni autora. Z dostupnych dat si to clovek zhodnoti sam. Zbytecne se to hroti.
Obrázek
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Sobo »

Alzu v tomto ohledu asi dost tezko oznacit za nezaujatou firmu. Jako kazdy obchodnik potrebuje prodavat - a jak ma prodeje podporit clanek, ktery produkt zkritizuje a nedoporuci jeho koupi? Asi to bude mit uplne opacny efekt a Alze utecou prachy, ze? A Alza asi nechce prijit prachy, kdyz u nas ani nechcou platit dane a maji registrace nekde na Kypru nebo kde...

Ad Turing: V prezentaci se Huang kompletne vyhnul rasterizaci (ktera by i tak predstavovala vic jak 99% nasazeni karet pro hrace) a hodinu v kuse kecal o RTX. Tedka uz lidi maji karty v pocitacich a kde je to slavne RTX?!? Vzdyt oni do tedka nebyli schopni vypustit ani ty posrane dema. At uz Star Wars, nebo project Sol, proste nic. Takze budovali hype jako hovado a po vydani nic - mrtvej brouk, ticho po pesine? Jejich stranka s tech demama byla naposledy aktualizovana pro 9xx serii... RTX momentalne vypada jako jedna velka bublina, a pokud s tim nezacnou sakra rychle neco delat, tak to uplne splaskne a vsichni se na to vyserou.

Cetl jsem rozhovor s vyvojari nejakeho Mechenwarrirora nebo co. Taky to ma podporovat RTX, a taky tam zaznely 3 spolecne jmenovatele problemu:

1) 2080 Ti (o nicem jinem se radeji ani nepise)
2) 1080p (ooo, jak uzasne rozliseni pro kartu za 35 hadru)
3) 30FPS - takze s kartou v cene starsiho auta z toho budete mit konzoli, jenom s trochu lepsima odleskama a stinama (akorat teda v 1080p, coz i ty konzole maji vic).

Takze to uz je asi ctvrta hra, kde to s RTX vypada pekne na hovno. Ale vsak jsem rikal, ze je to jen marketing a tahle generace karet na to nikdy nebude mit vykon.

Budu tady delat HEADa a kritizovat to, protoze tohle je proste kolosalni fuckup ze strany nvidie a ten launch proste vubec nezvladli.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Srandista »

Sobo: preco si im potom za to tie prachy dal?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Sobo:
Hodnoceni Turingu a marketingu bych spis hodil do Turing tematu. Dema jeste k dispozici nejsou a dle prohlaseni nejsou pripraveny pro public release. Za tim se da schovat hodne a spekulovat nebudu. Taky jde videt ze to bylo cely rushnuty a evidentne na vse meli malo casu (sibenicni terminy pro vytvoreni hernich ukazek a implementace do her) a tedy bude se to roubovat az za behu. Ale psalo se na foru, ze je to "early access" s plno neznamych a koupils to. :) Vesmes si napsal to, co psali jini od zacatku.
Obrázek
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tady je recenze na GPUreport :)

MSI RTX 2080 Gaming X Trio: velká recenze >>
msi-rtx-2080-gaming-x-trio-perfmarks.jpg
[/url]

Jinak, trochu to tu nechápu. Moje hodnocení je takové, že karta špatná není. Je prakticky stejně výkonná jako GTX 1080 Ti, ovšem při naprosto nesmyslné ceně! Má snad někdo jiný názor?
Ocenění jsem neudělil proto, protože je to první karta a nevím jak se budou chovat karty další. A už vůbec nevím, jestli a jak rozhejbají raytracing. Těžko tedy udělovat ocenění. Kdyby to byla GTX 1080 Ti určitě by ho dostala.

Co se týká nestrannosti tak věřte, že jsem sice NDA podepsal, ale po tom, co tady v ČR napáchala NVIDIA za zmatky při vydání RTX karet, jsem ho dávno zahodil do koše a s ostatními AIB partnery jsem ho už odmítl podepsat. Možná se někdy rozepíšu, co se tady dělo, hlavně těm, co kritizují launche AMD :)
Jinak karty k recenzím jsou většinou dodávány z Alzy a tam mě přímo tlačí k tomu, abych psal pravdu, co si o nich opravdu myslím! Kdo tomu nevěří, tady dávám přímo jedno vyjádření Jakuba Kaliny z Alza.cz:

Kód: Vybrat vše

Prodejům kritikou z mého pohledu nijak neškodíme. Kdo produkt chce a má na něj, tak si ho koupí tak jako tak, kdo hejtuje, ten spokojeně pokývá hlavou. Snažíme se magazín psát objektivně a poukazovat i na nedostatky popisovaných produktů právě proto, abychom pro zákazníky působili důvěryhodně. Pokud z našich článků bude jasné, že podlézáme vendorům, nikdo je číst nebude a ztrácejí smysl jako podpora SEO obratu.
Prostě, články na Alze jsou svobodné, protože si to Alza může dovolit. Proti ní nepůjde prakticky žádný výrobce, se zlou by se totiž potázal :)
A protože se na kartách z Alzy veze i GPUreport, mohu si tento luxus dovolit také :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Elkim »

Tak, tak. A to byla i moje první podmínka při zahájení spolupráce s Alzou, že budu psát tak jak to je a tenkrát se to k mýmu překvapení setkalo nejen s pochopením ale i se souhlasem. Takže vyloženě, pokud vám u našich hodnocení něco nesedí, není to věc prodejů a marketingu ale čistě autora.

Proto se i u tý zmíněný recenze na ADATA D80 okamžitě dočtete, že jde z mýho pohledu o marketing i přes to, že je to hlavní featurou celýho produktu i tý produktový řady a že to z tech. hlediska nedává smysl.

(viz https://www.alza.cz/adata-xpg-spectrix- ... ze-a-testy )

Aneb ono je fakt jedno, jestli prodáte 1000 karet X nebo 1000 karet y. Chcete prodat prostě tisíc karet a tím to hasne.

@mods sorry za segmentační OT :)
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od hnizdo »

A totez plati pro ostatni velke magaziny. Pokud budou delat vendorum devky, prijde se na to a ztrati kredit. Kredit se odrazi v cene reklam. Pozdeji v mnozstvi reklam. Pozdeji posledni zhasne.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ok ale řekni mi tedy proč defakto vše dostává 90+ a ještě k tomu tunu medailí a ocenění? Sorry ale dnes je typický že i ta nejhorší aftermarket grafika dostane pochvalu. Pokud je standardem určitá úroveň hluku třeba, tak ta je standard, a ne 95% legendárně skvělé, platinová hvězda super deal! Příkladem může bejt Vega, i Vega dostala při tom epic failu jakym byla u většiny recenzí super hodnocení.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Vezmu to vyjadreni Webwalkera/Elkima, ale upozornuju ostatni, at se tu nestrhne flame o hodnoceni a hodnoceni jinych produktu a osobe recenzenta. Tohle je tema o konkretnich kartach. Pokud ma nekdo nejaky vyhrady k webwalkerovi a jeho hodnoceni recenzi, vyridte si to po SZ.
webwalker píše:Možná se někdy rozepíšu, co se tady dělo, hlavně těm, co kritizují launche AMD :)
Myslim, ze na marketingu Turingu tu nenechal nikdo nit suchou, ale pripadny perlicky ze zakulisi napis do Turing tematu, ne do temat jednotlivych karet.
Obrázek
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Elkim »

DOC_ZENITH píše:Ok ale řekni mi tedy proč defakto vše dostává 90+ a ještě k tomu tunu medailí a ocenění? Sorry ale dnes je typický že i ta nejhorší aftermarket grafika dostane pochvalu. Pokud je standardem určitá úroveň hluku třeba, tak ta je standard, a ne 95% legendárně skvělé, platinová hvězda super deal! Příkladem může bejt Vega, i Vega dostala při tom epic failu jakym byla u většiny recenzí super hodnocení.
Hodnocení je celkově problém z technickýho hlediska všude. Všude bývá nějaký souhrný procento a přitom to nedává logiku. V závěru bys měl do toho procenta zprůměrovat design, výkon, spotřebu, hluk, software, hw provedení, případný bugy a každá z těch věcí by potřebovala svoje vlastní konečný procento a ne jedno souhrnný.

Proto jsme to i z Alzy ve finále vyhodili.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Sobo »

Srandista, Hladis: Moje duvody jsem popisoval na strane 6. Taky jsem uz dopredu rikal, ze RTX je spise jeden z marketingovych vykriku nezli neco prakticky pouzitelneho a nic od nej necekam (a nepocitam, ze bych ho na teto karte prakticky pouzil). S kartou jsem spokojeny a vracet ji zatim nehodlam. Ostatne co jineho bych mohl koupit? GTX 1080 Ti o dva tisice levneji? Jo, tak to bych si pomoh. :lol: Anebo RTX 2080 Ti o dalsich 10 tisiz draz - vzhledem k tomu, ze tohle je jen kratky stop-gap na ceste za 7nm kartama (pochybuju, ze tahle karte se u me ohreje pres 2 roky jako GTX 1080), tak dekuji, nechci.

Pokud jste muj prispevek vyse cetli dobre, tak vite, ze nektritizuju moji kartu, ale nvidii za jeji pristup k cele veci. Chapu, ze vyvoj technologie pro implementaci do hry muze byt znacne problematicky a casove narocny. Ale kdyz uz to vypustili na trh a zakaznici si karty poridili, tak by mohli dostat alespon nejake ty dema, ne? U nvidie samotne asi tezko plati to, ze meli karty k dispozici jenom 3 dny... Nevidim absolutne zadny duvod, proc NV dela velkohube prezentace, jak je to uplne nejvic awesome a totalne revolucni, no a pak na launch day nedoda absolut nic - skvela prace, panove.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

No ja mam vyhradu jen k tomu, abys kdyztak tohle
Sobo píše:nektritizuju moji kartu, ale nvidii za jeji pristup k cele veci.
resil v Turing sekci. Sem to moc nepatri, zde se resi konkretni karty. viz. jsem to psal vys.
Obrázek
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od hnizdo »

MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ze 4 roky zaruka
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od shipo »

Sobo píše:Ad Turing: V prezentaci se Huang kompletne vyhnul rasterizaci (ktera by i tak predstavovala vic jak 99% nasazeni karet pro hrace) a hodinu v kuse kecal o RTX. Tedka uz lidi maji karty v pocitacich a kde je to slavne RTX?!? Vzdyt oni do tedka nebyli schopni vypustit ani ty posrane dema. At uz Star Wars, nebo project Sol, proste nic. Takze budovali hype jako hovado a po vydani nic - mrtvej brouk, ticho po pesine? Jejich stranka s tech demama byla naposledy aktualizovana pro 9xx serii... RTX momentalne vypada jako jedna velka bublina, a pokud s tim nezacnou sakra rychle neco delat, tak to uplne splaskne a vsichni se na to vyserou.
Vydávat hned dema je totální kravina(platí i pro Tomb Raider), protože by je stejně nikdo nespustil.
V půlce března 2018 se začalo mluvit o DXR, a hádejte co každý půl rok vydává Microsoft?
webwalker píše:Tady je recenze na GPUreport :)

MSI RTX 2080 Gaming X Trio: velká recenze >>
Díky, ale nešel víc zvýšit powerlimit? 1980Mhz je málo (Pascal jel kolem 2050)
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@shipo: Bohužel ne, 110% je max (109% ukazuje AB). Stejně ale doporučuji PL zvýšit hned a to nejen kvůli přetaktování, karta totiž na něj naráží již na defaultu (viz testy Time Spy Stress Test).
Obrázek
Prostě je to karta, která je už od výrobce vyhnaná téměř ke stropu (nebo jsem měl jen smůlu na horší kousek)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Michal86 »

Tak mají asi každý goldem samply nebo nevím. Jak dám na jádru grafiky +40mhz a více, tak to crashuje. Takže jsem nechal +33mhz. Paměti jedou snad až na + litr, ale hází to horší výsledky, tak jsem nechal + 900. Tak přemýšlím, jestli si grafiku nechat nebo jí vrátit a zkusit štěstí s jiným kusem.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“