Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je so 15. prosinec 2018, 23:29

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 432 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Zpráva
 Předmět: Re: GeForce RTX 2080 Ti - info, recenze, zkušenosti
PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 00:38 
Začátečník
Začátečník

Grafiky som dnes nahodil, so far so good, obe fachcia podla ocakavania. Nemal som zatial moc cas robit nejake testy, pripadne nedajboh taktovat, jedine, co som zatial skusil, bol OctaneBench, ktory ma zaujima osobne najviac, vysledok vid tu:

https://imgur.com/a/PH3IRPX

Podla ocakavania 600 bodov na stock, cize 4x viac ako jedna 1080...s dalsimi verziami Octane a zapnutim RT cores by to malo porast potencialne aj na dvojnasobok.

Inak, co sa tyka kariet, jedna je Windforce OC, druha Gaming OC. Windforce je v prvom PCI-E slote, Gaming v tretom. Pocas Octanebenchu su teploty 65C na Gaming a 86C na Windforce, takty potom 1900 relativne stabilne na Gaming, zatialco Windforce padne s prehladom az miestami pod 1600...v jednom kuse to ale skace hore dole. V kazdom pripade je to bieda. A to som chcel vlastne 2x Windforce kvoli tomu 2-slotovemu chladeniu (aby bola dost velka medzera medzi kartami), Gaming OC mam nakoniec len preto, ze druha Windforce nebola skladom a povedal som si, ze spodna karta ma dost miesta aj na dva a pol slot, tam to nevadi...
A nakoniec zvazujem, ci nesvihnem Windforce dole a Gaming OC hore :-D Sice bude este menej miesta medzi nimi, ale ak vysledok bude, ze obe karty su budu drzat pod 80C, tak to bude asi lepsie riesenie. Aj ked v tom pripade som mohol kupit rovno 2x Gaming. Zajtra asi skusim a uvidime.

P.S: Neviem tu postovat obrazky, furt to nieco papuluje s rozmermi obrazku.

Core i9 7940X @ 4,1GHz - Corsair LPX Vengeance 64GB DDR4 3000 MHz - Gigabyte X299 Aorus Gaming 7 - 2x Gigabyte Geforce RTX2080Ti (Windforce OC + Gaming OC) - Samsung 950 Pro 256GB - Samsung 960 Evo 500 GB - Samsung 850 Evo 500GB - Intel 530 Series 240GB - WD Caviar Black 2TB - WD Caviar Green 2TB - WD Gold 6TB - AlphaCool EisBaer 360 - Fractal Design Define R5 White - HP Z38c

PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 07:50 
Začátečník
Začátečník

Daj tam po celej dlzke fany, stacia arctic 9x9 ( https://www.alza.cz/arctic-f9-pwm-rev-2 ... 183005.htm ) nech ti pretlacia chladny vzduch na intake vrchnej karty lebo vrchna ti taha odpadovy vzduch na chladenie zo spodnej takto.

PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 14:18 
Začátečník
Začátečník

Mr_Trollfan napsal:
Daj tam po celej dlzke fany, stacia arctic 9x9 ( https://www.alza.cz/arctic-f9-pwm-rev-2 ... 183005.htm ) nech ti pretlacia chladny vzduch na intake vrchnej karty lebo vrchna ti taha odpadovy vzduch na chladenie zo spodnej takto.

Kam ich mam dat? Neviem, jak to myslis.

Core i9 7940X @ 4,1GHz - Corsair LPX Vengeance 64GB DDR4 3000 MHz - Gigabyte X299 Aorus Gaming 7 - 2x Gigabyte Geforce RTX2080Ti (Windforce OC + Gaming OC) - Samsung 950 Pro 256GB - Samsung 960 Evo 500 GB - Samsung 850 Evo 500GB - Intel 530 Series 240GB - WD Caviar Black 2TB - WD Caviar Green 2TB - WD Gold 6TB - AlphaCool EisBaer 360 - Fractal Design Define R5 White - HP Z38c

PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 15:02 
Začátečník
Začátečník

https://pasteboard.co/HQb663X.jpg

Po tomto paskvile to zrazilo teploty vrchnej tak ze mala o cca 3C viac ako spodna. Nezabudni to logo.

PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 19:52 
Začátečník
Začátečník

Mr_Trollfan napsal:
https://pasteboard.co/HQb663X.jpg

Po tomto paskvile to zrazilo teploty vrchnej tak ze mala o cca 3C viac ako spodna. Nezabudni to logo.

Oh, hentak? Zaujimave. Diky za link. O co su tam ale tie ventilatory prichytene? O samotnu kartu? Alebo na lavej strane o zadnu stenu skrine? To by som mohol skusit, nahodou mi zostali 3 ventilatory od radiatora, lebo som nan pouzil vlastne...

Inak karty som dnes vymenil poradie, gaming sla hore a windforce dole. Mezdera medzi nimi je teda pol slotu a teploty pocas octanebench nasledovne: 83-84 na gaming a 78-80 na windforce. Cize ani jedna karta nejde cez 85C a aj takty su drzia na oboch kartach nad 1700, co bol teda zamer a neviem, je to asi tak lepsie. Tych 87C mi uz vcera klalo oci. Na skore to ale nejaky zasadny efekt nemalo prekvapivo, 603 vcera, 609 dnes...vramci chyby merania. Ale to neva.

Este rozmyslam supnut windforce o slot nizsie, bude zase mat ta menej priestoru, relativne k zdroju, ale medzi kartami bude vacsia medzera. Akurat uz nebude v 16x slote - neviem, ci to bude mat vplyv na vykon.

PříspěvekZaslal v: út 4. prosinec 2018, 21:11 
Začátečník
Začátečník

Prichytene to tam bolo vyvazovacim paskom o zadnu stenu skrine. Bez toho som tie karty ani nezapol, tiez to letelo ku 90C. S tym pod 70.

PříspěvekZaslal v: st 5. prosinec 2018, 12:20 
Začátečník
Začátečník

Mr_Trollfan napsal:
Prichytene to tam bolo vyvazovacim paskom o zadnu stenu skrine. Bez toho som tie karty ani nezapol, tiez to letelo ku 90C. S tym pod 70.

A na tej opacnej strane? Mohol by som to priviazat tou paskou o napajacie kable grafiky?

PříspěvekZaslal v: st 5. prosinec 2018, 23:12 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Radsej ako to takto bastlit na kolene by som si na tvojom mieste kupil nejaku lepsiu "prievanovu" skrinku. Nic proti R5 ale to na high-end dual-GPU hratky urcite nie je najvhodnejsia volba. Ak to nema vpredu otvor na volny priechod nasavaneho vzduchu tak bude problem s chladenim. Sam som mal vyhliadnutu skvelo vyzerajucu Enthoo Evolv Glass ale ked som si uvedomil ze to ma predok upchaty ako hajzel na odpocivadle na dialnici za sociku tak som od toho upustil.

PC: R7 1700X | Wraith Prism | 16 GB DDR4 @ 3466 MHz CL16 | GA-AX370-Gaming K7 | EVGA GTX 1080 Ti SC | Crucial MX300 1TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass + Halos | AX860 | K95 RGB | M65 RGB | MM300 Extended / BenQ XL2730Z / Audioengine A2+

NB: HP ENVY A10-8700P 15W / 16 GB DDR3 / 480 GB SSD

PříspěvekZaslal v: st 5. prosinec 2018, 23:22 
Začátečník
Začátečník

maltra napsal:
Radsej ako to takto bastlit na kolene by som si na tvojom mieste kupil nejaku lepsiu "prievanovu" skrinku. Nic proti R5 ale to na high-end dual-GPU hratky urcite nie je najvhodnejsia volba. Ak to nema vpredu otvor na volny priechod nasavaneho vzduchu tak bude problem s chladenim. Sam som mal vyhliadnutu skvelo vyzerajucu Enthoo Evolv Glass ale ked som si uvedomil ze to ma predok upchaty ako hajzel na odpocivadle na dialnici za sociku tak som od toho upustil.

No je to mozne. Ja som chcel odhlucnenu skrinku. To je taka schizofrenia - chcem (a viem vyuzit) vykonny hw, zaroven to chcem mat ale co najtichsie. Sklbit sa to da, akurat by som musel vyvalit dalsich par stoviek navyse za poriadny vodny okruh, bloky na karty a podobne srandicky. To uz nehrozi, a predbezne ani tu skrinku menit nehodlam - aj ked by to nepochybne pomohlo.

Predbezne skusim nieco pobastlit a uvidime. Mozno pre zaciatok fuknem len jeden ventilator na bocnu stenu, aby fukal na karty - momentalne mam tam ten otvor zavrety...ak to nepomoze, skusim trollfanovu metodu.

PříspěvekZaslal v: čt 6. prosinec 2018, 19:24 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Zrejme EVGA K|NGP|N
https://videocardz.com/newz/evga-teases ... ti-kingpin

PříspěvekZaslal v: čt 6. prosinec 2018, 19:59 
Začátečník
Začátečník

Timmah! napsal:
Mr_Trollfan napsal:

A na tej opacnej strane? Mohol by som to priviazat tou paskou o napajacie kable grafiky?

Vynajdi sa, sam som sa musel rovnako. Daj potom foto co a ako si spachal :D
maltra napsal:

Sorry ale tento problem kde ti vrchna karta saje odpadovy vzduch zo spodnej ti ziadna case nevyriesi.

PříspěvekZaslal v: včera, , 23:41 
Začátečník
Začátečník

Mr_Trollfan napsal:

FYI, tak som sa vynasiel, obrazok riesenia postnem mozno zajtra.

V podstate som ale praskol dovnutra skrinky jeden 12cm fan, nie ale zboku, ako tie 3 na tvojom obrazku, ale z prednej strany. Napredu skrinky mam sice 2 14cm FD ventilatory, su ale dost daleko, navyse spodny je blokovany kosom na disky. O kos som teda prichytil dalsi ventilator, a umiestnil ho priamo medzi kos a karty, aby fukal vzduch pomedzi ne.

Dalsi som potom svihol na bocny panel, 14cm, ktory pre zmenu teply vzduch vytahuje von.

Teploty spodnej karty (Windforce) zostali cca rovnake (75C), takze tam je zrejme limitom slabsie chladenie karty, horna karta (Gaming) ale isla s teplotami dole z 83-84C na 76-77C...takze epic win.

Jedine minus, subjektivne sa mi teraz vidi computer v idle hlucnejsi, co je ale pochopitelne, kedze som pridal dalsie dva ventilatory a otvoril moduvent na boku skrine, ktory bol doteraz zavrety. Rozmyslam, zeby som este kupil volaky fan controller, ktory by mi umoznil stiahnut manualne tie vetraky v pripade potreby aj uplne na nulu... a vsetky case fans nan pripojil a uz si to potom reguloval podla libosti.

Navyse:

https://www.dropbox.com/s/cdzpkqmt1sw4q ... 6.jpg?dl=0

EDIT: Tak zvysena hlucnost poriesena, problemom bolo, ze dva nove vetraky ficali aj v idle na 1200 RPM. Po uprave fan curve v BIOSe to slo na 800 RPM, a to je uz je subjektivne porovnatelne s povodnym stavom. Takze vcelku spokojnost.

Odpovědět na téma  [ 432 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Drejk a 6 anonymních