NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět

Co bude Volta ?

Car-bomba.
61
40%
Pfff jen vylepšený Pascal a nuda.
41
27%
Fail a AMD ho zruší jak žádost na byt.
7
5%
nVidii bych si nikdy nekoupil, ani kdyby Huang zeleny Ferrari přibalil.
7
5%
Je mi to úplně jedno, země se točit nepřestane.
37
24%
 
Celkem hlasů: 153
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Dusan »

Koukneme jak vyjdou první i herní testy, pokud ten výkon bude stát za to tak už jsem si 70 000 odložil, proč ne, cena je adekvátní, uznávám že ji na výpočty potřebovat nebudu, ale je to Titán s velkým T do sbírky, hodím full cover a zase chvíli klid.
Pc- Intel- AMD
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od del42sa »

Kupovat tohle na hry je totalni ulet..., ale proc ne ? :wink:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Eddward »

Hladis píše:Kazdopadne opet zadny hype. Bum tady mas HW, enjoy.
Taka chladnokrvnost Nvidie/Huanga sa mi aj celkom paci... naco kecat pol roka o nicom

IMHO v tej cene je pekne zapocitany asi rovno aj jeden ci dva defektne cipy.. 12nm a obrovske rozmery pochybujem ze uz ide dnes nejak "bez problemov" vyrabat... plus su tam HBM2...
exkluzivita je jedna vec, ale aj vyrobne naklady tu budu stale velmi vysoke...
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Leon_ »

Dusan píše:proč ne, cena je adekvátní
ty by si si mal dať 2-3 adekvátne po papuly skôr
.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

Eddward:
nV uz to tak vesmes dela, proste vyhodi HW bez nejakyho dreneni mesice předem a u Titana to ani nemá moc smysl, to není masovka. Ta cena je samozrejme vysoku kvůli tomu kam miri, vyrobni naklady jiste nizky taky nejsou a vyvoj uz vůbec. Kazdopadne vyroba je asi celkem ok, když se to dostalo ven i takhle. P100 do GF vůbec nesla, jen s velkym zpozdeni do Quadro a P100 asi byl spis takovy odrazovy mustek.

Dusan:
Kartu za 70koliku na hry ? Ta karta je na uplne jinou cinnost, kde se naklady vrati. Koupit tohle ciste na hry je slusny ulet i na hardcore fana.
Obrázek
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Eddward »

na hry to mozno primarne neni, ale to nevadi, standardne ovladace k tomu su, je to karta oficialne pod Geforce 10 series radou, takze ak ma niekto nazvys par tisic Nvidia nikomu nebrani :)
otazka je uz len ci to ma vlastne zmysel... pre taku kartu by sa uz hodil 4K 120Hz+ monitor
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Dusan »

Já vím, jsem trochu v tomto blázen, ale proč si neudělat radost, uznávám že ji nevyužiji na to k čemu je směřována, ale pokud, a znovu pokud, to bude i herní trhač asfaltu, jak říká rád Obr, tak ty peníze velkou roli nehrají, utrácím daleko víc za jiné kraviny, uvidíme co testy přinesou a ukážou, a jak víte a není to tajemství jsem těžkej fanda Nvidie a Intelu, já se za to nestydím )
Pc- Intel- AMD
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od racecar »

Nechaj tak, oni Ti len zavidia Dusan. :)

120Hz 4K je usmevne Edd. S 1080 Ti spravim <30 FPS v AAA hrach.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

racecar píše:.....oni Ti len zavidia Dusan. :)
Spravne. Ja zavidim nekomu, kdo chce vyhodit 70 koliku za grafarnu na hry. :lol:

Eddward:
Smysl pouze na hry to jiste za tu cenu nemá. O tomhle se nejak moc diskutovat neda, protože graf pomeru cena-vykon to uplne strhne. Herni vykon je zatím taky neznamy. Ale samo at si to koupi kdo chce na co chce, třeba na demonstrativni rozbiti palici pro Youtube. :) Soudit to snad nikdo nebude.
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od racecar »

Podla mna to je super karta (podla specs) a aj na gaming bude top. Kludne by som ju kupil. Za tisicku. :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od spajdr »

Nemít dluhy a ženskou, tak do ní jdu :-D
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od PKBO »

Já bych si ji na pár dní pronajal :D Co Dušane, business plán? TX-P jsem byl ochotný zaplatit těch 37 a druhý bazar, ale tohle už je trochu masakr i pro magory jako jsem já.
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Dusan »

PKBO píše:Já bych si ji na pár dní pronajal :D Co Dušane, business plán? TX-P jsem byl ochotný zaplatit těch 37 a druhý bazar, ale tohle už je trochu masakr i pro magory jako jsem já.
Tak to mám tedy koupit 2 karty ? a jednu dát do oběhu ? tedy to chce smlouvu o pronájmu a užívání )) Ale teď jsem si četl co o té kartě napsal magor Stach, a pokud bude mít 35 až 45% herního výkonu nad 1080Ti tak jí na 1000% beru, a posílám mu foto ze skříně a nějaké ty testíky ať se probere z toho šíleného snu. Ale vážně toto už mě svrbí... jen ty testy.
https://imgur.com/a/utRJH
Pc- Intel- AMD
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Shaquille »

Dusan píše:Tak to mám tedy koupit 2 karty ?
+1 presne tak, gj
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Vampires
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2017

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Vampires »

kedy maju byt benchmarky s vykonom v hrach?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

Az si ji někdo koupi a hodi to na web.
Obrázek
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od blaho »

Dusan tu maš topic pre tvoje testy : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=261193

Kupuj nevahaj, 1080 Ti už ma každy gadžo :-D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

https://www.cnews.cz/nvidia-vydava-novo ... nou-cenou/

Jan Olšan:
Ale no tak proc tak bulvarne ? Titan V není nastupce Titanu XP a majitele SW edic muzou byt opravdu v klidu, protože se nejedna o nahrazeni nebo primou konkurenci. Titan V doplnuje stavajici Titan radu a stoji s XP paralelne. Oba deli cena a to, co která karta umi. Ta cena není otrasna, tomu co se nabízí je zcela ok. Ten kdo ten compute potencial chce vyuzit, tak muze zaplesat, jelikož se muze dostat k hodne levny Tesle. K starsi P100 se smrtelnik moc nedostal, krome Quadra, ktery stalo vic jak dvojnásobek tohohle. Na hry to primarne samozrejme moc není a nV ani nechce, aby se to prodavalo jak rohliky. Ostatne počet tehle karet musí byt dost omezen. Vyzneni clanku je trochu out of place.
Obrázek
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Leon_ »

To by ma akoze fakt zaujimalo jak to mysli? :D jak akoze to neni nastupca Xp? To tu bude nastupca Xp bez tensor cores ci jak? :D sak vypocetna karta je tesla a priama Titan Xp verzia volty je Titan V ne? To chapem zle? On to pise jak keby tu tesla karty neboli a prave Titan V mal byt ta vypocetna "tesla"
.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od blaho »

Podľa mňa :

proste sa Nvidii uź za tu dobu vyroby Volty /a to full volty/ nazbieralo
na sklade dostatok zmetkovych/defekčnych/ čipov čo neboli vhodne pre vyrobu Big Volty
a podľa mňa je to ozaj brutalne vyborny marketingovy ťah od Nvidie.
To uz je len taka čerešnička na torte o potvrdeni jej totalnej dominacie na trhu GPU :|
Aj keby len podala ta karta dajme tomu 20-30 lepši vykon ako 1080Ti,
tak ta karta sa proste preda , škoda to tu rozoberať , proste su ľudia čo cenu neriešia a basta
proste ju chcu
a ja sa osobne na članky o nej a testy tešim :)
Dusan píše:
Ale teď jsem si četl co o té kartě napsal magor Stach ...
ten odpad čitam pred spanim na tablete , a je to čista komedia , ale aspoň sranda :-D
Každy vie aka situacia momentalne je a Stach sa ju furt snaži upozorňovať
na to, ze AMD nema peniaze/rozpočet a ze preto ani VOLTA V neni problem pre NV.
Ale to nikoho nezaujima/zo zakaznikov/ ci AMD ma , alebo nema prachy :roll:
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“