NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět

Co bude Volta ?

Car-bomba.
61
40%
Pfff jen vylepšený Pascal a nuda.
41
27%
Fail a AMD ho zruší jak žádost na byt.
7
5%
nVidii bych si nikdy nekoupil, ani kdyby Huang zeleny Ferrari přibalil.
7
5%
Je mi to úplně jedno, země se točit nepřestane.
37
24%
 
Celkem hlasů: 153
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od dexterav »

tak veru tie prvé špekulácie v podstate ako nástupcu 1080 ukazovali 1080Ti + 16 gb ddr6 na 256b membuse :mrgreen:
mno myslím že 1080 za 280e by si niekto všimol :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Shaquille »

durod
I was browsing for GTX 1080 cards on Amazon when I saw someone selling "new" for $299, ships from China (third party seller, not amazon fulfilled)
...
Update 2/10: Got full refund for both items. Thanks Amazon!
https://www.reddit.com/r/buildapc/comme ... i_scammed/
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od durod »

mozna to bude neco podobne

Tak ci tak, nvidiu nic netlaci vydat nejake poradne must have delo. Kuli velikosti a vyrobnich nakladu to vyresi az 7nm
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Zofrenko »

a čím budeme teda krmiť tie nové monitory od nvidie 4k a 120hz ? to povedia ľudom aby šli do Sli ? ja čakám novy titan +80 percent od 1080ti :lol:
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Vlastik80 »

Asi se to tu rozebíralo, sorry, ale je mi divné, proč nástupci grafik dle spekulací by měli mít méně paměti, dobře, dejme tomu že je nová paměť rychlejší - takže jí opravdu stačí méně? Trochu jsem se divil, tam kde bylo 6GB jsou 4, kde 8 tam 5 nebo 7, přijde mi to zvláštní, ale pokud by to byla pravda a pokud jsou nové paměti tak rychlé že není potřeba dávat jako "v minulosti", tak to chápu, jinak to nechápu vůbec :mrgreen:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vlastik -
U těch spekulací nesedí to že máme fotky PCB pro 384-bit GPU a spekulace hovořej jen o 256-bit modelech.

Zofrenko -
Ničim, čas plynulého 4K hraní na max nenastal. 4K je o kompromisech, ať jde o inpulagy obrazovek tak o GPU, jeho výkon, škálování UI a pod. Dále ale nové V budou mít nové multiGPU. Vypadá to že NVlink based, tzn možná se zde dočkáme pokroku, multiGPU se vrátí na scénu a bude čim 4K krmit.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od mlrs »

min pameti nez predchudci to mit nemuze, to by pak prece BFU nekupovali :-D At zije Geforce 630 4GB :lol:
Ty rumors uz me zacinaj prudit - kazdy den XY clanku a videi na youtube a porad nikdo nevi nic poradnyho...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

mlrs píše:kazdy den XY clanku a videi na youtube a porad nikdo nevi nic poradnyho...
Tady se ty spekulace slusne rozjely, ikdyz stale se vi vesmes naprosty prd. Nez delat z prdu kulicku, tak tech par dni uz to snad vsichni vydrzej. :)
Obrázek
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Zofrenko »

DOC_ZENITH

No s tymi input lagmi budeš najskôr blízko a to ma dosť privádza do úvahy , či sa oplati čakať na tie 4k 120hz monitory alebo ešte na to nieje čas. Lebo čo som sa dozvedel o prvom 43 palcovom monitore Wasabi mango , ktoré ma 4k a 120hz , tak vraj jeho input lag je 20ms+ čo mi príde dosť pre esport hranie ako je Rainbow six. Ten novy asus monitor 4k 27 palcovy 144hz , ma tiež input lag okolo 8-9ms tak neviem aká je šanca ,že u 65 palcovych alebo 43 palcoch bude input nižší. Aj to dostať sa k tym hodnotam je niekedy problem, keďže všade hlavne uvádzaju Response time G2G , a ľudia už input neriešia a často krát maju doma monitor s "odozvou,, 1ms , ale input lagom 10ms+
Pred pár dňami sme to riešili s kamošom ktory ma tento monitor, hraje hry ako je PUBG , counter strike, rainbow six , čiže hry kde človek potrebuje rychle reakcie

https://www.alza.sk/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm

A došli sme na to ,že jeho input lag je okolo 24ms+ :lol: čiže horší ako moja TV na ktorej hrávam. A takto funguje veľa ludí, že nakupuje iba na základe Response time odozvy.

Ak nastupca GTX 1080ti , nebude mať aspoň 70-80 percentne navýšenie výkonu, tak 4k hranie bude musieť počkať do ďalšej generácie GPU.

Edit : ak by niekoho zaujímalo porovnanie aky je rozdiel pri esport hrani ohladom input lagov v praxi odporučam video

https://www.youtube.com/watch?v=2tAq6-7Ldic

keď už sme načali aj tú tému ohladom input lagov tak : tu je porovnanie 10ms vs 20ms - tak si potom predstavte aky musi byť rozdiel pri 5ms a 24ms ako maju niektore monitory.(ak sa stretnete s enemy ktory ma 5ms a vy 24ms+) Na tomto môže záležať vačšina vašich smrti v multiplayer fps hrach
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

Tohle je zalezitost vceliku stara. Pamatuju jak jsem si poridil prvni supermoderni IPS LCD od NEC, kdy lidi na LAN meli stale CRTcka. Dostal jsem slusne na drzku v CSku a nemel jsem sanci ani proti prumernymu hraci. Clovek si pripada zabrzdene a bez reakci a muze byt sebelepsi hrac, ale tohle neochcije sebelepsi skill. 4K je stale marginalni zalezitost a vzhledem k tomu, ze naroky her na miste preslapovat nebudou, tak je to stejne jen pro majitele nejdrazsich GPU reseni, aby na tom mohli nejak prijatelne hrat. nV to muze mozna resit tim, ze pres nVlink udela ze dvou high-end karet jednu a tim by se mohl vytriskat nejaky vykon navic i pro plynuly 4K, ale to je stale dost draha sranda. Uz pro 1440p je potreba high-end jako GTX 1080Ti, aby mel clovek vsude 60+ fps. 4K bych neresil, to mainstream jeste hooodne dlouho nebude a nova gen od nV s tim nejpis nejak nepohne.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já vim, tohle už je letitej problém a inputlagem se ve specifikacích nikdo nechlubí. Proto kupovat něco co nemá dobrou recenzi kde by byl změřenej inputlag je sebevražedný. Já jsem měl tu první generaci 4K 42" koreců co měla 4K 60hz + 48-60 freesycn ale inputlag 30ms mně od toho časem odehnal, jako člověk co vyrůstal na CRT inputlag absolutně nesnesu a cokoliv nad 10ms beru jako problém.

Já jsem poprvé řešil inputlag když jsem v r 2008 kupoval nový zobrazovadlo a tehdy jsem shrábnul tu mou slavnou Sony W4000 32" S-PVA protože na VGA má inputlag 0. A to už byla výběhová a přicházela nová generace která nahrazovala 10-bit panel 8-bit processingem a ta už lag měla. Tehdy jsem ještě koketoval se Samsungem kde byl obraz ještě o něco lepší (aspoň dle mého názoru) ale byl zalagovanej. Tehdejší high-end S-IPS 30" PC monitory byly také 2560x1600 bez scaleru, tzn s 0 inputlagem, to skončilo s HP ZR30W, poslední této éry a těchto kvalit. Low-end tehdy taky nelagoval (až na vyjímky) ale časem se tohle zhoršilo, ala přišly horší panely a řešilo se vše více SW procesingem. U 4K je to dodnes průser a pokud člověk chce obrazovku bez inputlagu skončí u 1440p + high refresh, vejš to zatim nejde.

Bohužel ani high refresh neni u 4K jistotou nízkýho inputlagu.
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od michal3d »

Tak netvrdil by som, že medzi 4k sa nenajde monitor s veľmi nízkym input lagom, napr.:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/ace ... e320qk.htm
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Dobrej monitor, resp halvně perfektní panel. Widegamut, velice přesnej vůči DCI-P3 reference space, 0 inputlag, a kontrast 1500:1 na IPS! To je hodně solidní, a má i freesync 30-60 což je dobrej rozsah, kor na 4K kde framů nebude nikdy přeheršle. Docela dobrej tip na 4K monitor, díky že sis ho všimnul. Teď ještě kdyby vydali refresh s DP1.4 a 120hz input a bylo by to doma.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Shaquille »

Docu, ty mas porad reflexy jako v dobe CRT? Starnem, proste uz nemame takove reakce jako v mladi... smir se s tim ))) 10ms lag je problem tak na papiru ve specifikacich...
btw je to dost OT, resit tady panely...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od blaho »

hrajte si kľudne aj na TV , len to nepreberajte tu :roll:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Shaquille píše:Docu, ty mas porad reflexy jako v dobe CRT? Starnem, proste uz nemame takove reakce jako v mladi... smir se s tim ))) 10ms lag je problem tak na papiru ve specifikacich...
btw je to dost OT, resit tady panely...
Od mládí se pokazila spousta věcí, už musim spát, dnes už nedám 24/7, sex drive taky neni to co bejval když člověku bylo 14... a podobné úbytky energie amtivace, ale reflexy zatim sloužej. Hele, inputlag neni jen o reflexích, problém je že ho cejtíš na všem a je to strašně iritující, i na blbý myši ve windows a v browseru. Paradoxně v pomalejch non FPS hrách mi to vadilo méně jak na desktpu těch 30ms. Pod 10ms už beru jako pohodu, pokud dostanu ámok furt mam doma tři high end CRTčka že.

Jo va jsme tu OT to je pravda no, ostatně tohle patří do monitorů a ten Acer by si tam zasloužil vlastní thread, pokud ho tu teda někdo má. 1500:1 kontrast IPS + widegamut + 4K s 0 inputlagem a solidní freesync range je dobrej stroj.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Zofrenko »

Shaquille píše:Docu, ty mas porad reflexy jako v dobe CRT? Starnem, proste uz nemame takove reakce jako v mladi... smir se s tim ))) 10ms lag je problem tak na papiru ve specifikacich...
btw je to dost OT, resit tady panely...
Tak my to preberáme v ramci špekulácie, či nové graficke karty budu zvládať 4k rozlišenie na viac ako 100hz resp na gaming takže treba si dať aj súvislosti dokopy :D

inak čo som sledoval neake benchmarky tak 1080ti v sli , dava málo čo na full detaily v 4k viac ako 100-120fps , a pochybujem že nastupca 1080ti bude mať vyšší výkon ako SLI 1080ti . čiže asi to bude nevyhnutné ten NV LINK s dvoma kartami

Edit: doc zenith všetko čo si napísal o tom monitore je pravda, ale zabudol si na priemerny response time ,že je dost vysoký a to by pri hrani mohol byt celkom problem = Ghosting
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od blaho »

tak mne pride 1080 Ti slaba aj na FHD, ale tak som možno nenormalny :roll:
4K na PC prcam
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Procak ti na fhd k 1080ti slaby nepride? :roll:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA VOLTA - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

Uz prestante resit monitory, vratte se k "VoltaTuringAmpeNebocotobude".
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“