GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

tak tam člověk placne nějaky velky aftermarket cooler a razem mu to bustuje samo o sobě vysoko
Co bude stat viac ako keby kupil kartu s takym chladicom. Naviac moze poskodit plombu a ma o starost viac.

Ved aj FE je dobra karta alebo cokolvek najlacnejsie ak sa clovek nepozera na chladic.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Tak jsem nakonec koupil Gainward Phoenix GTX 1080 GLH, díky za rady :)
Goldnoob team proud member!
Bandy666666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. črc 2013

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bandy666666 »

Cus borci.. mám taký malý dotaz.. určite mate nejaké informácie co ma prist ,ide o to ze potrebujem kupit grafickú kartu zvazujem 1080 no neviem ci mam pockat na 2080 ci to bude úplne nová architektúra alebo len refresh na rovnakom procese.ak sa jedna len o refresh tak sa cakat neoplati.co mi doporucujete?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Panove, tady není nakupka.
Obrázek
Oldspice
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2012

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Oldspice »

Jen bych chtěl přiložit svůj názor.. Já skončil po aktuální zkušenosti s ASUSem - stavěl jsem PC na vodě a pořizoval si dopředu blok pro STRIXe, takže jsem byl vázanej tím, co za kartu k tomu vezmu.. měl jsem jich dohromady v ruce 5 kusů od doby, kdy šly na trh s cenou 22k a všechny pištěly (coil whine) jak prase. Nezávisle na desce, nezávisle na zdroji.. ten poslední kus po půlroční řešení celé věci a zkoušení jinejch kusů, kdy už jsem to vzdal, mi tu žije doteď a když si chci zahrát něco u teď už jinak nehlučnýho PC po vyházení disků a přechodu na full SSD stroj, tak musím tu svou krásnou bedýnku protkanou moc pěknym vodním chlazením obrovnat něčím, co ten pískot aspoň trochu zmírní, takže z case nemám nic a stejně mě to neskutečně štve.. je to neštěstí a věřím, že bych měl u jiného výrobce větší šanci nedopadnout takhle. Ale to už je teď jedno :| Když bude mít někdo zájem, rozpovídám se víc.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

RECENZE

MSI GTX 1080 Sea Hawk EK X: mořský jestřáb v testech >>
(přidány testy Wolfenstein II, Assassin's Creed: Origins, Shadow of War)
msi-gtx-1080-sea-hawk-ek-x-perfmarks.jpg
[/url]

Pěkný kousek :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Swat »

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, co se to s těma 1080kama děje? Zas tak moc to nesleduju, ale jak to, že najednou 1080 je na ceně Ti a Ti je skoro za 30 litrů? Vůbec tomu nerozumím... Ještě loni byly Ti 20-22 tisíc, jestli se nepletu??

Plus ta dostupnost? Proč nejsou a kde jsou, když jich ještě loni byly plný eshopy?
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

Vykupene su na tazenie krypto. Plus zdrazenie pamati.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Vesel »

furt se to tu resi mining manie a jen tak to nebude lepsi to vypada
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Swat »

Hm... Já si to myslel, že to bude spojený s miningem. A pak že lidi nemaj prachy, co? Karty za takový prachy a oni jsou vyprodaný. Jde mi o to, že chci upgrade (po přechodu na novou platformu), ale 30 za Ti dávat nebudu, když vím, kolik stála loni...
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Tak kup v bazare. Uz ceny ako v loni nebudu cize bud chces kupit novu a zaplatis alebo nic.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

webwalker hlucnost 86%? Muzu poprosit o vysvetleni?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@Shaquille:
minimální hlučnost 33,1 dBA (100%) - pracovna v klidu
maximální hlučnost 50 dBA (0%) - pevně stanovená mez
hlučnost karty (EKWB) 35,5 dBA (86%)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Ale to je cisto tvoj problem ze si ku karte mal SLIM 240mm radiator. Pride mi to ako zavadzanie. Mohol si ju zapnut bez vody a dat 0% ze sa karta prehrieva...
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@racecar: A takovéto nesmyslné měření by byl jako objektivnější? To bych pak klidně mohl z obyčejných karet také sundavat ventilátory a chlubit se jejich nehlučností :)

V recenzi je to jasně napsané, že za tyto provozní vlastnosti má zásluhu EKWB. Pokud se ti to z nějakých důvodů nelíbí, klidně si tam doplň k hlučnosti 100%, k teplotě 0% a je to :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

souhlas s racecarem
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Bandy666666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. črc 2013

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bandy666666 »

Viete o nejakom chladeni ktore mozem pouzit na GIGABYTE GTX1080 G1 Gaming to co tam je dost hlucne,ale vzduch ziaden blok a okrem Accelero IV ten ma hore pasov a nezmesti sa mi tam.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

MSI GTX 1080 Armor 8G OC >>

msi-gtx-1080-armor-8g-oc-perfmarks.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Michal86 »

Nemáte někdo otestvovanou svou 1080 s undervoltem? Vedle ve vlákně je krásně popsáno u 1080Ti a já jsem sám línej laborovat a testovat, tak že bych zkusil nějakej osvědčenej settup? Né že bych nějak potřeboval šetřit na spotřebě, spíše mi jde o teplo z GK. Mám to nastavené, aby byla grafika tichá a moc netopila.. defakto přes zimu 60°C, maximálně sem tam to skočilo na 65°C. Jak je dnes celkem teplo, grafika mi jede až na 72°C. Vím že to není nic dramatického, ale rád bych udržel teplotu níže i s ohledem na odpadní teplo. CPU se mi drží +- na stejných teplotách jako v zimě.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 1080 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Michal86 píše:Nemáte někdo otestvovanou svou 1080 s undervoltem? Vedle ve vlákně je krásně popsáno u 1080Ti a já jsem sám línej laborovat a testovat, tak že bych zkusil nějakej osvědčenej settup?
Každý kus křemíku je originál ( i základní takt - maximální GPU BOOST se může lišit o 100MHz), takže univerzální postup není, ale určitě to, co funguje na vetším čipu bude fungovat i na menším. Takže třeba odhadem těch 0,85V @ 1709MHz zvládne většina kusů (ale může se to klidně lišit +- 100MHz při stejném napětí podle kusu), takže hledání stability se nevyhneš. :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“