nVidia Fast Sync

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Sinpa »

Asi něco dělám blbě, nebo jsem natvrdlej :-)
Nastavím si u PUBG v-sync na rychlé, ve hře mám v-sync off - tudíž vše správně (?).
Ale FPS mi stejně lítají kolem 90.
Byl jsem na tom, že se to omezí na 60 podle frekvence monitoru.

Obrázek
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Delarge »

Vsync ti automaticky omezuje fps podle frekvence monitoru, fast sync nic takového nedělá. Pokud chceš mermomocí využít fast sync a mít při tom max 60 fps, tak to musíš navíc omezit pomocí framerate limiteru (třeba v riva tuner nebo nvidia inspector).
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Krteq »

Sinpa píše:Asi něco dělám blbě, nebo jsem natvrdlej :-)
Nastavím si u PUBG v-sync na rychlé, ve hře mám v-sync off - tudíž vše správně (?).
Ale FPS mi stejně lítají kolem 90.
Byl jsem na tom, že se to omezí na 60 podle frekvence monitoru.

Obrázek
Nope, fast-sync funguje na jiném principu. Nesynchronizuje FPS s obnovovací frekvencí monitoru ale eliminuje tearing a inpout lag tím, že zobrazuje pouze poslední kompletní snímek a zbytek z bufferu zahodí.

Při vysokých FPS (~100FPS a více) to funguje perfektně, ale při nižších FPS tohle řešení způsobuje stuttering, protože rozdíl mezi snímky je mnohem znatelnější.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od AllowedCry »

při nižších FPS tohle řešení způsobuje stuttering, protože rozdíl mezi snímky je mnohem znatelnější.
To je blbost. Právě ten stuttering FS při nižších FPS eliminuje :) Ve všech hrách kde mám občas pod 60FPS FS používám a už z podstaty to co si napsal nedává smysl. Ten stuttering tam bude bez VS.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od michal3d »

Ako teoreticky pri nižších FPS (otázka čo to znamená v tomto prípade) môže byť problém pri použití Fast Sync, ale nie je to samozrejmosť. Pri nižších FPS záleží od toho jak moc lieta FPS, resp. frame times, nicméne pokial FPS bude lietať 30-50 FPS v rýchlých zmenách tak tam ten stuttering bude bez ohladu na to či je zapnuté Fast Sync alebo nie.
Ja som Fast Sync testoval na CS GO a Overwatch, čo sú hry kde to používam a obe majú frame limiter a aspoň z môjho pohľadu to je vpohode s Fast Sync už pri 60 FPS (so zapnutým frame limiterom na 60 FPS). Pod 60 FPS som to neskúšal, lebo tam to už potom vyzerá nič moc bez ohľadu na to či je nejaký Sync zapnutý. Ale ako pokiaľ hra dáva okolo 60 FPS a moc to nepadá nižšie, tak by som kludne Fast Sync vyskúšal a je dosť pravdepodobné že to bude vpohode a obraz bude jak bez tearingu tak bez input lagu a znatelného stutteringu.
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od elcrys »

Doporučuji přečíst celý článek, ale fast sync se rozebírá zde:
https://www.blurbusters.com/gsync/gsync ... ettings/8/

Autor se probírá jednotlivými možnostmi synchronizace (gsync, vsync, fast sync, kombinace s limitací fps) a reálným měřením input lagu. Také je tam dopad na input lag u různých druhů frame limiterů - ve hře, v ovladačích, rtss.

V zásadě se dá říct, že fast sync pod obnovovací frekvenci monitoru nemá význam - navyšuje input lag jako klasický vsync, ale nesestřelí fps jako vsync, nýbrž duplikuje snímky = stuttering. To už si člověk musí vybrat, zda mu vyhovuje tohle nebo tearing (osobně bych v takovém případě volil tearing). Pod 60 fps jsou veškerá řešení polovičatá, vyjma samozřejmě gsync a freesync.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Krteq »

AllowedCry píše:
při nižších FPS tohle řešení způsobuje stuttering, protože rozdíl mezi snímky je mnohem znatelnější.
To je blbost. Právě ten stuttering FS při nižších FPS eliminuje :)
To si pleteš s G-sync :roll:
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od AllowedCry »

Ok, potom to u mě funguje jinak :roll: A myslím, že těch pár hodin ve F76 je dobrý test, fps 40-60, nikde žádný stuttering. Ale je to jen fallout, jinak všude stejně používám VS.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od michal3d »

Je to tak, proste ako v globále hovoriť že na Fast Sync musíš mať mega vysoké FPS je blbosť. Každá hra je iná a pokial v danej hre nevyhovuje tradičný Vsync a bez Vsyncu je zase citelný tearing, tak treba vyskúšať aj Fast Sync a sám si zistiť či vyhovuje alebo nie. Mna osobne FastSync zatial nesklamal v žiadnej hre kde som ho chcel použiť.
No jak hovorím, každá hra je iná, napr. v takom Assetto Corsa idem na fixných 100 FPS bez Vsyncu bez FastSyncu, bez čohokolvek a žiaden viditeľný tearing tam není, žiaden input lag ani stuttering, krásny plynulý obraz. V iných hrách ako napr. CS GO v tej situácií, tak isto s fixnými 100 FPS je tearing jak prasa. Tak tam zapnem Fast Sync a je po probléme. Proste treba vyskúšať. :)
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od stylar »

by mě zajímalo, kdy nV nahodí podporu FastSync pro DX12 a Vulkan už před několika lety jsem četl, že to maj v plánu a docela by se to hodilo, AMD to umí už dávno a krásně tam funguje propojení mezi FreeSync a Enhacend Sync
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od icebosss »

Funguje fast sync jako enhanced sync od amd? A pokud jo, funguje ted nove i s freesync?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od AllowedCry »

Freesync není nic jako enhanced sync nebo fast sync. A ano, enhanced sync funguje jako fast sync, teda těžko říct, jestli v každé hře, jako u NV, ale mělo by to být stejné.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od icebosss »

Ja vim, co je freesync. Ale u Amd to fungovalo tak, ze freesync fungoval az do 144hz u monitoru co to podporuje a nad 144 hz by jsi mel tearing, ale tam zafungoval enhaced sync, ktery odstranil tearing a pritom nezvysoval imput lag. U nvidie mi to s freesync a fast sync funguje nejak podivne. Treba Battlefield V mi nejde nad 144fps, pokud mam fast sync zaplej, i kdyz mam ve hre vyply vsync a fps limiter na 200fps. U nekterych her to zas funguje i nad refresh rate monitoru korektne.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

icebosss píše:Funguje fast sync jako enhanced sync od amd? A pokud jo, funguje ted nove i s freesync?
Měl by, ale ne všude a ne tak dobře, esync je lépe propracovaný:
https://gpureport.cz/clanky/113-amd-enh ... 113&page=1
Ale dlouho už jsem to netestoval
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“