Problém připojení přes Displayport

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od limbi88 »

Zdravím,

mé nadšení z upgradu PC dnes trochu upadlo. Pořídil jsem Nvidii 1070-ku a k tomu 2K monitor BenQ GW2765HT. Do teď (zhruba měsíc) jelo vše bez problému. Dnes jsem zapnul počítač a za boha mi nechce PC detekovat monitor. K PC mám připojen ještě jeden (ASUS FullHD) přes DVI a ten jede. Pokud BenQ připojím přes HDMI tak taky jede ale DP je prostě mrtvý. Zrestartoval i plně vypnul jsem PC asi 5x a nepomohlo nic. PC jede na WIN10 64. Má někdo zkušenost s tímto problémem nebo radu?

Díky

aktualizace problému: Zhruba po hodině přepínání zdroje signálu na monitoru z HDMI na DP se monitor chytnul a jede přes DP... Teď je otázka zda je problém v monitoru, grafice, kabelu, nebo systému...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od Hladis »

Prvne bych urcite vyloucil problemovy komponent. Tedy zda je chyba v GPU nebo monitoru. Ten ASUS monitor nema DP ?
Obrázek
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od limbi88 »

Bohužel nemá. Je to starší model má jen HDMI a DVI
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od Hladis »

Me to pripada jako problem kabelu nebo monitoru, s mensi pravdepodobnosti GPU. Mel bys najit nejaky zpusob jak vylucovaci metodou najit vinika. S kabelem a jeho dobrym zapojenim si muzes pohrat i tak. Asi nemas desku s Intelem a tam DP konektor ?
Obrázek
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od limbi88 »

Ne bohužel mám CPU Fx 8350 jedině zkusit ho připojit k jinýmu pc až zas nastanou problémy
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od killerek »

V praci sme meli hodne problemy, kdyz byl primarni monitor na DP, tak se neprobouzel ze spanku az do restartu PC. Pokud byl DP monitor az jako sekundarni, tak problem nebyl. Zkus si prohodit prioritu vstupu, pokud mas DP jako primar.

Ale zkusit jiny kvalitni DP kabel by nebylo od veci. Hodne vyrobcu jako pribalove kabely davaly pekne sunty, pokud vubec nejaky kabel pribalily.
digi14
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Lanškroun

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od digi14 »

Jak jsem zde již párkrát psal mě taky na 1070 nešel DP na nic jsem nepřišel a byl jsem nucen přejít na hdmi
R7 5700X, SCYTHE Mugen 5,MSI 3080 Ti GAMING X TRIO,TUF Gaming B550 Plus, 16GB DDR4 3600MHz CL16, M.2 NVMe SSD 1TB, P300 6TB, SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB,XPG CORE REACTOR 85, Logitech G915 TKL, Logitech G502 Lightspeed, SoundBlaster Z, ASUS TUF Gaming VG27WQ1B, Dell U2515H.
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Problém připojení přes Displayport

Příspěvek od limbi88 »

Killerek: Primární mám DP protože je to větší monitor s vyšším rozlišením. Šlo by to udělat tak, že dám starší Assus na primar, ale trvale se mi tohle řešení nelíbí. Kabel už se hledá. Bohužel jsem zatím na známějších shopech (czc, alza, lanshop...) žádný extra kvalitní DP s certifikací nenašel.

digi14: HDMI mi jede v pohodě, ale upřímně ani karta ani monitor nestáli malé peníze a byl bych rád kdyby fungovalo vše co jsem si zaplatil...

Od včera mi zatím DP šlape ale opravdu mě štve, že nevím v čem byl problém. Každopádně se koupí lepší kabel a uvidí se.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“