GTX 1070 - pískanie ale trochu inak.

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
TimoteoN
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2017

GTX 1070 - pískanie ale trochu inak.

Příspěvek od TimoteoN »

Zdravím. Mám problém s grafickou kartou (názov v popise) a potrebujem poradiť. Problém spočíva v pískaní. Ale predtým ako zaškatulkujete tento problém nakolko v poslednom čase veľa grafík píska popíšem ako to robí a na čo som prišiel.

Pískať začala pred 2 dňami z ničoho nič. vecer nepískala a na druhý deň počúvam že čo to... skúmam skúmam a je to 100% grafika. Divné je, že to nie sú ventilátory ako mi viacerí vraveli, skúšal som ich dať na 0% aby sa netočili cez gigabyte gaming engine.
Niektorí majú problém že píska pri veľa fps. napríklad 600+ ale mne píska aj ked som na ploche vo windowse. proste všade aj v menu hry a ked prepínam okná tak mení vlnu pískania.
A načo som prišiel ? že keď preinštalujem grafický driver a v momente kedy počas inštalovania driveru preblikne display, pískanie prestane až kým znovu nevypnem a nezapnem PC. potom píska zas a zas musím preinštalovať grafický driver. Skúsil som grafický ovládať celý odinštalovať a nanovo nainštalovať, vyčistil som PC, upravil registre, fragmentoval, preskúmal, mám origoš eset smart security. Kde je teda problém ? Mám ju dať reklamovať ? Počul som, že vraj nechcú toto pískanie reklamovať/servisovať a vracajú to zákaznikovi s poznámkou, že to nie je chyba. Lenže mňa to strašne irituje a to mám dosť hlučný PC, jak turbínu čo mi známy vravia :D a neuvedomujem si to, no pískanie hej. nedá sa to ignorovať nakoľko píska nonstop aj na ploche :/ aj keby som lockol FPS nejako tak to nepomôže. A mám 144hz monitor, nie 60hz takže lock na 144 nepomôže proste. 60 možno. to nevedia vyrobiť kartu bez pískania ? veď kedysi nepísklai. to len tieto gtx 900 a 1000 rady ://
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: GTX 1070 - pískanie ale trochu inak.

Příspěvek od morke »

Po instalaci a restartu je grafika plně pod ovladačem. To pískáni způsobují cívky na grafice. Pokud je neadekvátně slyšitelné, tak vyměnit v obchodě za jinou.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“