GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

OXI
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od OXI »

Pořídil jsem Gainward 1070 Ti, obyčejnou ne Phoenix, není moc výběr a za 12500 stála skoro stejně jako klasické 1070, použivám ji na starším počítači zatím jen pro mining, ale docela mě štvou teploty, všechny recenze co jsem našel mají teploty okolo 70°C, kdežto já mám v zátěží 82°C jak při 65%ních tak při 100%ních otáčkách. Máte někdo tu stejnou kartu, jaké máte teploty v zátěži?
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od blaho »

OXI, hod aj nejake info o case a air flow v nej
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Skus otvorit bocnicu a daj vediet ake mas teploty. Potom napis aku mas case a fany v nej.

Inac mining zmyka kartu viac ako nejake hry (zalezi aj co tazis).
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
OXI
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od OXI »

Takže, case je stará MODECOM CASE STEP 203 Silver mATX, s bočnicemi vyztuženými odhlučňovací hmotou mimo průduchy. Mám osazené všechny pozice na ventilátory, kromě zdroje jsou tam 2 ventilátory jeden 92mm na nasávání a 92mm na odtah. Opravdu je to skříní, protože po otevření klesly teploty na 71-72°C při 100% otáčkách.

Hned po nainstalování karty jsem skříň asi den provozoval bez bočnice a teploty byly pořád 82°C tak když jsem tam dal bočnici a zůstaly tak jsem to neřešil. Karta měla defaultně nastavený ventilátor na 65% a nejspíš se i podtaktuje když je teplota vyšší, aby těch 82°C nepřekročila. Jednu chvíli jsem si myslel že je čidlo špatné protože pořád ukazovala 82°C i když jsem ji nezatěžoval nebo zpomaloval ventilátor, ale když jsem ji potom nechal dýl v zátěži s otáčkami jen na 50% tak teplota stoupla a teď už se mění.

Dlouhodobě se mi líbí skříně od Fractal Design, tak jsem objednal R5, pokud zůstane teplota při 100%ních otáčkách i se zavřenou bočnicí budu spokojený.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od blaho »

tak vidis case :wink:
ale ani 82°C neni tragedia
Inak ako pise race, ked grafika šľape na full pri miningu tak ju to rozpečje na max
takze ano, chladiť a chladiť , a neni to len o teplote čipu samotneho

R5 je OK, sam ju mam, ale uz je vonku aj R6
a ked doplniš este nejake ventilatory tak je tam air flow luxus
D.U.K.E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2004
Bydliště: Přerov/Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od D.U.K.E. »

chci znát názor, řešil jsem to vedle v sekci pc sestavy, myslíte, že 1070 Ti v kombinaci s i5 8600k bude stačit na FullHD hraní na maximum?? Byl jsem trochu mimo dění, koupil jsem si teď po cca 4 letech nové pc v domnění, že to musí s přehledem stačit, ale teď co čtu si tak úplně jistej nejsem....
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od alienGT »

D.U.K.E. CPU bude stacit urcite par let, GTX1070Ti zatim taky, i kdyz uz dneska je par hrer, kde to padne pri ultra pod 60FPS (treba Witcher 3). CPU ti vydrzi urcite dele jak grafika. Te bych vic jak 2 roky nedaval, pokud chces hral FULL + 60FPS..
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

EVGA GTX 1070 Ti Gaming SC Hybrid >>

evga-gtx-1070-ti-gaming-sc-hybrid-perfmarks.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
OXI
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od OXI »

Mám 2 tyhle grafiky zapojené v Asus Prime Z370-P, s core I5 8600k bez přetaktování a při hraní Starcraft2 mi zlobí obraz, občas vyskakují chyby v grafice a někdy vypadně úplně signál, třeba na 3s, potom zase naběhne hra normálně běží dál. Myslel jsem že je to přetaktováním ale občas to dělá v defaultním nastavení gpu. Stalo se to už někomu? Sli mám vypnuté, druhá karta při hraní těží přes Nicehash, může to mít vliv?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Moze. Vyskusaj ci to robi aj s vypnutym minerom-logicky.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
OXI
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od OXI »

No s vypnutym minerem to zatím vypadá OK, předtim se to objevilo až po několika hodinách ale pak to bylo i když jsem odstranic OC. Tak kdyžtak vymazat poslední příspěvky ať to tady nespamuju.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

Inno3D iChill GTX 1070 Ti X3 V2: stříbrný dlouhán >>

inno3d-ichill-gtx-1070-ti-x3-v2-perfmarks.jpg
[/url]

Už na ty paměti, dobrá karta :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od fmx rider »

Koupil jsem tady na foru Gigabyte GTX 1070Ti Gaming se 3 ventilatorama a chci ji vyzkouset nez pujde ke kamaradovi. Vsiml jsem si ze ventilator co je nejbliz grafickym vystupum jde velice ztuha tocit, zatimco zbyle dva se krasne protaci. Tim padem jsem kartu jeste nezapojil a cekam na vyjadreni prodejce. Mate s tim tady nekdo zkusenost?
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Danny202 »

Ahoj mám trošku problém s mojí grafickou kartou a to vysoké teploty jak v idle tak i při zátěži. Mám MSI GTX 1070 Ti Gaming a bez zátěže asi hodinu po spuštění PC se teplota vyšplhá na cca 50°C s tím že větráky se netočí. To by mě až tak netrápilo. Horší to je v zátěži, kdy např. po hodině hraní (např. Far Cry 5) se zvýší teplota až ke kritickým 80°C a karta začne snižovat takty. Z cca 1860 MHz klesnou takty po nějakém čase třeba na 1820 MHz. Po přetaktování je to to samé. Ze začátku si drží takty, ale postupem času je snižuje. Nevím jaké je maximum otáček u větráků, ale max co jsem viděl bylo asi 1900 rpm, jinak se točí tak kolem 1400 max. U takové karty s takovým chladičem bych čekal teploty tak o 10°C nižší při tak celkem vysokých otáčkách ventilátorů. Tak by mě zajímalo, jestli by pomohlo kartu třeba přepastovat (nikdy jsem to nedělal) nebo to tak nechat, ale nemyslím si že to je v pořádku.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

Kritickych 80 °C :D ja teda myslim, ze to je uplne normalni chovani, vcetne toho podtaktovani.
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Murun »

Jako první bych oddělal bočnici skříně a zkusil, jestli se teploty zlepší. Jestli ano, chce to zlepšit airflow ve skříni. Když ne, máš několik možností co udělat. Nastavit agresivnější křivku ventilátorů (vyšší otáčky), vyčistit chladič od prachu, zkusit undervolting, nebo přepastovat. To poslední bude asi nejúčinější.
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: GeForce GTX 1070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Danny202 »

Murun píše:Jako první bych oddělal bočnici skříně a zkusil, jestli se teploty zlepší. Jestli ano, chce to zlepšit airflow ve skříni. Když ne, máš několik možností co udělat. Nastavit agresivnější křivku ventilátorů (vyšší otáčky), vyčistit chladič od prachu, zkusit undervolting, nebo přepastovat. To poslední bude asi nejúčinější.
No teď jsem četl u nejnovější recenze na PCT komentář, že kdo má starší Fractal skříň a má před předními větráky prachový filtr, tak ho vyndat. Rozdíl v teplotě pak je i 5°C trovna u stejné karty jako mám já. Vyzkouším tedy nejdřív sundat bočnici a uvidí se.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“