Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
digitom
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2017

Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od digitom »

Ahoj všem,
potřeboval bych prosím radu. Jsem amatér v připojování grafických karet, :-D ale koupil jsem si Nvidia Geforce 7950 GT, kterou jsem zvládl připojit do pcie :D . Aktualizoval jsem ovladač a poté mi PC nahlásil, že je grafická karta málo napájená :o . Moje sestava je HP compaq 6005 pro small form factor at496av :oops: . Vím, že to není žádná sláva, ale myslel jsem si, že bych tuto grafickou kartu mohl použít. Mám problém s připojením ke zdroji. :wink: Grafická karta má výstup 6pin. U zdroje není žádná možno připojení. Divné je, že ze zdroje vede jediný kabel a ten je zapojený k základní desce. Je možno tedy grafickou kartu připojit rovnou k základní desce?

Děkuji za odpověď
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od ToxicTears »

Ne nikdy! V základní desce budeš mít velký 24 pin a pak 4/8 pin na napájení procesoru. Jelikož máš ale "značkový" pc, kde nebude žádný extra výkonný zdroj, tak buď to vyfotíš ať víme, co je to za zdroj. Nebo si seženeš molex na 6 pin redukci a nebo budeš muset koupit "Bazar" nebo nový zdroj alespoň 400W s 6/8pinem na grafickou kartu.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od Shaquille »

Nebo sehnat GK bez pridavneho napajeni... Zalezi, k cemu PC pouzivas. HP ma "specialni" zdoj na ten to nepripojis.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Máš dvě možnosti, buďto jinou grafiku, nebo kup redukci/rozdvojku a využij napájení disku a vyveď to odtamtud, což je ale riskantní to napájení tam může bejt slabé a mohlo by to shořet (7950gt žere málo ale stejně), a nebo udělat bastl, ala koupit cheap redukci molex na 6-pin, uříznout jí, a zbastlit jí na CPU 4-pin, ala prostě spojit +12v a ground vodiče a nechat jí sát odtamtud. Ač je to bastl je to nejbezpečnější řešení protože na CPU 4-pinu se počítá s velkym odběrem.

Upřímně řečeno ale, udělal jsi celkem kravinu, 7950 je DX9 GPU co dnes téměř nic ani nespustí (i některé hry co uměj DX9, ale počítaj s G80+ architekturou), je to tak na hry cca do roku 2006.
digitom
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2017

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od digitom »

Jasně diky za odpovedi. PC sem chtel vyuzit pro zahrání si hry, ale nechtel jsem investovat, protoze PC vyuziji jen na tu hru. Evidentne to asi do kupy nedam. Grafky se klidne zbavim a poridim jinou ale chtelo by to abych me jistotu ze mi ta hra pujde spustit.Ted ji spustim lepe nez bez grafiky ale neni to uplne idelani. Mozna zpusobeno tim spatnym napajenim. Jedna se o hru Cities Skylines.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od DOC_ZENITH »

7950 nesplňuje minimální požadavky hry na GPU (ty jsou GTX260 tzn GPU s 4x-8x takovym výkonem) a tvé CPU je stova splňuje. Takže asi tak.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od spajdr »

Co GTX 950 bez externiho napajeni, ta by se mu nehodila?
digitom
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2017

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od digitom »

Rozumim. Nedalo by se CPU nejak vylepsit?Nebo stacila by jiná karta jak tady pise kolega?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nvidia 7950gt připojení napájecího kabelu ke zdroji

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tahle sestava pokud jsem dobře googloval je socket AM3 a prodávala se v mnoha modelech, od 2 jádrovejch Athlonů až po 4 jádrový Phenomy. Takže jistě dala, záleží na tom co tam teď máš za CPU. Pokud Phenoma aspoň 3 jádra tak moc ne, pokud něco slabšího tak ideálně tam vrazit Phenom II X4 945/955/965 95W verze. Pak by tam ta 950 nebo 1050 už dávala smysl, ale nepočítej se zázraky, Phenom II je dnes už zastaralej CPU a easy ho vyklepne dnešní dvoujádrové pentium s HT....

Spíš bych se na to vykašlal, prodal to celý někomu na kancl ala kam to patří a sestavil novej stroj.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“