Core clock 405 mhz lock do restartu

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Kharnix
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2015

Core clock 405 mhz lock do restartu

Příspěvek od Kharnix »

Zdarec, mám tady takový problém, kdy se mi (560 Ti) po, pravděpodobně částečné GPU nečinnosti, přepne do 405Mzh modu na jádře (324 Mem, 950mV) a nelze s tím nijak pohnout, dokud nerestartuji.
Nejhorší na tom je že jsem přesně todle už kdysi řešil, kdy sem stejně jako nedávno formátoval a instaloval Win 10. Bohužel si zaboha nevzpomenu, jak jsem ho vyřešil, ale vím že:

- kartou to není (fyzicky) + teploty a pod.
- zdrojem to není ani ostatními komponenty (mimo jejich SW teda, tady si nejsem jistý)
- přepínání 2D a 3D modu přes MSI Afterburner, kdy nastavím určitý profil pro 2D a 3D k auto přehození se vypne a spadne to do toho 405 Mhz modu (ani to neskočí do 50 Mhz saving modu nebo co přesně to je). Tady to vypadá jako by se to ějak freezlo než proběhne restart
- starší ovladače jsem zkoušel, bohužel nevím jaký jsem měl než jsem přeinstalovával ale na 90% to verzí ovladače nebude
- Když to běží tak fungují nadefinovaný 2D a 3D mod, nebo normal navolený, a nebo bez vynuceného Afterbureru obecně a hry jedou a plné frekvenci, po tom momentu vypnutí hry, bytí a netu v jakémsi tom idle modu a znovu spuštěním hry spadnou FPS a je tam prostě 405 Mhz lock
Stejně tak když restartuju, sem na netu (Edge) a myslím že nemusím být ani na něm se to opět přepne na 405. Typem hry to taky není.
- Maximum výkonnu a pod. jak pod Windows napájením nebo nVidia controls nepomůže
- Podtaktování taky nic

Pokud by někdo stejný problém vyřešil a nebo by ještě měl nějaký tip, popř. mu google zázrakem vyhodil řešení (ano googlil jsem to dýl než 5 minut bohužel bez úspěchu, možná to někdo líp nafrázuje kdo ví). Už mě to dost jahoduje, tak to zkusím hodit tady.
i5-2500k | Sabertooth P67 B2.0 | 2x4GB 1333MHz | GB 560-Ti 1GB | 850 EVO 500GB
HD 668b + HiFiMan velour HE | Roccat Kone Pure | Tesoro Durandal MX-RED
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Core clock 405 mhz lock do restartu

Příspěvek od pilarius »

Fermi tohle dělaly, když nastal problém s ovladačem a proběhl reset GPU. Třeba moje GTX 460 to dělala. Když to udělalo nějakou botu s napájením, šlo to takhle do bezpečného režimu. Vím, že jsem to nemusel restartovat, stačilo jen deaktivovat a reaktivovat GPU ve Správci zařízení. Jde si na to pak napsat i skriptík.
Trochu pomáhalo ve Windows nastavit delší TDR - třeba 5 sekund, ale ani to nezabralo vždy: https://docs.microsoft.com/cs-cz/window ... istry-keys
Jak moc to souvisí s chováním té tvé karty, když ti to způsobuje něco jiného, to nevím. Ale mohlo by.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Kharnix
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2015

Re: Core clock 405 mhz lock do restartu

Příspěvek od Kharnix »

Jo zakazování funguje taky jako reset gpu.
Vím že to nedělá hnned když vypnu hru a za 5 min zase zapnu. Jen nenznám bod kdy se to freeznne nebo teda hodí do toho bezpečnnného režimu. Možné s tím napájením to bude.
No vyzkouším registry a ještě i konstantní safe mode voltáž.
i5-2500k | Sabertooth P67 B2.0 | 2x4GB 1333MHz | GB 560-Ti 1GB | 850 EVO 500GB
HD 668b + HiFiMan velour HE | Roccat Kone Pure | Tesoro Durandal MX-RED
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“