940M - Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

940M - Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže

Příspěvek od peta809 »

Zdravím, řeším následující problém a dilema. Jsou to asi dva týdny co jsem na svém notebook Acer zaregistroval nestandardní chování GK 940M. Mám OS Windows 10. Jde o to, že GK nepracovala. Všechny aplikace a hry se opíraly pouze o integrovanou GK Intel. Správce zařízení u GK nVidia psal následující: "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Přeinstalace ovladačů GK nepomohla buď vůbec a nebo samotná instalace skončila chybou. Ovladač jsem vždy před dalším pokusem odinstaloval pomocí Display Driver Uninstaller (DDU). Když nepomohlo toto, tak jsem se rozhodl i pro čistou instalaci systému W10. To ovšem úplně tak jak bych si představoval nepomohlo. Windows Update nějaké ty ovladače i když s komplikacemi nainstaloval. Potom jsem spustil tak jako vždy před tím (rok nebyl žádný problém) aplikaci GeForce Experience a po další neúspěšné aktualizaci se objevila modrá obrazovka smrti s chybovou hláškou "VIDEO_TDR_FAILURE", přičemž Správce zařízení hlásil stejný problém jako v prvních případech. Z toho jsem vyvodil, že jde zřejmě o HW problém a tak jsem NTB zaslal na reklamaci do Aceru. Tam se ani neohřál a za pár dní jsem ho měl doma s tím, že za problém může nestabilní systém a špatné ovladače GK. To je pro mě celkem zvláštní, protože rok bylo vše bez problémů a potom najednou tohle. Systém nestabilní a špatné ovladače - čistá instalace Windows a ovladače z GeForce Experience.

Mé otázky jsou. Kde se mohl stát problém? Mohu se opět pokusit o aktualizaci ovladačů skrz GF Experience? Děkuji.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: 940M - Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže

Příspěvek od killerek »

Tahle chyba je bud mrtvy HW nebo chyba ovladacu. Jinak Acer servis byl pred lety tragickej a vypada to, ze se nezlepsil.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“