Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX 1060

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX 1060

Příspěvek od peta809 »

Zdravím, dnes jsem do PC instaloval novou grafiku Gigabyte GeForce GTX 1060 místo stávající AMD Radeon R7 200 Series a děly se zvláštní věci. Po zapnutí PC s Windows 10 jsem vložil disk od výrobce s ovladači a zahájil jejich instalaci a právě během ní se PC dvakrát vypnul nevypnul, zhasl monitor i PC. Kdyby jen zčernala obrazovka, tak mě to nezaskočí, ale toto ano. Tak jsem PC pokaždé zapnul a to se spíš tvářilo, jako by se probudilo z režimu spánku a instalace pokračovala dál. Nicméně instalace se povedla a následná aktualizace ovladačů byla už bez problémů. Taktéž hraní PUBG na velmi vysoké detaily nečinilo problémy. Opravdu tedy nerozumím, co se během té první instalace dělo. V životě jsem se s ničím takovým nesetkal. Mohl by mi to prosím někdo osvětlit? Děkuji.

Info o celém PC s původní grafickou kartou zde: http://www.sdilej.eu/pics/21cc64a7822ac ... b570f7.pdf
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Hladis »

Urcite bych pouzil drivery z webu nVidie a ne nejaky stary z CD. Dale doufam, ze jsi jakykoliv zbytky po tom radlu v systemu zlikvidoval, nejlepe přes DDU. Nakonec při takove nove instalaci je normalni, ze se PC restartuje. Ze by se uplne vypnulo jsem nezazil. Jestli to nebyla nejaka prehnana reakce ty Gigabyte desky a Win po vlozeni nového HW.
Obrázek
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od peta809 »

Ano, ovladače Radeonu jsem odinstalovávat pomocí DDU. Jak píšu výše, PC se asi úplně nevypnul, protože po stisknutí tlačítka napájení se pokaždé rychle spustil a instalace pokračovala dál. Až do úspěšného konce. Prostě mě ta reakce zarazila, no.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Hladis »

Ja myslim ze je vse ok a byla to reakce systemu na instalaci nového HW. Pokud nemas nejaky další problémy, neresil bych to.
Obrázek
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od skaven321 »

Hladis píše: Dale doufam, ze jsi jakykoliv zbytky po tom radlu v systemu zlikvidoval, nejlepe přes DDU.
ked citam taketo veci na fore, kde by mali byt ludia aspon trosku zdatni v it. je mi na smiech :)
co take ti moze spravit driver karty ktoru uz nemas nainstalovanu? sa ...updatne? :D
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od racecar »

Nic ti nespravia viac druhov driverov naraz v PC. Je to bezna vec mat naraz AMD aj Nvidia drivery, mas pravdu.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od skaven321 »

nieje to bezne, ale nic ti tie drivery nespravia. su to drivery preboha. Si dokonca predstav, ze ked nainstalujes OS, tak ten obsahuje stovky a tisicky roznych driverov.
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od peta809 »

Pánové, sice moc nechápu, co řešíte, ale přijde mi celkem jako logické odstranit ovladače staré grafiky před výměnou za novou.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od skaven321 »

riesim urban legend, ze ti podla tunajsich it expertov snad hrozi vybuch pc, ked neodinstalujes nejaky driver z pc. fakt sa nestane nic, ked ti tie drivery v pc zostanu. teda zmysel celeho je, ze funkcnost novej karty nieje zavisla na tom ci tam mas drivery karty konkurenta(tj za spravanie tej karty nemozu - a ani v opacnom garde, ak by si menil nvidiu a radeona)
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Raikkonen »

Zase to nepřehánějme, sice se nejspíš v 99 případech ze sta nestane nic, ale vždycky se objeví nějaká konfigurace hw/sw, kde se to začne hádat a pak je problém. A někdy to snad vypadá na nějaké zákeřné permoníky, či co, protože to pomalu vysvětlit nejde. Já třeba měl jednou problém při instalaci Windows 7, chovalo se to divně už po prvním spuštění a přidávání ovladačů, tak jsem to vše smazal, instaloval znovu, tentokrát už vše OK.
Tady v případě toho úvodního postu to pravděpodobně může být kombinace starých ovladačů + nových Win10, že si to zkrátka ne úplně sedlo. Ostatně stačí se podívat do příslušné sekce zde na fóru, že se problémy s ovladači na Win10 řeší dost často u obou výrobců. A to se ještě kolikrát objeví problémy ve fungujícím systému, jen díky nové verzi Win10...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Hladis »

skaven321 píše:riesim urban legend, ze ti podla tunajsich it expertov snad hrozi vybuch pc
Nikdo nic takovyho nenapsal a neresil, tohle jsi si tu vymyslel ty a je snad normalni mit v systemu poradek a odstranit uplne ovladac predchoziho HW, ktery se uz nebude pouzivat a eliminuje se jakykoliv pripadny problem. :roll: Je jaksi normalni mit pokud mozno v systemu ordnung. A jen tak mimochodem, byl jsem parkrat svedkem problemum s vymenou karet a vubec HW, kdy vycisteni systemu od stareho balastu problem vyresilo. Pripadny dalsi flame pujde na smetak.
Obrázek
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Dusan »

Ani DDU není všemocný, jak říká Dr formát, při výměně HW je záruka plynulého chodu systému čistá instalace.
Pc- Intel- AMD
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zvláštní chování PC během instalace nové GK GeForce GTX

Příspěvek od Hladis »

To uz je trochu razantni reseni a to spis pokud neco fakt nefunguje spravne, jsou vycerpany jiny moznosti a pricinou muze byt system samotny. Ja mam systemy vesmes od verze Win 8.1 dodnes bez jakykoliv cisty instalace a to jsem prohazoval i cely vnitrnosti. Jeste k tomu cisteni, dobry je to obcas project i necim jako CCleaner. To by se clovek divil, kolik bordelu tam obcas zustane a kolik toho dokaze zpusobit. Pro priklad ani dukladna odinstalace driveru u jedny sitovky nevyresil problem s BSOD a padu driveru. Az procisteni registru to vyresilo.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“